سری Call of Duty رسما برای ده سال آینده به استیم خواهد آمد

رئیس ایکس باکس امروز به توئیتر آمد تا خبر تعهد رسمی ایکس باکس به نینتندو در رابطه با سری Call of Duty را اعلام کند. در این صورت با نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، پلتفرم‌های نینتندو تا 10 سال آینده عناوین سری Call of Duty را دریافت خواهند کرد. او افزود که مایکروسافت به آوردن بازی‌های مختلف به افراد مختلف روی پلتفرم‌های مختلف متعهد است.

وقتی از اسپنسر سوال شد که آیا سوییچ قادر به اجرای چنین عنوانی خواهد بود، اسپنسر از Minecraft به عنوانی مثالی برای پروژه‌های این چنینی استفاده کرد:

اسپنسر هم‌چنین در مورد تعهد ایکس باکس به نینتندو با The Washington Post هم صحبت کرد. او گفت که در صورت نهایی شدن این معامله در تاریخ ژوئن 2023 (آخرین فرصت تعدیل‌کنندگان بازار برای مقابله با این خرید)، تیم توسعه‌ی Call of Duty کار روی این قضیه را آغاز خواهد کرد:

تبلیغات

وقتی وارد ریتم نقشه‌ای که داریم شویم، برنامه این است که با عرضه‌ی یک Call of Duty جدید روی پلی استیشن و ایکس باکس، به صورت هم‌زمان شاهد عرضه‌ی آن برای پلتفرم نینتندو باشیم.

در صورت نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، فیل اسپنسر (Phil Spencer) اعلام کرده که سری Call of Duty قطعا تا 10 سال برای پلتفرم‌های نینتندو و استیم عرضه خواهد شد.

آخرین باری که یک بازی Call of Duty برای یکی از پلتفرم‌های نینتندو عرضه شد به سال 2013 و عرضه‌ی بازی Call of Duty: Ghosts برای کنسول Wii U بازمی‌گردد. این بازی به بازیکنان اجازه می‌داد تا از کنترلر Wii برای نشانه‌گیری و شلیک استفاده کنند. اسپنسر نگفته که اولین بازی Call of Duty تحت نظارت مایکروسافت کی برای پلتفرم نینتندو عرضه خواهد شد.

اوایل این هفته بود که برد اسمیت (Brad Smith)، نایب رئیس مایکروسافت، اعلام کرد که ایکس باکس آماده‌ی تعهدی ده سال به پلی استیشن برای حفظ سری Call of Duty روی پلتفرم سونی است.


منبع: https://gamefa.com/892925/xbox-commits-to-bringing-call-of-duty-to-nintendo-for-10-years-if-it-acquires-activision-blizzard/

اسپنسر سپس در توئیتی دیگر تعهد مشابه‌ای را به بازیکنان PC هم اعلام کرد. او گفت که مایکروسافت به عرضه‌ی سری Call of Duty روی پلتفرم استیم برای یک دهه‌ی آینده متعهد است. این در حالی است که سونی مدعی شده در صورت نهایی شدن خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، سری Call of Duty می‌تواند به یک انحصاری Game Pass تبدیل شود.

ما این کار را برای Minecraft هم انجام می‌دهیم و کارهایی می‌کنیم که مطمئن شویم این بازی به خوبی روی پلتفرم نینتندو اجرا می‌شود. Minecraft و Call of Duty بازی‌های بسیار متفاوتی هستند، اما ما تجربه‌ی هدف قرار دادن چندین پلتفرم مختلف را داریم.