عرضه بازی World of Warcraft در چین به دلیل مباحث لایسنس متوقف خواهد شد

ما از گیمرهای چینی در طول تقریباً 20 سالی که بازی‌های خود را در این کشور عرضه کردیم، بسیار سپاسگزاریم. ما در آینده به دنبال جایگزین‌هایی برای بازگرداندن بازی های خود به بازیکنان هستیم.

TUPACمیام رو خطت


منبع: https://gamefa.com/887830/blizzard-will-suspend-world-of-warcraft-in-china-because-of-licensing-dispute/تبلیغات

شرکت NetEase که دومین کمپانی بزرگ در چین محسوب می‌شود، از سال 2008 وظیفه‌ی انتشار عناوین بلیزارد در چین را برعهده گرفته است. این مشارکت تضمین می‌کند که بازی‌های بلیزارد با سیاست‌های محتوای سخت‌گیرانه‌ی کشور چین مطابقت دارند. NetEase همچنین مالک تیم Shanghai Dragons است. خبرگزاری بلومبرگ در ماه آگوست در گزارشی اشاره کرد این دو شرکت نتوانستند بر سر شرایط یک معامله به توافق برسند و موجب شد تا ساخت یک بازی موبایلی World of Warcraft لغو شد. بلومبرگ به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که این مشکلات تنها مربوط به شرایط مالی این معامله نبودند و مالکیت معنوی و داده‌های بازیکنان نیز مورد مناقشه قرار گرفتند.

بر این اساس، از تاریخ 23 ژانویه 2023 (3 بهمن 1401) بازی‌های مذکور در کشور چین در دسترس نخواهد بود. کمپانی NetEase اعلام کرده است که توسعه‌ی بازی Diablo Immortal یک توافق جداگانه است و روند آن ادامه خواهد داشت. همچنین طبق گفته‌ی بلیزارد (Blizzard)، بسته گسترش‌دهنده Dragonflight بازی World of Warcraft و فصل دوم Overwatch 2 در اواخر سال جاری میلادی منتشر می‌شوند.

مایک ایبارا (Mike Ybara)، رئیس شرکت بلیزارد، با انتشار بیانیه‌ای اظهار داشت:

شرکت بلیزارد به دلیل عدم توافق با کمپانی چینی NetEase بر سر مباحث لایسنس و نشر، عرضه‌ی بازی‌های World of Warcraft، Hearthstone، Overwatch 2، Starcraft، Diablo 3 و Warcraft 3: Reforged را در کشور چین به حالت تعلیق درمی‌آورد.