معرفی انیمه‌های مورد انتظار نیمه اول سال 2023

فصل چهارم انیمه Bungou Stray Dogs (سگ‌های ولگر بانگو)

  • پخش از 4 ژانویه (14 دی)

سال 2023 میزبان انتشار انیمه‌های مختلفی می‌باشد که هر یک از آن‌ها طرفداران خاص خود را داشته و پخش برخی از آن‌ها شروع شده و برخی دیگر نیز به زودی در دسترس قرار خواهند گرفت.

یکی از آثار جذابی که دنیای بی‌رحم خیابان‌ها را با درون مایه فانتزی و کمدی درآمیخته و نتیجه جذابی را پدید آورده، Bungou Stray Dogs نام دارد.

در حالی که سال 2022 میزبان پخش برخی از به یاد ماندنی‌ترین آثار این مدیوم بود که نه تنها شامل پروژه‌های جدید و منحصر به فردی همچون Lycoris Recoil (لیکوریس ریکویل) می‌باشند، بلکه شاهد بازگشت مجموعه‌های بزرگی همچون Bleach (بلیچ) پس از سال‌ها انتظار بودیم که داستان حماسی این مجموعه را به بهترین نحو ممکن با جلوه‌های بصری جدید به تصویر کشید و مخاطبین خود را به وجد آورد.

صنعت انیمه تاکنون تعریف جدیدی از ژانر ترسناک را در آثار خود ارائه کرده است که یکی از جدیدترین و متفاوت‌ترین آن‌ها Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre نام دارد.

این انیمه حول محور پسر جوانی به نام آتسوشی ناکاجیما جریان دارد که از پرورشگاه به بیرون رانده شده و مجبور می‌شود تا زندگی در خیابان‌های سرد و بی‌رحم شهرش را یاد بگیرد. مسئله‌ای که زمینه‌ساز وقایعی شوکه‌کننده و هیجان‌انگیز برای او و دوستانش می‌شود. اقتباس سریالی Bungou Stray Dogs را می‌توان به عنوان یکی از برترین اقتباس‌های کلاسیک ادبی تاریخ مدیوم انیمه خطاب کرد که داستان جذابش در فصل چهارم به اوج خود رسیده است. زیرا گروه ماجراجوی این انیمه درگیر رخداد‌هایی می‌شود که پای پلیس و ارتش را به داستان باز کرده و هر قسمت از آن می‌تواند مخاطبینش را به شیوه‌های گوناگون تحت تاثیر قرار بدهد.

انیمه Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre (جونجی ایتو مانیاک: داستان‌های ژاپنی ترسناک)

  • پخش از 19 ژانویه (29 دی)

هر ساله شاهد ساخت و انتشار ده‌ها انیمه سریالی و سینمایی مختلفی هستیم که هر یک از آن‌ها در ژانر متفاوتی جریان داشته و به سبب ارائه شخصیت‌ها و روایات منحصر به فرد، از طرفداران بی‌شماری در سراسر جهان بهره می‌برند که برای تماشای آثار مورد علاقه‌شان روزشماری می‌کنند.

این انیمه، مجموعه‌ای 12 قسمتی از داستان‌های ترسناک مرتبط با فرهنگ کشور ژاپن می‌باشد که هر یک از قسمت‌های آن به گونه‌ای منحصر به فرد سعی بر ترساندن مخاطبینش خواهد داشت. با وجود این که اقتباس انیمه این داستان‌ها در القای تمام و کمال ترس و وحشت نمی‌تواند به مانند منبع خود عمل نماید اما با این حال در Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre شاهد المان‌ها، شخصیت‌ها و وقایعی هستیم که به سبب سبک هنری خاص خود می‌تواند لحظات مهیج و به یاد ماندنی‌ای را برای طرفداران این ژانر پدید بیاورد. با وجود تعداد زیاد انیمه‌های سریالی در سال 2023 اما آثار انگشت‌شماری در ژانر وحشت وجود دارند که بتوانند به معنای واقعی کلمه، مخاطبین خود را تحت تاثیر قرار دهند؛ یکی از آن‌ها انیمه جونجی ایتو می‌باشد که با وجود تمام کاستی‌ها اما تماشای آن باز هم می‌تواند لذت‌بخش جلوه پیدا کند.

