معرفی انیمه‌های زیبایی که از هیچ مانگایی اقتباس نشده‌اند

انیمه Death Parade با بهره‌گیری از المان‌های روان‌شناسانه و مالیخولیایی، تصویر شگفت‌انگیزی از مرگ و زندگی را به ارمغان آورده است.

انیمه Paranoia Agent یک اثر کلاسیک روان‌شناختی محسوب می‌شود که در اوایل دهه ۲۰۰۰ توسط ساتوشی کن خلق شده است.

انیمه Cowboy Bebop (کابوی بیپاپ)

مجموعه Sk8 The Infinity که به لحاظ زمانی، جدیدترین انیمه این مقاله محسوب می‌شود، اثری پر از رقابت و هیجان می‌باشد که حتی ۱ ثانیه هم خسته‌کننده جلوه نمی‌کند.

این انیمه روایت‌گر زندگی پس از مرگ می‌باشد؛ زمانی که پس از جدا شدن روح از بدن ما انسان‌ها، به ناحیه‌ای تحت عنوان تناسخ انتقال داده می‌شویم که به عنوان جایگاهی برای سفر آخرت در نظر گرفته شده است. با این حال برخی از انتقال به این مکان خودداری شده و به مکانی تحت عنوان کویین‌دکیم فرستاده می‌شوند که عمیق‌تریت بخش‌های وجودی انسان‌ها توسط فردی به نام دکیم مورد قضاوت قرار می‌گیرد. با قاطعیت می‌توان گفت که تماشای Death Parade بر هر مخاطبی واجب بوده و وقایع و رخدادهای این انیمه به طرز چشم‌گیری می‌توان دید شما نسبت به مرگ و زندگی را دستخوش تغییر قرار بدهد.

با این حال برخلاف تصور عموم مخاطبین، باید گفت که در طی دهه‌های گذشته ما شاهد ساخت انیمه‌های سریالی و سینمایی مختلفی بوده‌ایم که نه تنها بینندگان خود را به وجد آورده و به نام‌هایی فراموش نشدنی بدل گشته‌اند، بلکه هیچ اقتباسی از مانگا یا لایت ناولی نبوده و نتیجه زحمات سازندگانی بوده که از هیچ، اثری ماندگار را خلق کرده‌اند که مانگا یا لایت ناول آن‌ها پس از پخش انیمه به نگارش درآمده است.

این انیمه حول محور گروهی از دختران دبیرستانی جریان دارد که برای مقابله با تهدیدات موجودات اهریمنی ، مجبور هستند تا به جادوگرانی همه فن حریف تبدیل شوند. با این حال پروسه یادگیری آن‌ها بسیار سخت و آشفته بوده و زندگی آن‌ها را تا مرز نابودی پیش می‌برد. مسئله‌ای که سبب می‌شود تا صمیمیتی معصومانه و دوست‌داشتنی بین این دختران ایجاد شده و وقایعی غیرقابل پیش‌بینی و جذاب را پدید بیاورند. Puella Magi Madoka Magica برخلاف ظاهر رنگارنگ و کودکانه خود اما دنیایی تاریک و تاثیرگذار را به ارمغان می‌آورد که تماشای آن را به تجربه ناب و فراموش نشدنی تبدیل کرده است.

مجموعه Psycho-Pass یکی از پر فراز و نشیب‌ترین آثار دنیای انیمه محسوب می‌شود که بارها و بارها ذهن و احساسات مخاطبین خود را به چالش می‌کشد.

این انیمه روایت‌گر یک کابوی فضایی به نام بیپاپ و خدمه‌اش می‌باشد که با سفینه خود به عنوان جایزه‌بگیرانی همه‌فن حریف، به نقاظ مختلف کهکشان سفر کرده و با وقایعی جذاب و هیجان‌انگیز روبرو می‌شوند. با وجود این که Cowboy Bebop تنها ۲۶ قسمت دارد اما کلکسیونی از المان‌های بی‌نقصی می‌باشد که از دهه ۹۰ تاکنون، دنیای انیمه شبیه آن را خود ندیده است. اثری که بیش از ۲ دهه پیش، عناصری را به این صنعت وارد کرد که حال در سال ۲۰۲۳ میلادی هنوز هم تازگی داشته و آثار گوناگونی حتی در سینمای هالیوود نیز از آن الهام گرفته و به شهرت بسیاری دست پیدا کرده‌اند.

دنیای عظیم انیمه مملو از آثار مختلفی در ژانرهای گوناگون می‌باشد که مشهورترین آن‌ها، اقتباس از مانگا یا لایت ناول‌هایی جذاب و خواندنی بوده‌اند. موضوعی که این ذهنیت را در اکثر مخاطبین ایجاد کرده است که معیار کیفیت یک انیمه را اقتباسی بودن یا نبودن آن تعیین می‌کند.

