فیلم Avatar: The Way of Water دومین فیلم پرفروش تاریخ سینما شد

فیلم Avatar: The Way of Water در حال شکاندن یک رکورد دیگر در تاریخ باکس آفیس جهانی می‌باشد.

تبلیغات

منبع: کولایدر


منبع: https://gamefa.com/906465/avatar-the-way-of-water-becomes-2nd-highest-grossing-imax-movie-of-all-time/

کمتر کسی می‌توانست پیش‌بینی نماید که جیمز کامرون پس از گذشت بیش از یک دهه، بازگشتش به سینما چنین رکورد شکنی‌های سرسام‌آوری به همراه داشته باشد. دنباله پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما یعنی Avatar: The Way of Water (آواتار: راه آب) که از حدوداً 2 ماه پیش اکران شده بود، در حال جابجایی رکوردهای باکس آفیس بسیاری می‌باشد که نام جیمز کامرون را جاودانه کرده است.

به صورت کلی نیز فروش جهانی این دنباله از مرز 2 میلیارد دلار (597.9 میلیون دلار در باکس آفیس داخلی و 1 میلیارد و 426 میلیون دلار در باکس آفیس جهانی) عبور کرده و به سومین ساخته جیمز کامرون در تاریخ سینما بدل گشته که در کنار Avatar و Titanic (تایتانیک) به فروشی بالای 2 میلیارد دلار دست پیدا کرده‌اند؛ رکوردی تاریخی و شگفت‌انگیز که به نظر نمی‌رسد کارگردان دیگری بدین گونه توانایی شکست آن را داشته باشد.

فیلم جذاب و تماشایی Avatar: The Way of Water به شکلی غیرمنتظره جایگاه ششمین فیلم پرفروش تمام تاریخ را کسب کرده و Avengers: Infinity War (انتقام‌جویان: جنگ ابدیت) در مقابل این دنباله قرار گرفته است. باید دید که ساخته جیمز کامرون تا چه اندازه می‌تواند به رکوردشکنی‌های خود ادامه دهد!

در آخرین هفته‌ای که پشت سر گذاشتیم، فیلم آواتار 2 یک رکورد دیگر را نیز در باکس آفیس داخلی پشت سر گذاشت که با مجموع فروش 227 میلیون دلاری خود به دومین فیلم پرفروش تاریخ سینماهای آیمکس بدل گشته است. این مسئله سبب شده تا جدیدترین ساخته جیمز کامرونريال، فیلم Star Wars: The Force Awakens (جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد) را پشت سر گذاشته و تنها فیلم نخست آواتار برای رقابت برسر راه این دنباله قرار گرفته است. در باکس آفیس جهانی نیز این فیلم فروشی بالغ بر 148 میلیون دلار را در سینماهای آیمکس تجربه کرده و پشت سر فیلم Avengers: Endgame (انتقام‌جویان: پایان بازی) با 150 میلیون دلار قرار گرفته که به زودی شاهد تصاحب این جایگاه توسط آواتار 2 خواهیم بود.