سریال Westworld کنسل شد – گیمفا


شبکه اچ‌بی‌او به صورت رسمی سریال Westworld را پس از پخش چهار فصل کنسل کرده است.

سریال وست‌ورلد (Westworld) یکی از سریال‌های علمی-تخیلی برجسته و مورد تحسین به شمار می‌رود که در سال جاری میلادی، چهارمین فصل آن از شبکه اچ‌بی‎‌او پخش شده بود اما حالا در تصمیمی غیرمنتظره، این شبکه سریال «وست‌ورلد» را کنسل کرده است.

کنسل شدن سریال «وست‌ورلد» سرنوشتی بسیار غیر منتظره برای این اثر به شمار می‌رود، اثری که زمانی به عنوان یکی از بهترین آثار شبکه اچ‌بی‌او شناخته می‌شد و توانست برای ۵۴ جایزه در مراسم امی نامزد شود.

در ماه گذشته، خالق سریال «وست‌ورلد» یعنی جاناتان نولان (Jonathan Nolan) در مصاحبه‌ای اظهار داشته بود که امیدوار است شبکه اچ‌بی‌او سریال را برای فصل پنجم تمدید کند تا آن‌ها بتوانند داستان سریال را به شکلی مناسب به پایان برسانند. او گفته بود:

ما همیشه قصد داشتیم تا در فصل پنجم سریال را به اتمام برسانیم و همچنان نیز در حال مذاکره با شبکه اچ‌بی‌او هستیم و امیدواریم که آن‌ها را راضی کنیم.

سریال وست‌ورلد (Westworld)

دیگر خالق سریال «وست‌ورلد» یعنی لیسا جوی (Lisa Joy) نیز قبلا اظهار داشته بود:

تبلیغات

من و جاناتان از هم ابتدا پایانی برای این داستان در نظر داشتیم که امیدوار بودیم به آن برسیم و هنوز به آن نقطه نرسیده‌ایم.

فصل‌های سوم و چهارم سریال نسبت به دو فصل ابتدایی آن طور که باید نتوانستند نظر منتقدان را نسبت به خود جلب کنند و بیننده‌ها نیز انتقادهای زیادی نسبت به خط داستانی گیج‌کننده و همچنین عدم وجود کاراکترهای جالب‌توجه و گیرا داشتند.

در هر حال، شبکه اچ‌بی‌او این سریال را کنسل کرده و بنابر گفته برخی از افراد، علت آن کاهش هزینه‌ها از سوی کمپانی برادران وارنر بوده است اما این موضوع از سوی شبکه رد شده است. در هر صورت، شبکه اچ‌بی‌او و دیگر سرویس‌های آنلاین و شبکه‌های بزرگ معمولا به سازندگان سریال‌های مهم و برجسته خود این فرصت را می‌دهند تا داستان را به نقطه پایان مناسبی برسانند تا بیننده‌ها ناراحت نشوند.

به عنوان مثال، ناتمام ماندن سریال ددوود (Deadwood) سال‌ها است که اعتراض طرفداران را به همراه دارد. با این حال، می‌توان گفت که پایان فصل چهارم سریال «وست‌ورلد» با اینکه اندکی مبهم است اما می‌تواند نقطه پایانی برای سریال باشد. اینکه در آینده دوباره این سریال احیا شود نیز دور از انتظار نخواهد بود.

منبع: هالیوود ریپورتر

Ryan Bones


منبع: https://gamefa.com/883513/hbo-cancels-westworld/