فروش The Callisto Protocol بسیار پایین‌تر از حد انتظار بوده است

عوامل متعددی می‌تواند در فروش کمتر از حد انتظار The Callisto Protocol نقش داشته باشند. بازی با استقبال نه چندان خوب منتقدان مواجه شد. علاوه بر این، نسخه PC این بازی در زمان عرضه با مشکلات زیادی از نظر عملکردی مواجه بود. همچنین، با توجه به این که بازی مذکور یک IP کاملاً جدید از یک استودیوی تازه تاسیس محسوب می‌شود، این موضوع کمکی به بهبود عملکرد تجاری آن نکرده است.

شرکت Samsung Securities در گزارش سهام خود از اوایل ماه جاری میلادی، انتظار مجموع فروش 5 میلیون نسخه‌ای از بازی The Callisto Protocol را داشته است. با این حال و با توجه به گردش مالی فعلی فروش، در سال جاری رسیدن به مجموع فروش 2 میلیون نسخه‌ای آسان نخواهد بود. به طور مشابه، Korea Investment & Securities انتظار مجموع فروش 4 میلیون نسخه را داشت، اما اکنون تخمین خود را به 2.1 میلیون کاهش داده است.

تبلیغات
امیر


منبع: https://gamefa.com/904059/the-callisto-protocol-massively-underperforms-has-reported-budget-of-160m/

تبلیغات

بازی The Callisto Protocol در حال حاضر روی کنسول‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان و پلتفرم PC در دسترس است.

طبق گزارش‌های تجاری و فصلی کرفتون، این شرکت حدود 160 میلیون دلار شامل 4.3 میلیون دلار در سال 2020، 62 میلیون دلار در سال 2021 و 91.7 میلیون دلار از ژانویه تا سپتامبر 2022 برای توسعه بازی The Callisto Protocol هزینه کرده است. با این حال، هزینه‌های بازاریابی در نظر گرفته نشده است و انتظار می‌رود هزینه کلی از تولید بازی تا انتشار بیشتر از این آمار باشد. انتظار می‌رود که این شرکت به طور خاص عملکرد فروش عنوان مذکور را در گزارش درآمد سه ماهه چهارم خود که برای ماه آینده برنامه‌ریزی شده است، ارائه دهد.

طبق برآوردهای فروش شرکت‌های اوراق بهادار، The Callisto Protocol عملکردی پایین‌تر از حد انتظار داشته و بودجه بازی حدود 160 میلیون دلار ذکر شده است. به دنبال آن شرکت‌های Daishin Securities، Samsung Securities، Shinhan Securities، KIWOOM Securities، Korea Investment & Securities و Hyundai Motor Securities این عملکرد را یک شکست قلمداد کرده‌اند و به نوبه خود ارزش سهام هدف کرافتون (Krafton) را نسبت به ماه قبل کاهش داده‌اند.

از زمان عرضه‌ی The Callisto Protocol، استودیوی استرایکینگ دیستنس (Striking Distance) با انتشار به‌روزرسانی‌ها و پچ‌های مختلف مشکلات این بازی را کاهش داده و در همین راستا، آپدیت اخیر 1.08 بهبودهایی را در عملکرد آن و همچنین مکانیک‌های مبارزه‌ای ایجاد کرده است.

یک گزارش جدید بیان می‌کند که برای توسعه‌ی عنوان وحشت بقای The Callisto Protocol حدود 160 میلیون دلار هزینه شده و این بازی تاکنون از نظر عملکرد تجاری بسیار پایین‌تر از حد انتظارات عمل کرده است.