قفل Denuvo در راه نینتندو سوییچ؛ خبر بد برای شبیه‌ساز‌ها

حتی اگر یک بازی در نسخه رایانه‌های شخصی خود از قفل Denuvo استفاده کند، نسخه منتشر شده روی نینتندو سوییچ می‌تواند از روز عرضه و از طریق نرم‌افزار‌های شبیه‌ساز، روی رایانه‌های شخصی اجرا شود. بنابراین می‌توان محافظت‌های قوی ارائه شده در نسخه رایانه‌های شخصی را دور زد. با مسدود کردن شبیه‌ساز‌های غیرمجاز در رایانه‌های شخصی، استودیوها می‌توانند درآمد خود در برهه لانچ بازی را افزایش دهند. تکنولوژی Denuvo تضمین می‌کند که برای تجربه هر بازی، حتماً باید یک نسخه قانونی از آن خریداری شود.

تکنولوژی‌های امنیتی Denuvo سال‌ها است که کمک حال ناشران و توسعه‌دهندگان صنعت بازی بوده‌اند و از حالا، نینتندو سوییچ هم از تکنولوژی‌های این شرکت پشتیبانی می‌کند.

این خبر توسط صفحه رسمی توییتر دنوو (Denuvo) منتشر شد و از قرار معلوم، این اولین همکاری نینتندو با یک شرکت امنیتی رد صنعت بازی قلمداد می‌شود. از حالا به بعد، قفل دنوو از طریق پورتال توسعه‌دهندگان نینتندو در دسترس بازی‌سازان خواهد بود تا بتوانند از تکنولوژی‌های امنیتی آن برای حفاظت از محصولات خود در برابر عوامل مختلف، بهره ببرند.

در ادامه این خبر، دنوو اظهار داشت که تکنولوژی جدید مورد استفاده در کنسول نینتندو سوییچ، قابلیت تجربه بازی‌ از طریق شبیه‌ساز‌ها (Emulators) را از آن‌ها خواهد گرفت. در ادامه، می‌توانید بخشی از اظهارات دنوو در رابطه با این تکنولوژی را مطالعه کنید:

اما به نظر می‌رسد این شرکت ژاپنی، بالاخره کار را به دست کاردان سپرده و از حالا باید دید که این همکاری دنوو و نینتندو، تا چه حد مانع از فعالیت نرم‌افزار‌های شبیه‌ساز‌ روی رایانه‌های شخصی خواهد شد.

در نتیجه‌‌ی پافشاری‌های نینتندو برای جلوگیری از فعالیت شبیه‌ساز‌ها، تیمی که روی نرم‌افزار Skyline (شبیه‌ساز نینتندو سوییچ روی اندروید) کار می‌کرد، در ماه می اعلام داشت که یک اخطار DMCA از شرکت نینتندو دریافت کرده است. این تیم در نهایت تصمیم گرفت پروسه توسعه شبیه‌ساز خود را به دلیل خطرات قانونی احتمالی آن متوقف کند. با در نظر گرفتن تمام این قضایا، باید گفت که نینتندو همچنان نتوانسته به طور کامل از فعالیت نرم‌افزار‌های شبیه‌ساز کنسول‌هایش روی رایانه‌های شخصی جلوگیری کند.

مدتی است که نینتندو در صدد جلوگیری از فعالیت شبیه‌ساز‌های نینتندو سوییچ روی رایانه‌های شخصی بوده؛ این در حالی است که برخی از بازیکنان ادعا می‌کنند این تکنولوژی، برای ذخیره نسخه‌‌ پشتیبان از بازی‌های خودشان، قانونی است؛ مسئله‌ای که نینتندو کاملاً با آن مخالفت می‌کند.

تبلیغات

تبلیغات

Kratos
منبع: https://gamefa.com/969633/%D9%82%D9%81%D9%84-denuvo-%D8%AF%D8%B1-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D9%86%DB%8C%D9%86%D8%AA%D9%86%D8%AF%D9%88-%D8%B3%D9%88%DB%8C%DB%8C%DA%86%D8%9B-%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%A8%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C/