منبع: اسکرین‌رنت


منبع: https://gamefa.com/908053/10-most-anticipated-anime-coming-in-winter-2023/

انیمه Sasaki and Miyano: Graduation Chapter تنها اثری از این مقاله می‌باشد که پخش آن هنوز آغاز نشده است؛ اثری که می‌تواند جزو شگفتی‌سازهای سال 2023 لقب بگیرد.

تاریخ جذاب و حماسی وایکینگ‌ها نه تنها در مدیوم تلویزیون مورد توجه قرار گرفته است، بلکه در صنعت انیمه نیز به لطف Vinland Saga میزبان وقایع جذاب و منحصر به فردی می‌باشد.

فصل دوم انیمه Don’t Toy with Me, Miss Nagatoro (اذیتم نکن ناگاتورو سان)

  • پخش از 8 ژانویه (18 دی)
فصل دوم انیمه Bofuri (بوفوری)

  • پخش از 11 ژانویه (21 دی)

این انیمه روایت‌گر جوانی به نام تاکه‌میچی هاناگاکی می‌باشد که شاهد کشته شدن ناگهانی نامزدش می‌باشد. با این حال برای پیدا کردن دلیل مرگ او، خودش نیز توسط مترو زیر گرفته شده و کشته می‌شود. با این حال به صورت ناگهانی به چندین سال قبل فرستاده می‌شود تا آینده خود را جبران نماید. Tokyo Revengers ایده سفر در زمان را به شیوه‌ای متفاوت و منحصر به فرد به تصویر می‌کشد تا داستان اکشن و جنایی خود را بسط دهد و حال طرفداران این مجموعه با آغاز فصل دوم آن می‌توانند شاهد رویارویی‌ها و وقایع غیرقابل پیش‌بینی بسیاری باشند که قطعاً ذهن شما را به چالش کشیده و حدس چگونگی پایان یافتن این مجموعه را برایتان دشوار خواهد کرد.

این انیمه که برگرفته از وقایعی واقعی در سال ۱۰۱۳ میلادی می‌باشد، حول محور وایکینگ جوانی به نام تورفین جریان دارد که برای پیدا کردن سرزمینی به نام وینلند، وارد ماجراجویی‌هایی خطرناک، حماسی و تاثیرگذار شده و آینده خود و مردمش برای همیشه دستخوش تغییر می‌شود. Vinland Saga روایت‌گر وقایعی بسیار تاریک و خونین می‌باشد که پایان فصل نخست آن، بینندگانش را در شوکی عظیم باقی گذاشت. حال پخش فصل دوم آغاز شده تا نه تنها شاهد جنبه‌های جدید و شگفت‌انگیزی از زندگی تورفین باشیم، بلکه با نگاهی متفاوت به زندگی وایکینگ‌ها نیز بپردازیم که المان‌های فانتزی بسیاری نیز به آن افزوده شده است. فصل دوم Vinland Saga این شانس را دارد تا نام این مجموعه را در بین باقی آثار بزرگ و مشهور این مدیوم جای داده و مسیر متفاوتی را در پیش بگیرد.

انیمه Trigun Stampede (تریگان استامپد)

  • پخش از 7 ژانویه (17 دی)

انیمه Trigun یکی از مجموعه‌های فراموش نشدنی و جالب توجه سال 1998 می‌باشد که از آثار هم‌رده خود بسیار جلوتر بود.

فصل نخست انیمه Nier: Automata Ver1.1a (نیئا: اتوماتا نسخه۱.۱ای)

  • پخش از 7 ژانویه (17 دی)

فصل نخست انیمه Don’t Toy with Me, Miss Nagatoro یکی از شگفتی‌های تابستان سال 2021 بود که بینندگانش را با وقایع کمدی جذابی مواجه نمود.

عنوان Nier: Automata ساخته شده توسط تارو یوکو یکی از الماس‌های نایاب صنعت بازی‌های ویدیویی بود که در سال 2017 منتشر شد و به موفقیت‌های بسیاری دست پیدا کرد.

