مرگ مهران کریمی ناصری، شخصیت اصلی فیلم The Terminal

با وجود این که مهران کریمی ناصری هرگز به مقصد مورد نظر خود نرسید، اما فرودگاه شارل دوگل واقع در شهر پاریس را به مانند خانه خود در نظر گرفت و همان‌جا نیز از دنیا رفت. امیدواریم که روح ایشان قرین رحمت الهی قرار گرفته باشد.

در سال 2004 استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) با همکاری تام هنکس (Tom Hanks) دست به ساخت فیلم کمدی و درام The Terminal زد که زندگی دشوار این مسافر ایرانی را به تصویر کشیده بود. با این حال در تازه‌ترین خبری که منتشر شده است، به نظر می‌رسد که روح این پناهنده سرانجام از فرودگاه به پرواز درآمده است.

داستان زندگی مهران کریمی ناصری کنجکاوی خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و مستندسازان بسیاری را برانگیخت و در نهایت باعث شد تا استیون اسپیلبرگ برای ساخت داستانی حول محور او وارد میدان شود. شرکت تولید کارهای اسپیلبرگ برای دریافت حق پخش زندگی‌نامه او مبلغ 250 هزار دلار را پرداخت کرد که زندگی این پناهنده را از این رو به آن رو کرد و تاثیر قابل توجهی بر شرایط زندگی‌اش گذاشت.

مهران کریمی ناصری که داستان زندگی او سبب خلق فیلم The Terminal با هنرنمایی تام هنکس شده است، در سن 77 سالگی از دنیا رفت.

او که به سبب برخی از مسائل پناهنده کشور فرانسه شده بود، اسناد پناهندگی و اطلاعات شخصی خود را گم کرد و باعث شد تا 18 سال از زندگی‌اش در یک فرودگاه بین‌المللی صرف شود. او پیش از مرگ خود در تاریخ 12 نوامبر (21 آبان) از بیمارستان به فرودگاه نقل مکان کرده بود و در همین مکان نیز جان خود را از دست داده است. بازگشت او به فرودگاه اتفاقی عجیب و در عین حال غم‌انگیز می‌باشد.

مهران کریمی ناصری پناهنده ایرانی که در کشور فرانسه سکونت داشت، به مدت 18 سال از تاریخ 1988 تا 2006 را در ترمینال فرودگاه شارل دوگل واقع در شهر پاریس گذراند و به همین سبب نیز زندگی‌نامه‌‌ای از وی به نام مرد ترمینال نگاشته شد که مسبب ساخت فیلمی به همین نام شد.

منبع: کولایدر

ایلیا عسگریFernando


منبع: https://gamefa.com/886057/mehran-karimi-nasseri-man-who-inspired-steven-spielbergs-the-terminal-dies-at-airport/تبلیغات