غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه

آکیتو سوما در انیمه Fruits Basket (سبد میوه)

 "غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه"

راینر براون در انیمه Attack on Titan (حمله به تایتان)

 "غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه"

شخصیت روئی یکی از ۱۲ اهریمن تحت رهبری موزان می‌باشد که در انیمه Demon Slayer هدایت گروهی از موجودات عجیب و غریب را بر عهده داشته و در بالای کوه جنگلی به زندگی می‌پردازد.

زندگی ایزبلا در انیمه The Promised Neverland به عنوان یک “مادر” سراسر تراژدی و درد بوده و قطعاً داستان زندگی او مخاطبین را شوکه خواهد کرد.

توایس از شخصیتی ۲ گانه بهره می‌برد و همیشه این دو وجهه متفاوت وی با یکدیگر در نزاع بوده‌اند و این مسئله ضربه جبران‌ناپذیری به شخصیت کلی وی زده است. او که سعی داشته تا بتواند آرامش و امنیت را برای خود به ارمغان بیاورد، تا حدی در این ۲ وجهگی غرق شده که عملاً تصور می‌کند یک کلون از شخصیت واقعی خود می‌باشد. حتی زمانی که سعی می‌کند تا به شخصیت‌های دیگر دنیای My Hero Academia نزدیک شده و دوستی را با آن‌ها برقرار نماید، به شکل ناخواسته اطلاعات و رازهای محرمانه گروه خود را فاش کرده و توسط افراد بالا دست خود به شدت تنبیه می‌شود. زندگی توایس به حدی دردناک و غیرقابل تصور است که بعید به نظر می‌رسد هیچکس دیگری در ژانر ابرقهرمانی تا این حد به عذاب و بدبختی گرفتار شده باشد!

ایزابلا در انیمه The Promised Neverland (ناکجاآباد موعود)

 "غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه"

در انیمه Fruits Basket شاهد دختری به نام آکیتو سوما به عنوان شخصیت شرور داستان هستیم که زندگی بسیار دردناک و سراسر تحقیر و کینه را تجربه کرده است.

او برای هزاران سال متوالی هیچ ارتباطی با دنیای بیرون و مردم ساکن دنیا نداشته و در تمام این مدت بسیار طولانی، در حسرت هم صحبت و دوستی که بتواند وقتش را با وی بگذارند، به خدایی بسیار خشگمین و مملو از حسرت تبدیل شده است. ایزانامی انیمه Noragami به حدی از تنهایی رنج می‌برد که برای جذب بازدید کننده و هم صحبت حاضر است تا دست به انجام هر کاری زده تا بلکه بتواند حتی ۱ نفر را به سمت خود جذب نماید. چنین خدای باستانی و قدرتمندی نماد بسیاری از انسان‌های دنیای واقعی می‌باشد که از تنهایی رنج برده و شاید که حضور حتی ۱ فرد در کنار آن‌ها بتواند زندگی شخص مورد نظر را برای همیشه دگرگون نماید.

یاکو در انیمه Toilet-Bound Hanako-kun (هاناکو وابسته به توالت)

 "غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه"

منبع: CBR

KratosSpider-Man


منبع: https://gamefa.com/949020/10-saddest-anime-villains/تبلیغات

به همین سبب نیز در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ۱۰ شخصیت شروری بپردازیم که سرگذشت غم‌انگیز آن‌ها می‌تواند ذهن هر مخاطبی را به خود درگیر کرده تا نسبت به اهداف و اعمال آن‌ها احساسا ترحم داشته باشیم. پس در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

دنیای انیمه Naruto مملو از شخصیت‌های گوناگونی است که هر یک سرگذشت بسیار تاثیرگذار و چالش‌برانگیزی را پشت سر گذاشته‌اند. با این حال سرگذشتی که ایتاچی اوچیها گذرانده، دست کمی از عذاب جهنمی برای وی نداشته است.