فصل دوم انیمه Vinland Saga (حماسه وینلند)

  • پخش از 9 ژانویه (19 دی)

انیمه Sasaki and Miyano: Graduation Chapter (ساساکی و میانو: بخش فارغ‌التحصیلی)

  • پخش از 17 فوریه (28 بهمن)

فصل دوم انیمه The Way of the Househusband (راه شوهر خانه دار)

  • پخش از 1 ژانویه (11 دی)

فصل دوم انیمه Tokyo Revengers (توکیو ریونجرز)

  • پخش از 7 ژانویه (17 دی)
تبلیغات

این مجموعه حول محوری بازی‌باز بی‌تجربه‌ای به نام کائه هونجو جریان دارد که وارد یک بازی ویدیویی چند نفره هیجان‌انگیز می‌شود که هیچ اطلاعای از نجوه عملکرد آن ندارد؛ به همین سبب او تمام توانایی‌های خود را به کار می‌گیرد تا میزان استقامت و دفاع خود را برای جلوگیری از کشته شدنش به کار بگیرد. این موضوع سبب می‌شود تا او تجربه زیادی در این حیطه به دست آورده و به مرور تبدیل به یکی از برترین بازیکنان دفاعی این عنوان بشود. فصل دوم I Don’t Want to Get Hurt, so I’ll Max Out My Defense همچنان بر روی کسب تجربه و ماجراجویی‌های کائده هونجو جریان داشته و شاهد جنبه‌های جدیدی از بازی این انیمه هستیم که شامل المان‌هایی می‌باشد که برای دوست‌داران بازی‌های MMO بسیار آشنا خواهد بود.

این انیمه حول محور شخصیت همه فن‌حریف و جذابی به نام واش استامپد می‌باشد که برای برقراری صلح در سراسر جهان با وقایع هیجان‌انگیزی در نقاط مختلفی از کهکشان روبرو می‌شود. در حالی که آخرین‌بار در سال 2010 شاهد پخش یک انیمه سینمایی از این فرنچایز بودیم، پس از گذشت بیش از یک دهه طرفداران آن می‌توانند شاهد انیمه Trigun Stampede باشند که به نوعی یک بازسازی از اثر اصلی به شمار می‌رود؛ با این تفاوت که هنوز هم از وقایعی برخوردار است که طرفداران آثار قدیمی را به سمت خود جذب نماید و در عین حال بدون نیاز به تماشای مجموعه سال 1998، مخاطبین جدید می‌تواند به تماشای نسخه جدید پرداخته تا شاهد یکی از زیباترین جلوه‌های بصری مدیوم انیمه در کنار شخصیت‌ها و روایاتی جذاب و هیجان‌انگیز باشند.

انیمه Bofuri که تحت عنوان I Don’t Want to Get Hurt, so I’ll Max Out My Defense (من نمی خواهم صدمه ببینم ، بنابراین حداکثر دفاع را ارائه می دهم) نیز شناخته می‌شود، یکی از آثاری است که در دنیای بازی‌هایی ویدیویی جریان داشته و طرفداران این ژانر را می‌تواند حسابی سرگرم نماید.

این انیمه حول محور دختری معصوم، درون‌گرا و خجالتی می‌باشد که اوقات فراغت خود را به طراحی مانگا می‌گذراند. با این حال باقی هم‌کلاسی‌هایش از خلق و خوی او سوءاستفاده کرده و به شیوه‌های گوناگون وی را آزار می‌دهند. با وجود این که خلاصه این انیمه می‌تواند شما را گمراه نماید اما باید بدانید که Don’t Toy with Me, Miss Nagatoro با درون مایه طنز خود، مشکلات نوجوانان و دغدغه‌های آنان را به تصویر کشیده و برخی از به یاد ماندنی‌ترین لحظات ژانر کمدی و مدرسه‌ای را برای مخاطبین پدید آورده است. در فصل دوم نیز شاهد افزایش کیفیت Don’t Toy with Me, Miss Nagatoro در زمینه‌های مختلف هستیم که نه تنها داستان نوجوانان این مدرسه را به اوج رسانده است، بلکه المان‌های جدیدی را نیز به این محموعه اضافه کرده که می‌تواند جذابیتی دو چندان به همراه داشته باشد.

انیمه اقتباسی The Way of the Househusband یکی از آثار جذاب و تماشایی سال 2021 لقب گرفت؛ اثری که توسط کوسوکه اونو خلق شده بود و جنبه متفاوتی از زندگی رئیس باند یاکوزا را به تصویر می‌کشید.

فصل دوم انیمه Tokyo Revengers که تحت عنوان Christmas Showdown (نمایش کریسمس) شناخته می‌شود، میزبان رویارویی‌های بسیاری برای مخاطبین خود خواهد بود.

