عمود قرار دادن PS5 به حدی که تصور می‌شد آسیب‌زا نیست

با این حال، افرادی بر این باورند که این مشکل چندان هم جدی نیست. صاحب کانال Spawn Wave Plus در یوتیوب که خود سابقه‌ای طولانی در تعمیر کنسول‌ها داشته است، یکی از این افراد است. او در ویدیوی جدید خود می‌گوید که سونی مانعی را اطراف فلز مایع قرار داده است و سازوکار خنک‌کنندگی این مایع به شکلی است که از رخ دادن مشکل جلوگیری می‌کند.

چند روز پیش بود که وبسایت Wololo.net گزارشی منتشر نمود و دارندگان پلی استیشن 5 را نگران کرد. در این گزارش ادعا شده بود که عمود قرار دادن این کنسول مشکلات جدی و تعمیرناپذیری برای آن به وجود می‌آورد. حتی اشاره‌ای نیز به کنسول‌های آکبند صورت گرفت که به مدت طولانی در این حالت قرار گرفته بودند و پس از بیرون آوردنشان از جعبه، روشن نمی‌شدند. مشکل اصلی نیز خروج فلز مایع از جایگاه خود و تماس با مادربورد دستگاه بود.

تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/903122/%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D8%B9%D9%85%D9%88%D8%AF-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%86-ps5-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D8%AF%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%AA%D8%B5%D9%88%D8%B1-%D9%85%DB%8C/

توییت جدید این رسانه به شرح زیر است:

تا جایی که من می‌دانم، این مشکل حقیقت دارد، اما مدرکی دال بر آنکه کنسول‌های آکبند هم این مشکل را دارند، وجود ندارد. این بخش از گزارش به علت سوء برداشت ما به این شکل نوشته شده بود. در حال حاضر، مقاله را ویرایش کرده‌ایم.

Wololo

اکنون اما، به نظر می‌رسد که گزارش‌های اولیه در باره‌ی مشکل ذکرشده چندان فراگیر نیستند. وبسایت Wololo.net نیز گزارش خود را به‌روزرسانی کرده و اعلام نموده است که صاحبان کنسول‌های یادشده یا تعمیرکاران صرفاً خود دستگاه را باز نکرده بوده‌اند.

به گفته‌ی برخی از کارشناسان حوزه‌ی سخت‌افزار، به نظر می‌رسد که قرار دادن کنسول PS5 به صورت عمودی، به اندازه‌ای که تصور می‌شد آسیب‌زا نخواهد بود.

تبلیغات

او یادآور می‌شود که گزارش‌هایی از این دست هنوز کم‌شمار هستند و در ادامه به ظاهر این مایع در اواخر عمر دستگاه در صورت تعویض نشدنش اشاره می‌کند.