ایزانامی در انیمه Noragami خدایی باستانی و بسیار قدرتمند می‌باشد که تمامی شرارت‌هایش تنها یک دلیل دارد و آن تنهایی است.

بوبایگاوارا جین که تحت عنوان توایس شناخته می‌شود، شاید یکی از بدشانس‌ و بیچاره‌ترین شخصیت‌های کل انیمه My Hero Academia باشد که در آرزوی تجربه روزی خوش و آرامش بخش، با سختی‌های بسیاری دست و پنجه نرم کرده است.

اسکار در انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood (کیمیاگر تمام‌فلزی: برادری)

 "غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه"

این شخصیت‌های شرور دنیای انیمه در زندگی خود تحت چنان شرایط وحشتناک و غیرقابل تصوری زنده مانده‌اند که عملاً چاره‌ دیگری برای دوام آوردن نداشته و به اجبار قدم در مسیر شرارت و خبیثی گذاشته‌اند. مسئله‌ای که زمینه‌ساز روایت وقایعی دردناک و غم‌انگیز شده و لحظاتی فراموش نشدنی را با حضور این شخصیت‌ها در دنیای انیمه رقم زده است.

او در ظاهر مادری مهربان و دلسوز است که عشقی وصف نشدنی به فرزندانش دارد. با این حال در پشت پرده، او مجبور است تا کودکانش را به مانند گله‌ای از قربانیان بزرگ کرده تا غذای اهریمنانی شرور و خطرناک شوند که زندگی آن‌ها را کنترل می‌کنند. او خود نیز در دوران کودکی به عنوان یک قربانی در نظر گرفته شده بود که مسیر مادر شدن را انتخاب کرد تا میزبان تولد کودکانی باشد که به عنوان قربانی‌های جدید در نظر گرفته می‌شوند. مسیر دردناک مادر بودن شخصیت ایزابلا به زیبایی می‌تواند دنیای رنگارنگ و جذاب The Promised Neverland را توجیه کند که در اعماق آن شاهد به وقوع پیوستن اتفاقاتی بسیار شوم و هولناک هستیم.

مسیر زندگی راینر براون در انیمه Attack on Titan می‌توانست به تولد قهرمانی بزرگ منتهی شود. با این حال دنیای این انیمه بسیار بی‌رحم‌تر از آن است که فرصت زندگی خوشی را برای شخصیت‌هایش قائل شود.

شخصیت‌های شرور دنیای انیمه گاهاً از زندگی و سرگذشت بسیار دردناکی بهره برده‌اند که می‌توانند مخاطب را تحت تاثیر قرار دهند.

یکی از نکات منحصر به فرد مدیوم انیمه در مقایسه با باقی مدیوم‌های سرگرمی، پرداخت به شخصیت شرور داستان می‌باشد که از کلیشه فیلم و سریال‌های هالیوود فاصله گرفته و اغلب آن‌ها از زندگی و سرگذشتی بسیار دردناک و تاثیرگذار بهره می‌برند که مخاطب می‌تواند با آن‌ها همزاد پنداری نموده و گاهاً حتی در رویارویی بین قهرمان و شرور داستان، حق را به شخصیت شرور بدهد.

شخصیت اسکار انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood نمونه بارز سربازی است که در جنگ همه چیز خود را از دست داده و حال به دنبال باعث و بانی بدبختی‌هایش می‌باشد.

او و سایر کودکان که فرزندان جادوگر محسوب می‌شوند، تمام دوران کودکی را تحت تعالیم بسیار سخت و طاقت‌فرسایی آموزش دیده‌اند تا برای روز موعود آماده شوند و این مسئله سبب شده تا او عملاً به عنوان انسانی بسیار ناامید و دردمند روزهای خود را سپری کند و هیچ درکی از عشق و محبت و زندگی عادی نداشته باشد. کرونا علی‌رغم تمام شرارت‌های ناخواسته‌اش همیشه دوست داشته تا مورد عشق و محبت قرار گرفته و بتواند دوستانی را برای خود داشته باشد و این مسئله در نهایت در انیمه Soul Eater به وقوع می‌پیوندد تا مخاطبین شاهد لحظاتی زیبا و تاثیرگذار حول محور وی باشند.