این مجموعه روایت‌گر شخصیتی به نام تاتسو می‌باشد که در گذشته ریاست یک باند یاکوزا را بر عهده داشت ولی به خاطر عشق و علاقه‌ نسبت به همسرش، این شغل را کنار می‌گذارد و امور خانه را بر عهده می‌گیرد. با این حال گذشته و جرم و جنایت‌هایی که وی مرتکب شده همچنان زندگی او و اطرافیانش را تحت تاثیر قرار می‌دهد. فصل دوم انیمه The Way of the Househusband که از تاریخ 1 ژانویه پخش خود را آغاز کرده است، روزمره کمدی و برشی از زندگی این رئیس سابق یاکوزا را به تصویر می‌کشد که موضوعاتی جدی و بزرگسالانه را با درون مایه طنز برای مخاطبین تدارک دیده و می‌تواند لحظاتی جذاب و فراموش نشدنی را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد.

انیمه این فرنچایز که سال‌ها طرفداران برای تماشای آن انتظار کشیدند، حول محور سربازهایی به نام 9S و B2 جریان دارد که در اصل به عنوان اندروید شناخته می‌شوند و وظیفه دارند تا بشریت را از نابودی به دست موجوداتی مرموز و بیگانه نجات دهند. با وجود این که Nier: Automata Ver1.1a اقتباسی از عنوانی به همین نام در صنعت بازی‌های ویدیویی شناخته می‌شود اما موفق شده تا شخصیت‌پردازی‌ها و روایات این مجموعه را در سطح جدید و گسترده‌تری به تصویر بکشد و در ترکیب با جلوه‌های بصری تماشایی و مبارزاتی نفس‌گیر، یکی از انیمه‌های سریالی جذاب سال 2023 لقب بگیرد که نه تنها می‌تواند طرفداران این فرنچایز را شگفت‌زده نماید، بلکه در جذب مخاطبین جدید نیز موفق عمل کرده است.

آیا اثر دیگری نیز وجود دارد که در نیمه اول سال 2023 به تماشای آن پرداخته باشید؟ با توجه به گستردگی آثار پیش روی صنعت انیمه، بیشتر از همه منتظر تماشای چه عنوانی هستید؟ آیا به مشاهده آثار نام برده شده در این مقاله پرداخته‌اید؟ کدام‌یک از آن‌ها در جلب نظر شما موفق عمل کرده‌اند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

حال با آغاز سال 2023 میلادی می‌توانیم باز هم شاهد پخش آثار متنوع و مختلفی باشیم که هر یک از آن‌ها طرفداران خاص خود را دارند. برخی از این انیمه‌ها پخش خود را آغاز کرده و برخی دیگر نیز به زودی در دسترس مخاطبین قرار خواهند گرفت. با توجه به گستردگی این آثار، در نظر گرفتیم تا در این مقاله به معرفی عناوینی بپردازیم که بیش از سایرین مورد توجه قرار گرفته و می‌توانند مخاطبین خود را شگفت‌زده نمایند. پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

این انیمه که دنباله مجموعه Sasaki and Miyano در سال 2020 می‌باشد، روایت‌گر دوستی 2 غریبه‌ به نام‌های میانو و ساساکی است که هر یک از آن‌ها با مشکلات بسیاری در زندگی خود دست و پنجه نرم می‌کنند. با این حال آشنایی این دو و صمیمیتی که بینشان به وقوع می‌پیوندد، زمینه‌ساز اتفاقات جدید و غیرقابل پیش‌بینی‌ای در زندگی‌شان می‌شود که می‌تواند ذهن و قلب مخاطبین را به چالش بکشد. در بخش فارغ‌التحصیلی که به عنوان فصل دوم Sasaki and Miyano شناخته می‌شود، شاهد حضور شخصیت‌های جدیدی در زندگی این 2 پسر جوان هستیم که نه تنها صمیمیت آن‌ها را به چالش می‌کشد، بلکه می‌تواند معنی و مفهوم زندگی را برای هر یک از آن‌ها به چالش کشیده و آینده‌شان را تحت تاثیر قرار بدهد. در این مجموعه می‌توانیم شاهد مفهوم جدیدی از ژانر برشی از زندگی باشیم که تاکنون کمتر به آن پرداخته شده و همین مسئله می‌تواند انتظار را برای تماشای فصل دوم آن به شدت افزایش دهد.