مایکروسافت قراردادی 10 ساله را بابت Call of Duty به سونی پیشنهاد داده بود

در سمت عناوین AAA و کنسولی، سونی یک مانع بزرگ و رقیب قدرتمند برای مایکروسافت است. در حالی که اکثر شرکت‌های رقیب اعلام کرده‌اند با خرید اکتیویژن مشکلی ندارند، اما سونی و گوگل ساکت ننشسته و با تمام قوا به دنبال لغو آن هستند. مایکروسافت در ابتدا به سونی پیشنهاد قرارداد 3 ساله برای عرضۀ Call of Duty روی پلتفرم پلی استیشن را داد، اما مورد پذیرش قرار نگرفت.

تبلیغات

این ایده که ما قراردادی را بنویسیم و در آن کلمۀ «همیشگی» را لحاظ کنیم، کمی احمقانه است. اما پذیرای یک تعهد با مدت زمانی بیشتر هستیم؛ مقدار زمانی که سونی و سازمان‌های تنظیم بازار با آن موافق باشد. با این موضوع هیچ مشکلی نداریم. ما فکر می‌کنیم تا زمانی که پلیرها خواهان CoD روی پلتفرم پلی استیشن باشند، ما این فرنچایز را دسترس آن‌ها قرار خواهیم داد و این یک تهدید رقابتی برای پلی استیشن نیست، بلکه نگاهی واقع‌بینانه به قضیه محسوب می‌شود.

هم‌‌اکنون شرکت مایکروسافت با سازمان‌های تنظیم بازار از کشورهای مختلف دست و پنجه نرم می‌کند تا بتواند ابرقرارداد خود که شامل عناوین بزرگی مانند Call of Duty ،Warcraft و Candy Crush می‌شود را پیش ببرد و نهایی کند. گفته می‌شود که دلیل اصلی این تصاحب، نفوذ مایکروسافت در بازار بازی‌های موبایلی است؛ بخشی از گیمینک که شرکت چینی تنسنت (Tencent) در آن یکه‌تازی می‌کند.

نظر شما در این باره چیست؟


منبع: https://gamefa.com/888372/%D9%85%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%D9%81%D8%AA-%D9%82%D8%B1%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C-10-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D8%A8%D8%AA-call-of-duty-%D8%A8/

گزارش جدید منتشر شده از سوی نیویورک تایمز، جزئیات بیشتری را حول قرارداد خرید اکتیویژن از سوی مایکروسافت و حواشی آن فاش می‌کند که مطمئناً قابل توجه است.

ادغام با اکتیویژن باعث می‌شود تا مایکروسافت به ابزار و استعدادهایی دست یابد که با بهره‌گیری از آن‌ها می‌تواند بازی‌های ایکس باکس را به راحتی در دسترس دارندگان موبایل و تبلت‌ها قرار دهد. به طور حتم، برند ایکس باکس و مایکروسافت روی بازی Call of Duty Mobile حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند.

حالا در گزارشی جدید ذکر شده که مایکروسافت پیشنهاد یک قرارداد 10 ساله را نیز مطرح کرده و به نظر می‌رسد که تلاش می‌کند تا هر طور شده نظر سونی را جلب کند؛ اما بازۀ 10 ساله نیز حتی مورد پذیرش سونی قرار نگرفته و آن را رد کرده است. اخیراً فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، در مصاحبه‌های گوناگون به انتشار Call of Duty روی پلی استیشن تاکید داشته است، اگرچه تعهد همیشگی حول این فرنچایز را احمقانه توصیف کرد: