فرنچایز Sonic از مرز 1.5 میلیارد نسخه فروش و دانلود عبور کرد

در یک گزارش سالانه‌ی جدیدا منتشر شده توسط این شرکت، سگا اعلام کرده که فرنچایز Sonic با احتساب تمام بازی‌های آن از جمله نسخه‌های فرعی و بازی‌های موبایلی توانسته از 1.5 میلیارد نسخه فروش و دانلود در سرتاسر جهان عبور کند.

شرکت سگا (SEGA) به تازگی اعلام کرده که فرنچایز Sonic مجموعا از مرز 1.5 میلیون نسخه فروش و دانلود بازی عبور کرده است. این رقم شامل دانلود بازی‌های رایگان این سری هم می‌شود.

با وجود اینکه Sonic the Hedgehog در تاریخ طولانی خود فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده، شکی وجود ندارد که هم‌چنان با یکی از بزرگ‌ترین فرنچایزها در جهان بازی‌های ویدیویی طرف هستیم. با توجه به موفقیت فیلم سینمایی این شخصیت می‌‌توان Sonic را یک آی‌پی بزرگ در کل رسانه‌ی سرگرمی دانست. به تازگی هم سگا اعلام کرده که این فرنچایز به دستاورد بزرگی رسیده است.


تبلیغات

بازی Sonic Frontiers در تاریخ 17 آبان 1401 (8 نوامبر 2022) برای پلی استیشن 5، پلی‌استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پلتفرم PC منتشر خواهد شد. 

Mr.BadGuy


منبع: https://gamefa.com/882051/sonic-franchise-has-crossed-1-5-billion-units-in-sales-and-downloads/

لازم به ذکر است که این آمار شامل دانلود بازی‌های رایگان بر روی پلتفرم‌های موبایل هم می‌شود. بازار موبایل جایی است که فرنچایز Sonic به خصوص توانسته با چند بازی رایگان موفقیت قابل توجهی را تجربه کند. در هر صورت 1.5 میلیارد عدد قابل توجه‌ای است و بار دیگر عظمت فرنچایز Sonic را نشان می‌دهد.