توایس در انیمه My Hero Academia (مدرسه قهرمانانه من)

 "غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه"

در دنیای انیمه Toilet-Bound Hanako-kun شاهد پله‌ای هستیم که هر کسی بر روی آن قدم بگذارد، به دنیای یاکو منتقل شده و باید طبق دستورات وی به ادامه زندگی بپردازد.

آیا شخصیت شرور دیگری را سراغ دارید که در دنیای انیمه با سختی‌ و غم‌های بسیاری دست و پنجه نرم کرده باشد؟ اگر مسیر متفاوتی برای این شخصیت‌ها ترسیم می‌شد، می‌توانستیم شاهد تبدیل آن‌ها به قهرمانان دنیای خودشان باشیم؟ رابطه ارن یگر و راینر براون را چگونه ارزیابی می‌کنید و به عقیده شما چه پایانی برای این دشمنی قسم خورده رقم خواهد خورد؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

کرونا در انیمه Soul Eater (روح‌ خوار)

 "غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه"

در جریان یکی از جنگ‌های دنیای این انیمه، شخصیتی به نام کیمبلر برادر اسکار را به فجیع‌ترین شکل ممکن به قتل رسانده و دستان خود اسکار را نیز تمام و کمال نابود می‌کند. اسکار که مملو از خشمی غیرقابل وصف می‌باشد، دستان برادرش را به لطف جادوی کیمیاگری به بدن خود پیوند زده و سراسر دنیا را به دنبال پیدا کردن کیمبلی پشت سر گذاشته تا بتواند انتقام خون برادرش را از وی بگیرد. عشق غیرقابل وصف اسکار به برادرش به عنوان سوخت این کینه و نفرت عمل کرده و منجر شده تا شاهد شخصیت شرور بسیار بی‌رحم ولی دردمندی باشیم که وقایعی تاثیرگذار را در انیمه Fullmetal Alchemist: Brotherhood رقم زده است.

روئی اعتقاد داشته که هیچوقت آن عشق و علاقه‌ای که نیاز داشته را از خانواده‌اش دریافت نکرده و این خلاء عاطفی را با رو آوردن به سمت اهریمنان جبران می‌کند. با این حال بعدها متوجه می‌شود که خانواده‌اش شدیداً وی را دوست داشته و تمام تلاششان این بوده تا روئی را از تبدیل شدن به یک هیولا نجات دهند. یادآوری این مسئله موجب می‌شود تا روئی مسیر متفاوتی را در پیش گرفته و از شرارت دست بردارد و در نهایت نیز انیمه Demon Slayer مسیر زیبایی را برای این شخصیت در نظر می‌گیرد که احساست مخاطبینش را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

او در دوران جوانی با تصمیمی بسیار سخت و غیرقابل تصور روبرو می‌شود. جایی که باید بین کودتا بر علیه روستا یا نابودی آن یکی را انتخاب می‌کرد و برای این که بتواند جان برادرش را از مرگ حتمی نجات دهد، گزینه دوم را انتخاب کرد و دست به نابودی روستای خود زد. تماشای نوجوانی که از سر ناچاری می‌بایست تمامی ساکنین روستا را به قتل برساند، یکی از وحشتناک‌ترین لحظات تاریخ انیمه Naruto به شمار می‌رود که قطعاً بینندگانش هیچ وقت این سکانس را فراموش نخواهند کرد.

کرونا به عنوان شروری در انیمه Soul Eater ظاهر می‌شود که به سلاحی تحت عنوان رگناروک متصل است و هر جا که از بابت مسیر و اعمالش نامطمئن باشد، رگناروک او را مجاب به ادامه مسیر خواهد کرد.

