مایکروسافت برای کمک به لغو بلوکه شدن خرید اکتیویژن وکیل جدیدی استخدام می‌کند

طبق گزارش‌ها، مایکروسافت برای اعتراض به تصمیم رگولاتوری انگلستان در جلوگیری از تایید خرید اکتیویژن بلیزارد، وکیلی را استخدام کرده است که به شکست قانون‌گذار اتحادیه اروپا در پرونده‌های رقابتی شناخته می‌شود.

مایکروسافت اکنون امیدوار است که حضور این وکیل در اعتراض به تصمیم CMA مبنی بر جلوگیری از خرید ۶۹ میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد موفقیت‌آمیز باشد. اتحادیه اروپا همچنین در حال بررسی این خرید است و گفته می‌شود که انتظار می‌رود ظرف دو هفته آینده تصمیم خود را اعلام نماید. اگرچه این مطلب به برخی منابع اشاره می‌کند و می‌گوید که انتظار می‌رود اتحادیه اروپا این معامله را تایید کند.

Daniel Beard که به عنوان یک «وکیل مدافع پیشرو در رقابت» توصیف شده است، به دلیل لغو تصمیمات در مقیاس بزرگ توسط رگولاتوری اتحادیه اروپا شهرت دارد. او پس از آن که اتحادیه اروپا از اپل خواستار پرداخت ۱۳ میلیارد یورو مالیات شد، به نمایندگی از این کمپانی و به‌عنوان ادعایی که ایرلند به آن کمک‌های دولتی غیرقانونی ارائه کرده بود، شرکت کرد. اپل در ادامه برنده درخواست تجدیدنظر شد.

مایکروسافت در جبهه‌ی دیگر یک نبرد حقوقی با رگولاتوری آمریکا دارد، زیرا کمیسیون تجارت فدرال (FTC) در اواخر سال گذشته‌ی میلادی اعلام کرد که از این شرکت در تلاش برای جلوگیری از این معامله به دلیل نگرانی های رقابتی شکایت خواهد کرد.


منبع: https://gamefa.com/935629/microsoft-hires-an-eu-beating-lawyer-to-help-overturn-uk-regulators-activision-merger-block/

این وکیل همچنین در سال گذشته نماینده اینتل در تلاش موفقیت آمیز این شرکت برای لغو جریمه ۱.۱ میلیارد یورویی بود. طبق ادعای اتحادیه اروپا، اینتل به طور غیرمنصفانه بر بازار ریزتراشه‌ها تسلط دارد.

مدتی پیش سازمان تنظیم رقابت و بازار بریتانیا (CMA) با اشاره به نگرانی‌ها در مورد تأثیر خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت بر رقابت در بازار بازی‌های ابری، از انجام این معامله جلوگیری کرد. تلگراف (The Telegraph) در گزارش جدید خود می‌گوید مایکروسافت Daniel Beard را به عنوان وکیل استخدام کرده است و قصد دارد ظرف چند روز در دادگاه تجدید نظر رقابت بریتانیا درخواست تجدید نظر کند.

تبلیغات