ظاهرا گوگل هم نگران خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت است

طبق گزارش Politico، گوگل نگرانی خود در رابطه با خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را بیان کرده است. البته این گزارش گفته که گوگل به اندازه‌ی سونی در این مورد نگران نیست، اما نگرانی هر دو ذاتا یکسان است. گوگل از این بابت نگران است که پلتفرم ChromeOS در صورت نهایی شدن معامله‌ی اکتیویژن و مایکروسافت آسیب ببیند.

تبلیغات

معامله‌ی اکتیویژن و مایکروسافت تا کنون موانع زیادی را بر سر راه خود دیده است. حال علاوه بر تعدیل‌کنندگان بازار در بریتانیا و آمریکا مثل CMA و FTC، ظاهرا گوگل هم وارد میدان مبارزه شده تا نارضایتی خود از این معامله‌ی 68.7 میلیارد دلاری را اعلام کند.

چند منبع مختلف گزارش داده‌اند که ظاهرا شرکت گوگل هم در مورد خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت خوشحال نیست. این مهم به خاطر نگرانی گوگل از بابت گیمرهای ChromeOS است.

گوگل اخیرا اعلام کرد که جدی‌ترین تلاش خود برای ورود به جهان بازی‌های ویدیویی یعنی سرویس استریم استدیا را به زودی تعطیل خواهد کرد تا بار دیگر شاهد یک پروژه‌ی شکست‌خورده از سوی این شرکت باشیم.

Ezio Auditore da FirenzeFernando


منبع: https://gamefa.com/889701/google-reportedly-concerned-about-gaming-on-chromeos-suffering-if-microsoft-acquires-activision-blizzard/

صحبت اصلی گوگل این است که مایکروسافت عمدا تجربه‌ی بازی‌ها از طریق Game Pass روی سیستم‌هایی که از سیستم عامل ChromeOS گوگل استفاده می‌کنند را بدتر طراحی کرده است. البته باید گفت که ظاهرا مایکروسافت از سال گذشته به دنبال بهبود تجربه‌ی xCloud نه تنها روی سیستم عامل ChromeOS، بلکه روی سیستم عامل لینوکس هم بوده است. این در حالی است که هر دو سیستم عامل به نوعی رقیب سیستم عامل خود مایکروسافت یعنی ویندوز به شمار می‌روند.