فرد مورد نظری که به قلمرو یاکو منتقل شده است، باید دست به ساخت یک مرد زده تا بتواند نظر مثبت وی را جلب نماید و اگر که یاکو از ساخته فرد مورد نظر رضایت نداشته باشد، بدن وی را قربانی کرده تا آن مرد را همان گونه که دوست دارد تکمیل نماید. قطعاً با خواندن این پاراگراف وحشت‌زده شده‌اید اما باید بدانید که یاکو سال‌ها پیش مرد مورد علاقه خود را از دست داده است. او در دنیای واقعی یک مجسه کنار پله بوده که مردی عادی هر روز به سراغ آن آمده و تمیزش می‌کرده است. با این حال در یکی از روزها روی پله سقوط کرده و به سبب جراحات وارده با مرگ مواجه شده است. این مسئله شخصیت یاکو انیمه Toilet-Bound Hanako-kun را وادار کرده تا در قلمرو خود به دنبال ساخت آن مرد باشد و به حدی در دام عشق وی گرفتار شده که مجازات سنگینی برای قربانیان خود در نظر گرفته است.

روئی در انیمه Demon Slayer (شکارچی اهریمن)

 "غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه"

پدر آکیتو عشقی بی حد و اندازه به دخترش داشت و این مسئله حسادت مادرش رن سوما را برانگیخته بود تا جایی که حتی پس از مرگ پدر آکیتو نیز رفتاری تحقیرآمیز و بسیار زشت و ناپسند با وی داشت تا جایی که حتی این دختر را مجبور می‌کند تا ظاهر و رفتاری شبیه به پسرها از خود بروز بدهد. شاید که اگر مادر آکیتو سوما در انیمه Fruits Basket رفتار ملایم‌تری را نسبت به دختر خود بروز می‌داد و این حجم از توهین و تحقیر را انجام نمی‌داد، وی مسیر شرارت و خباثت را در پیش نمی‌گرفت و می‌توانست به عنوان یک دختر معمولی، زندگی سرشار از عشق و محبت را تجربه نماید.

او که در سرزمین مارلین چشم به جهان گشود، همیشه از نگاه تحقیرآمیز مردم این سرزمین برخوردار بود و به سبب کار نکرده مورد تنبیه و مجازات قرار می‌گرفت. زندگی او به حدی سخت و طاقت‌فرسا بود که برای کسب افتخار خانواده‌اش و رضایت‌مندی پدرش، قدم در مسیر بر عهده گرفتن یکی از تایتان‌ها گذاشت و راهی سرزمینی شد که زندگی وی را برای همیشه دگرگون کرد. او در این سرزمین شاهد مرگ دوست صمیمی خود به نام مارسل توسط یک تایتان بود و این مسئله به حدی برای وی تراژدی بزرگی شد که تا ابد به مانند یک کابوس در یادش باقی ماند. ماموریت او نابودی سرزمین جدیدی بود که بر آن قدم گذاشته بود ولی دوستی با مردمان دوست داشتنی این سرزمین، راینر را در تحقق ماموریتش به شک دچار کرد و این مسئله موجب ایجاد ۲ شخصیتی عجیبی در وی شد و در نهایت دشمنی قسم خورده‌ای را با ارن یگر رقم زد که برای هر جفتشان نابودی و سیاهی را به دنبال داشته است. راینر براون در انیمه Attack on Titan نمونه بارز انسان بی‌گناهی است که برای کسب رضایت‌مندی اطرافیانش، همه چیز خود را فدا می‌کند و در نهایت نیز چیزی جز نابودی و پوچی برایش باقی نمی‌ماند.


ایتاچی اوچیها در انیمه Naruto (ناروتو)

 "غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه"

ایزانامی در انیمه Noragami (نوراگامی)

 "غم‌انگیزترین شخصیت‌های شرور دنیای انیمه"