مرگ صداگذار کلاه سخنگوی مجموعه Harry Potter


لزلی فیلیپس که به سبب حضور در آثاری همچون Harry Potter و Carry On شناخته شده است، در سن 98 سالگی از دنیا رفت.

پس از آن که در طی چند هفته گذشته شاهد مرگ غم‌انگیز بازیگر شخصیت هاگرید در مجموعه سینمایی Harry Potter بودیم؛ حال نیز یکی دیگر از عوامل این فرنچایز دار فانی را وداع گفته است. لزلی فیلیپس (Leslie Phillips) که طرفداران هری پاتر او را با صدای خاطره‌انگیزش در قامت کلاه سخنگو به یاد خواهند آورد، در سن 98 سالگی از دنیا رفت.

این بازیگر و صداپیشه کهنه‌کار انگلیس که رقم‌زننده آثار خاطره‌انگیز بسیاری بوده است، پس از مدت‌ها دست و پنجه نرم کردن با بیماری، سرانجام در خواب با آرامش این دنیا را ترک نموده است.

همسر این هنرمند در گفت و گو با خبرگزاری “سان” این خبر دردناک را تایید نمود و اعلام کرد که:

نه تنها من یک همسر شگفت‌انگیز را از دست داده‌ام، بلکه مردم نیز با فقدان نبود این هنرمند بزرگ مواجه شده‌اند. او به معنای واقعی گنجینه‌ای ملی بود که تمام مردم دوستش داشتند و به گرمی از وی استقبال می‌کردند. زمانی که ما ازدواج کردیم، با من به مانند یک عضو از خاندان سلطنتی برخورد می‌کرد و به ملکه زندگی او تبدیل شده بودم.

تبلیغات

لزلی فیلیپس بازیگری را در دهه 1930 آغاز کرد و به سبب لهجه شیرین بریتانیایی خود طرفداران بسیاری را در سراسر جهان دست و پا کرده بود. او با حضور در آثاری همچون مجموعه فیلم‌های Carry On و Doctor in Clover شهرتی جهانی را برای خود به ارمغان آورد و طرفداران مجموعه سینمایی هری پاتر نیز به سبب صداپیشگی جذاب او در قامت کلاه سخنگو لحظات به یاد ماندنی را تجربه کرده‌اند.

لزلی فیلیپس در طول 8 دهه فعالیت خود در مقابل دوربین، در بیش از 200 فیلم سینمایی به ایفای نقش پرداخت و به مدت 17 سال در برنامه رادیویی بی‌بی‌سی فعالیت نمود. او در سال 2008 نشان امپراتوری بریتانیا را از سوی ملکه الیزابت دوم در کاخ باکینگهام دریافت کرد و افتخاری تاریخی را برای خود رقم زد.

قطعاً از دست دادن چنین بازیگر و صداپیشه گرانقدری می‌تواند جامعه سینما و خانواده وی را تحت تاثیر قرار بدهد.

منبع: کولایدر


منبع: https://gamefa.com/884619/https-collider-com-leslie-phillips-dead-at-98-textdead-at-98-leslie-phillips-harry-potter-and-carry-on-star-dead-at-98-by/