فراتر از بستۀ الحاقی Cyberpunk 2077 به این فرنچایز پایبند خواهیم ماند

در پاسخ به سوال حول بسته‌های گسترش‌دهندۀ بیشتر برای Cyberpunk، تصمیم گرفته‌ایم تا یک گسترش‌دهندۀ بزرگ برای این بازی بسازیم که قرار است از تمام توانایی‌های کنسول‌های نسل جدید بهره ببرد.

این استودیو گفته است که عدم توسعۀ گسترش‌دهندۀ Phantom Liberty برای پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان، «تصمیم سختی» برای آن‌ها بوده است. آن‌ها مجبور به اتخاذ چنین رویکردی هستند، چراکه اهداف در نظر گرفته شده برای این DLC، انتشار آن برای کنسول‌های نسل قبل را در بحث تکنولوژی با مشکلاتی روبرو می‌کند که می‌تواند تجربۀ بازی‌باز را به خطر بیندازد.

معاون ارشد توسعۀ تجاری سی‌دی پراجکت، آقای Michał Nowakowski، در همین راستا گفت:

در چهارشنبه این هفته، از اولین DLC بازی Cyberpunk 2077، تحت عنوان Phantom Liberty، رونمایی شد و قرار است در سال 2023 برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس، استیدیا و پلتفرم رایانه‌های شخصی انتشار یابد. کمی پس از این رونمایی، اعلام شد که این DLC، تنها بستۀ گسترش‌دهنده برای Cyberpunk 2077 خواهد بود.

جدای از بازی‌ها، سی‌دی پراجکت رد از سال 2018 به تهیه‌کنندگی مجموعۀ انیمه‌ای Cyberpunk Edgerunners مشغول بوده که توسط استودیوی Studio Trigger، طراحی شده است و در 22 شهریور 1401 (13 سپتامبر 2022)، در نتفلیکس منتشر خواهد شد.

در جریان همین تماس شرکت، رئیس سی‌دی پراجکت، آقای آدام کیسینسکی (Adam Kiciński)، گفت که نسخۀ آپگرید شدۀ The Witcher 3: Wild Hunt همچنان برای انتشار در سال جاری برنامه‌ریزی شده است. همچنین، اذان کرد که انتظار دارد حماسۀ جدید Witcher، بیش از یک بازی را در بر بگیرد.


منبع: https://gamefa.com/865811/cd-projekt-fully-committed-to-cyberpunk-beyond-2077s-sole-expansion/

آپدیت Edgerunners بازی Cyberpunk 2077، که در همین چهارشنبه منتشر شد، قرار است آخرین آپدیت بزرگ نسخه‌های پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان این بازی باشد.

با این وجود، ما کاملاً به توسعۀ بیشتر آی‌پی Cyberpunk، فراتر از این بستۀ الحاقی به‌خصوص، پایبند هستیم. زمان و تلاش بسیاری برای ساخت این فرنچایز صرف کرده‌ایم و قطعاً خواستار آن هستیم که با ارائۀ داستان‌ها، تجربیات و محتویات تازه، چیزی که اکنون بنا شده است را گسترش دهیم؛ نه فقط در قالب بازی‌های ویدیویی. تا همین حد بسنده می‌کنم.

سی‌دی پراجکت (CD Projekt) به دنبال این خبر که تنها یک بستۀ گسترش‌دهنده برای Cyberpunk 2077 در نظر دارد، گفته است که به‌طور کامل به این آی‌پی پایبند خواهد ماند.

تبلیغات

در اواخر فروردین‌ماه امسال، سی‌دی پراجکت اعلام کرد که این عنوان پس از عرضه، بیش از 18 میلیون نسخه فروش داشته است. نسخۀ نسل جدید این بازی در فوریه 2022 (بهمن 1400) انتشار یافت و این شرکت امروز دربارۀ این نسخۀ بازی گفت: «فروش خوبی را تجربه کرده است، خصوصاً نسخۀ کنسولی آن.»

بنابراین، در بحث گسترش‌دهنده‌ها، تنها یک بستۀ الحاقی بزرگ در کار خواهد بود، اگرچه که در آینده، موارد جدیدی (غیر از DLC) را خواهیم دید.

در همین چهارشنبه، در جریان گزارش مالی نیمسال اول سی‌دی پراجکت، از مدیران اجرایی این شرکت خواسته شد تا جزئیات بیشتری از استراتژی توسعۀ بسته‌های الحاقی Cyberpunk منتشر کنند.