انیمه Puella Magi Madoka Magica (پائولا مگی مادوکا مجیکا)

این انیمه حول محور دانشجویی انتقالی از کشور کانادا جریان دارد که به یک مسابقه اسکیت‌سواری دعوت می‌شود؛ با این حال برخلاف تصورات وی، این مسابقه با باقی مسابقه‌ها تفاوت‌های زیادی داشته و عملاً میدان نبردی برای مرگ و زندگی می‌باشد که شخصیت‌های متنوع و جذابی را رودرروی یکدیگر قرار می‌دهد. Sk8 The Infinity به سبب موسیقی متن گوش‌نواز و جلوه‌های بصری تماشایی خود، مملو از سکانس‌های هیجان‌انگیز و منحصر به فردی می‌باشد که فصل نخست آن‌ها می‌تواند حسابی بینندگانش را سرگرم نماید.


انیمه Samurai Champloo (سامورایی چامپلو)

انیمه Code Geass (کد گیاس)

انیمه Durarara (دورارا)

این انیمه حول محور پسر جوانی به نام ریوگامینه میکادو جریان دارد که از کودکی آرزو داشته تا در شهری بزرگ و شلوغ به زندگی بپردازد. پس از دعوت یکی از دوستانش، آرزوی او محقق شده و به شهر توکیو نقل مکان می‌کند؛ جایی که برخلاف تصورات وی، شاهد عجیب و غریب‌ترین موجودات و شخصیت‌هایی هستیم که زندگی ریوگامینه را از این رو به آن رو می‌کنند. دلیل تمایز Durarara با باقی انیمه‌های این ژانر در شخصیت‌های خاص آن نهفته است، شخصیت‌ها و موجوداتی پرتعداد ولی جذاب و تاثیرگذار که قطعاً شما را شگفت‌زده خواهند کرد.

این انیمه در آینده بسیار دور جریان دارد؛ جایی که دولت‌ها می‌توانند حالات روحی و شخصیتی مردم خود را مورد سنجش قرار داده و میزان احتمال ارتکاب جرم را در آن‌ها شناسایی کنند. موضوعی که برخلاف ایده روی کاغذ، چندان موفقیت‌آمیز پیش نرفته و زمینه‌ساز هرجی مرجی غیرقابل تصور می‌شود. با وجود این که Psycho-Pass در طی فصل‌ها و محسولات سینمایی خود دچار فراز و فرودهای بسیاری می‌شود که گهگاه طرفدارانش را ناامید کرده است اما باید گفت که یکی از جدی‌ترین روایات حول محور سیستم‌های دولتی فاسد را به ارمغان آورده که سبب شده تا جایگاه ارزشمندی در نزد بینندگانش داشته باشد.

انیمه Violet Evergarden به تاثیرات جنگ و سربازهایی می‌پردازد که پس از تجربیاتی وحشتناک، سعی دارند تا خود را برای زندگی در جامعه وفق دهند.

انیمه Psycho-Pass (سایکو-پاس)

به عقیده شما یک انیمه حتماً باید مورد اقتباس قرار گرفته باشد تا بتواند کیفیت مناسبی را برای مخاطبین خود ارائه دهد؟ برای تجربه یک اثر جدید، بین مانگا، لایت ناول و یا انیمه به سراغ کدام‌یک خواهید رفت؟ آیا انیمه‌های نام برده شده در این مقاله را تماشا کرده‌اید؟ بهترین اثر نام برده شده از دید شما کدام‌یک می‌باشد؟ نظرات و دیدگاه‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تبلیغات

انیمه Violet Evergarden (وایولت اورگاردن)

طرفداران سامورایی‌ها با انیمه Samurai Champloo می‌توانند اوقاتی خوش و هیجان‌انگیز را تجربه نمایند.

منبع: CBR


منبع: https://gamefa.com/921042/10-best-anime-that-arent-based-on-a-manga/

مسئه‌ای که سبب شده تا در مقاله این هفته به سراغ آن رفته و نگاهی به ۱۰ انیمه برتری داشته باشیم که بدون آن که اقتباسی از منبع خاصی باشند، موفق شده‌اند تا به آثاری ارزشمند و پرطرفدار تبدیل شوند. پس در ادامه این مقاله جذاب با ما همراه باشید.

