فروش Modern Warfare 2 به جلو زدن از Vanguard نزدیک شده است


بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 تقریبا دو هفته است که عرضه شده، با این حال استقبال از این بازی در اروپا بسیار شدیدتر از نسخه‌ی سال گذشته این فرنچایز یعنی Vanguard بوده است.

طبق داده‌های منتشر شده توسط GSD، بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 با وجود عرضه شدن در تاریخ 28 اکتبر، پرفروش‌ترین بازی اروپا در ماه اکتبر بوده است. به گفته‌ی رئیس GamesIndustry در این مدت کوتاه این بازی توانسته تقریبا از فروش کل Call of Duty: Vanguard پیشی بگیرد و قطعا در ماه آینده از آن عبور خواهد کرد.

به گفته‌ی ناشر Call of Duty: Modern Warfare 2 یعنی اکتیویژن (Activision)، این بازی سریع‌ترین فروش را در تاریخ فرنچایز Call of Duty داشته و توانسته در تنها 10 روز درآمدی 1 میلیارد دلاری داشته باشد. پیش از این این رکورد در اختیار Call of Duty: Black Ops 2 بود که در 15 روز به این میزان درآمد رسیده بود.

تبلیغات

بازی FIFA 23 دومین بازی پرفروش اروپا در ماه گذشته بود. عناوین جدید دیگری که ماه گذشته منتشر شدند Gotham Knights در رتبه چهارم، Mario + Rabbids: Sparks of Hope در رتبه‌ی پنجم، Victoria 3 در رتبه‌ی نهم، A Plague Tale: Requiem در رتبه‌ی دوازدهم، Bayonetta 3 در رتبه‌ی چهاردهم و NHL 23 در رتبه‌ی هفدهم بودند.

در زمینه‌ی سخت‌افزار باید گفت که برای اولین بار از ماه سپتامبر سال 2021، کنسول نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول اروپا در یک ماه نبود. پلی استیشن 5 این ماه رتبه‌ی اول را در اختیار گرفت. با وجود قرار گرفتن ایکس باکس سری ایکس/اس در رتبه‌ی سوم، این کنسول تنها کنسولی بود که نسبت به سال گذشته فروش بیشتری داشت و شاهد رشد فروش 26 درصدی پلتفرم نسل نهمی مایکروسافت بودیم.

بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 در حال حاضر بر روی پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پلتفرم PC در دسترس است.


منبع: https://gamefa.com/885229/modern-warfare-2-is-already-close-to-topping-vanguards-lifetime-sales-in-europe/