سی‌دی پراجکت در مورد ارزیابی مجدد یکی از پروژه‌های The Witcher توضیح می‌دهد

من می‌دانم که شنیدن این خبر که شرکت در حال ارزیابی مجدد یک پروژه است، خوشایند نیست اما حفظ پیشروی در مسیر درست و داشتن جسارت کافی برای تجربه‌ راه‌های جدید همراه با مدیریت این شرایط برای پروژه‌ای که از نظر طراحی برای ما تازه به شمار می‌آید و توسط یک استودیوی جدید در خانواده ما توسعه می‌یابد، ضروری است. ما باید در حین حرکت رو به جلو، به ارزیابی وضعیت ادامه دهیم. در واقع بهتر است هزینه‌ها را زودتر کاهش دهید و حتی در صورت نیاز، روند توسعه را ریبوت کنید تا بتوانید ادامه دهید.

در جریان یک کنفرانس گزارش مالی، دو تن از مدیران ارشد شرکت سی‌دی پراجکت در مورد کاهش هزینه تولید و ارزیابی مجدد روند تولید پروژه Sirius توضیحاتی ارائه دادند.

استودیوی بازی‌سازی مستقل The Molasses Flood که با توسعه‌ دو عنوان Drake Hollow و The Flame in the Flood بین بازیکنان شناخته می‌شود، در اکتبر ۲۰۲۱ توسط شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) خریداری شد. در ادامه سی‌دی پراجکت رد اعلام کرد که این استودیو در حال کار روی یک بازی جدید Witcher با نام رمزی Project Sirius است که به عنوان برداشتی نوآورانه از این سری توصیف می‌شود. با این حال، در اوایل این ماه بود که شرکت سی‌دی پراجکت رد اعلام کرد که برخی تغییرات در هزینه‌های برنامه‌ریزی شده برای پروژه‌ی Sirius را اعمال کرده و در حال تدوین یک چارچوب جدید برای توسعه‌ این پروژه است. ظاهرا طبق این گفته‌ سی‌دی پراجکت رد، روند ساخت پروژه‌ Sirius ریبوت خواهد شد.

نیلوبوویچ در این باره افزود:

در ادامه آدام کشینسکی، مدیر عامل سی‌دی پراجکت، اظهارات مشابهی را مطرح کرد و گفت:

تبلیغات

در همین راستا اخیرا پیوتر نیلوبوویچ (Piotr Nielubowicz)، مدیر مالی سی‌دی پراجکت، در جریان کنفرانس ارائه‌ عملکرد مالی در مورد روند ساخت پروژه‌ Sirius، اهمیت آن برای این شرکت و دلیل برخی تصمیم‌گیری‌ها پیرامون آن توضیحاتی را بیان کرد. به گفته‌ این مدیر، سی‌دی پراجکت برای کنترل و حفظ حرکت این پروژه در مسیر درست، تصمیم به ارزیابی دوباره‌ آن گرفت و احساس کرد که کاهش زودهنگام هزینه‌ تولید این بازی گزینه‌ هوشمندانه‌تری نسبت به ادامه‌ تولید در مسیری نامطمئن خواهد بود.

قصد ما این بود که هزینه‌ها را زودتر کاهش دهیم و به خودمان برای ارزیابی مجدد پروژه زمان بدهیم. ما نمی‌خواهیم پروژه‌هایی را ادامه دهیم که در مورد آن‌ها مطمئن نیستیم؛ بنابراین اساسا این تنها چیزی است که ما می‌خواهیم فعلا در مورد پروژه Sirius به اشتراک گذاریم.

هنوز مشخص نیست که این گفته‌های دو مدیر ارشد سی‌دی پراجکت چه معنایی برای سرنوشت پروژه‌ Sirius دارند اما می‌توان احتمال ریبوت شدن روند توسعه‌ آن را بالا دانست.


منبع: https://gamefa.com/924968/cdpr-explains-why-the-molasses-floods-the-witcher-game-is-being-re-evaluated/