این انیمه بر روی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های ساخته شده در تاریخ صنعت انیمه یعنی لولوش لامپروژ تمرکز دارد؛ ولیعهد سابق بریتانیا که به قدرتی تحت عنوان گیاس دسترسی پیدا کرده و از آن برای نابودی امپراتوری قدرتمند بریتانیا بهره می‌گیرد که لولوش را از قهرمانی مردمی، به ابرشروری فراموش نشدنی تبدیل خواهد کرد. Code Geass در کنار المان‌های اکشن و هیجان‌انگیز خود اما حاوی مفاهیم عمیق سیاسی و اجتماعی نابی بوده که هنوز هم روایات آن تازگی داشته و هر مخاطبی را با هر سن و سال و عقیده‌ای را به سمت خود جذب می‌نماید.

انیمه Code Geass نامی شناخته شده و محبوب در نزد مخاطبین می‌باشد که وقایعی سیاسی و چالش‌برانگیز را به تصویر کشیده و برخلاف تصور عموم، از هیچ مانگایی اقتباس نشده است.

انیمه Durarara اثری عجیب و غریب و در عین حال منحصر به فرد و تماشایی محسوب می‌شود که شبیه آن را در هیچ جایی نمی‌توانید پیدا کنید.

این انیمه بزرگسالانه، درباره یک قاتل زنجیره و دیوانه می‌باشد که حملات بی‌امانش موجب ایجاد ترس و وحشتی افسارگسیخته در یک شهر می‌شود که موجی از پارانویا را برای ساکنینش به همراه دارد. Paranoia Agent با بهره‌گیری از المان‌های روان‌شناختی، به فروپاشی یک جامعه مدرن و انسان‌های آن پرداخته و نشان می‌دهد که چگونه بشریت می‌تواند به مانند یک ویروس کشنده، عامل نابودی خودش باشد؛ انیمه‌ای جذاب و هیجان‌انگیز که تماشای آن قطعاً ذهن شما را به چالش خواهد کشید.

ذهنیت خود را نسبت به آثار ژانر جادویی و مدرسه‌ای کنار گذاشته تا با تماشای Puella Magi Madoka Magica، لحظاتی فراموش نشدنی را تجربه نمایید.

انیمه Death Parade (نمایش مرگ)

انیمه Paranoia Agent (عامل پارانویا)

این انیمه روایت‌گر یک کهنه‌ساز به نام وایولت اورگاردن می‌باشد که از کودکی تحت تعالیمی سخت و طاقت‌فرسا قرار گرفته و عملاً به عنوان یک ماشین جنگی زنده شناخته می‌شود. با این حال پس از تجربه وقایعی دردناک، او از خدمت معاف شده و به جامعه بازمی‌گردد. جامعه‌ای که احساسات و عواطف رنج کشیده او اجازه زندگی در آن را به وی نداده و مجبور می‌شود تا برای بازگشت به شرایط عادی، وقایعی تلخ و تاثیرگذار را تجربه نماید. با وجود آثار ضدجنگی بسیاری که در سینمای هالیوود ساخته شده اما با قاطعیت می‌توان گفت که هیچکدام به اندازه اثری همچون Violet Evergarden نمی‌تواند معانی گوناگونی همچون انسانیت، عشق، وفاداری و … را در بستری از وقایع تاثیرگذار به تصویر بکشد.

این انیمه حول محور ۳ غریبه به نام‌های فو، موگن و جین جریان دارد که به صورت اتفاقی با یکدیگر هم‌سفر شده و ماجراجویی هیجان‌انگیز و خطیری را برای پیدا کردن سامورایی‌ای که بوی گل آفتاب‌گردان می‌دهد، شروع می‌کنند. نکته جالب توجه درباره Samurai Champloo، شخصیت‌های اصلی آن می‌باشند که هر یک به طرزی استادانه، از ویژگی‌های منحصر به فردی بهره برده و حتی جین و موگن در حین این سفر، رقابت عجیبی با یکدیگر دارند که زمینه‌ساز خلق لحظاتی کمدی و اکشن شده است. این انیمه نشان می‌دهد که چگونه با وجود تفاوت‌ آرمان‌ها و اخلاقیات اما می‌توان با صلح و آرامش در کنار یکدیگر به زندگی پرداخت و ار روزمرگی‌ها لذت کافی را برد.

انیمه SK8 the Infinity (اسکیت بی‌نهایت)

دنیای انیمه میزبان حضور آثاری جذاب و فراموش نشدنی بسیاری می‌باشد که در کمال شگفتی، اقتباسی از هیچ مانگا یا لایت ناولی نیستند.

یکی از آثار کلاسیک دنیای انیمه که توسط نابغه‌ای به نام شینیچیرو واتانابه خلق شده، Cowboy Bebop نام دارد که منبع الهام آثار گوناگونی در مدیوم‌های مختلف سرگرمی بوده است.