شایعه: GTA 6 امسال رونمایی می‌شود و عرضه در اواخر سال ۲۰۲۴ را هدف قرار داده است

آن‌ها همیشه تعطیلات ۲۰۲۴ را به عنوانی تاریخی نه چندان مطمئن و قابل تغییر مشخص کرده بودند. تاریخ‌های دیگری نیز مطرح شده بودند که بارها به عقب افتادند. متاسفانه، امکان تاخیر تا ۲۰۲۵ وجود دارد.

از سوی دیگر، منابع شرایر به او گفته‌اند که نقشۀ تک‌نفرۀ بازی به مرور زمان تکامل پیدا خواهد کرد و شامل شهرها و ماموریت‌هایی جدید خواهد شد. مدیران راکستار گیمز باور دارند که این موضوع باعث می‌شود در ماه‌های نهایی توسعه، شاهد کرانچ کمتری از سوی توسعه‌دهندگان باشیم.

تبلیغات

منبع داخلی مشهور راکستار، Tez2، که قبلاً اطلاعاتی را به درستی از محصولات راکستار و به‌روزرسانی‌های GTA Online لیک کرده بود، در فروم GTA متذکر شده که رونمایی از GTA 6 «امسال رخ خواهد داد» و این عنوان بازۀ تعطیلات ۲۰۲۴ (اواخر سال ۲۰۲۴) را هدف قرار داده است، اما احتمال تاخیر تا ۲۰۲۵ به راحتی وجود دارد. وی در این باره گفت:

یکی از منابع داخلی مشهور شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) می‌گوید که این شرکت محتویاتی را از GTA 6 حذف کرده است تا مطمئن شود تاخیری در کار نخواهد بود.

به نقل از منابع معتبر و به گزارش جیسون شرایر از وبسایت بلومبرگ، GTA 6 برای اولین بار شامل یک شخصیت قابل بازی زن خواهد شد. این زن که لاتین است، شخصیت اصلی مذکری را همراهی خواهد کرد و این دو کاراکتر با الهام از بانی و کلاید (Bonnie and Clyde) پردازش شده‌اند. همچنین، گفته می‌شود که بنابر تغییرات به وجود آمده در فرهنگ کاری شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games)، تیم سازنده قصد دارد کمی در مورد جوک‌های نژادپرستانه و مسائل حاشیه‌ساز با احتیاط‌تر از قبل عمل کند.

شرکت راکستار مدتی پیش تایید کرد که GTA 6 در دست ساخت قرار دارد، اما هیچ رونمایی و معرفی‌ای صورت نگرفت و تقریباً هیچ‌گونه اطلاعات رسمی‌ای از این عنوان در دست نداریم. البته، در یک سال اخیر لیک‌ها و افشاسازی‌های متعددی رخ داده است که شامل گیم‌پلی بازی نیز می‌شود.

تام هندرسون (Tom Henderson)، یک منبع داخلی معتبر دیگر، نیز به انتشار GTA 6 در اواخر سال ۲۰۲۴ یا نیمۀ اول ۲۰۲۵ اشاره کرده بود. جیسون شرایر نیز در مقالۀ اخیر خود حول GTA 6 متذکر شد که ما حداقل دو سال تا انتشار بازی فاصله داریم.


منبع: https://gamefa.com/919238/%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B9%D9%87-gta-6-%D8%A7%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF-%D9%88-%D8%B9%D8%B1%D8%B6%D9%87-%D8%AF%D8%B1/

شخصاً فکر می‌کنم رونمایی از بازی در سال جاری قطعاً رخ خواهد داد. به نظر من مدیران بالارده در موقعیتی قرار ندارند که بازی را فراتر از تعیطلات ۲۰۲۵/۲۰۲۶ تاخیر بزنند. حذف محتویات و ارائۀ آن‌ها در قالب DLC در آینده برای آن‌ها استراتژی مناسب‌تری است.

همچنین، این منبع داخلی می‌گوید که راکستار در حال حذف محتویات مختلف از بازی است تا از تاخیر بیش از حد آن جلوگیری کند و بسیاری از این محتویات حالا به عنوان DLC برای پس از لانچ برنامه‌ریزی شده‌اند. Tez2 در ادامۀ سخنان خود چنین گفت: