قرارداد خرید اکتیویژن چندان از رقابت بازار کنسول‌ها نمی‌کاهد

تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/923382/%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%DA%A9%D8%AA/

نهاد ناظر بر بازار و رقابت بریتانیا (CMA) اعلام کرده است که قرارداد خرید اکتیویژن (Activision) توسط مایکروسافت تأثیر بسزایی در کاهش رقابت بازار کنسول‌ها ندارد.

شواهد موقت در فرآیند تصاحب از اهمیت برخوردار هستند و به گونه‌ای تدوین می‌شوند که اهالی حوزه‌ی شغلی مرتبط، یا شخص ثالث ذی‌نفع، پیش از آنکه تصمیم نهایی را اتخاذ کنیم، امکان ارائه‌ی مدرکی در جواب به شواهد یادشده را داشته باشند. اکنون، نتیجه‌ی موقتِ به دست آمده پس از بررسی مدارک الحاقی چنین است: این تصاحب منجر به کاهش چشم‌گیر رقابت در ارائه‌ی خدمات کنسول‌های بازی نمی‌شود، زیرا ضرر مایکروسافت از عدم عرضه‌ی Call of Duty برای پلی استیشن از سود این عمل بیش‌تر خواهد بود. بیانیه‌ی امروز بر باور کنونی‌مان مبنی بر آنکه این قرارداد نگرانی‌هایی را در قبال بازار بستر ابری بازی‌ها ایجاد خواهد کرد، تأثیری نخواهد داشت. بررسی‌های مربوطه تا پایان ماه آوریل (۱۲ فروردین تا ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲) ادامه خواهد یافت.

مارتین کولمن

این نهاد نظارتی امروز اعلام کرد که پس از دریافت و بررسی مدارکی جدید که برخی از نگرانی‌های آن درباره‌ی قرارداد ۶۹ میلیارد دلاری یادشده را رفع کرده‌اند، تصمیمات تازه‌ای می‌گیرد. این نهاد ابتدا باور داشت که اگر Call of Duty به انحصار ایکس باکس در بیاید، مایکروسافت از نظر تجاری سود می‌کند. اکنون اما، بنا بر اطلاعات حال حاضر این نهاد، «این استراتژی در تمامی حالت‌های ممکن باعث ضرر مایکروسافت خواهد شد».

با توجه به این موضوع، نگرانی‌های CMA در قبال این قرارداد کاهش پیدا کرده است. مارتین کولمن (Martin Coleman)، رئیس مجمع مستقلی که مسئولیت انجام این بررسی را از سوی CMA بر عهده دارد، گفته است:

تبلیغات