معرفی انیمه Akudama Drive | سایبرپانک از جنس کوئنتین تارانتینو

پزشک به عنوان حامی گروه شناخته شده و وظیفه رسیدگی به جراحات و صدمات فیزکی هم‌تیمی‌های خود را بر عهده دارد. شخصیتی زیبا و جذاب که باقی اعضای گروه را با یکدیگر صمیمی کرده و لحظاتی جذاب و تماشایی را رقم می‌زند.

داستان

شخصیت‌ها

تبلیغات

این انیمه نگاهی متفاوت به دنیای سایبرپانک داشته و با بهره‌گیری از لحن کارهای کوئنتین تارانتینو یک شگفتی در دنیای انیمه به وجود آورده که تک تک قسمت‌های Akudama Drive می‌تواند موهای تن شما را سیخ کند. نکته جالب توجه درباره این انیمه 12 قسمتی در این است که نام هر یک از قسمت‌های آن برگرفته از آثار بزرگ دنیای سینمای همچون Mission: Impossible، Reservoir Dogs و یا SE7EN می‌باشد.

در زمینه موسیقی نیز همانطور که از ژانر این انیمه انتظار می‌رود، شاهد موسیقی‌هایی با ضرباهنگ‌های تند و بالا هستیم که صحنه‌های هیجان‌انگیز را گوش‌نواز جلوه داده است. آیدا شیگه کازو و مایکو ایئوچی موفق شده‌اند تا ترکیبی از حس آرامش و هیجان دنیای سایبرپانک را به زیبایی برای مخاطبین پدید آورده و سبب شده‌اند تا تمامی سکانس‌های این مجموعه را حسی وصف‌نشدنی در بر بگیرد.

با وجود این که دنیای انیمه مملو از ژانرهای مختلف و گوناگونی است که می‌تواند مخاطبینی با هر ذهنیت و علاقه‌ای را به سمت خود جذب نماید اما ژانر سایبرپانک که زیرسبکی از داستان‌های علمی-تخیلی محسوب می‌شود، جلوه دیگری در این صنعت دارد که در هیچ مدیومی از سرگرمی نمی‌توان آن را اینگونه به تصویر کشید.

در این بین جنایتکارهای بسیار ماهر و خطرناکی تحت عنوان آکوداما در منطقه کانسای به زندگی مشغول هستند که به کارهای مختلف و بسیار خطرناکی روی آورده‌اند. با این حال در یک روز توسط مشتری ناشناسی فرا خوانده شده تا برای نجات یک زندانی به اداره پلیس حمله‌ور بشوند. نقشه‌ای که مشخص می‌شود یک ظاهرسازی بیش نبوده تا این آکوداماها برای شرکت در یک نقشه بسیار بزرگ و هولناک دور یکدیگر جمع شده و راهی خطیرترین ماموریت زندگی‌شان بشوند.

پیک یکی از شخصیت‌های بسیار مهم انیمه محسوب می‌شود که اتفاقاتی مهم و تاثیرگذار توسط او در طول Akudama Drive رقم می‌خورد. او جوان سخت‌کوش و آرامی است که هیچگاه در رسیدن به اهدافش شکست نخورده و برای اتمام ماموریت‌هایش، هیچ اما و اگری را نمی‌شناسد. همانطور از اسم وی پیدا است، پیک وظیفه رساندن محموله‌های مرموزی را بر عهده دارد که از یک موتور بسیار پیشرفته و خطرناک نیز بهره می‌برد.

کلاه‌بردار شخصیتی بسیار زیرک، فربینده، ماهر و در عین حال فداکار است که در طول وقایع انیمه قوس شخصیتی جالب توجهی را تجربه می‌کند که می‌تواند ذهنیت مخاطب را به کل نسبت به او تغییر دهد. او که همیشه یک گربه عجیب و غریب را با خود همراه دارد، از لقب کلاه‌بردار استفاده کرده تا از کشته شدن توسط باقی آکوداماها در امان باشد.

همان گونه که از القاب این شخصیت‌ها پیدا است، هر یک از آن‌ها در زمینه مختلفی تبحر داشته و این مسئله سبب می‌شود تا نه تنها هر یک از آن‌ها وقایعی جذاب و منحصر به فرد را رقم بزنند، بلکه رابطه این افراد با یکدیگر نیز به عنوان یکی از ویژگی‌های مثبت انیمه محسوب می‌شود که جنبه‌های مختلفی از زندگی جنایتکاران را به تصویر کشیده است. جنایتکارانی که برخلاف اسمشان، از گذشته‌ای دردناک و قابل تامل برخوردار هستند.

همانطور که پیشتر گفته بودیم، این انیمه حول محور 6 شخصیت اصلی جریان دارد. شخصیت‌هایی که با القابی همچون کلاه‌بردار، پیک، آدم‌کش، پزشک، دزد، هکر و خروس جنگی شناخته می‌شوند.

اگر که از تجربه انیمه Akudama Drive و لحن خاص آن لذت کافی را برده‌اید، تماشای آثار زیر را به شما پیشنهاد می‌نماییم.

 • انیمه Ghost in the Shell محصول سال 1995
 • انیمه Cowboy Bebop محصول سال 1998
 • انیمه Paranoia Agent محصول سال 2004
 • انیمه Gantz محصول سال 2004
 • انیمه Psycho-Pass محصول سال 2012
 • انیمه Danganronpa محصول سال 2013
 • انیمه Bungo Stray Dogs محصول سال 2016
 • انیمه Cyberpunk: Edgerunners محصول سال 2022


منبع: https://gamefa.com/894593/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85%D9%87-akudama-drive-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%A8%D8%B1%D9%BE%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D8%A7%D8%B2-%D8%AC%D9%86%D8%B3-%DA%A9%D9%88%D8%A6%D9%86%D8%AA/

با وجود این که هیچگونه اطلاعاتی از این 6 شخصیت اصلی انیمه Akudama Drive نداریم و از ناکجا آباد در مقابل دیدگان مخاطب ظاهر می‌شوند اما به مرور وقایعی را رقم می‌زنند که شخصیت‌پردازی آن‌ها را شکل داده و با گذشته غم‌انگیز و دردناک تک تک آن‌ها مواجه می‌شویم. این مسئله باعث شده تا با بروز ذات این شخصیت‌ها و افشای نیت‌ آن‌ها، لحن انیمه بسیار تیره و تاریک شده و ذهن مخاطب را به چالش بکشد.

شخصیت دزد که لحن کمدی و طنز را در این گروه عجیب و غریب تزریق می‌کند، در آغاز وقایع داستانی این انیمه مدت زمان حبس خود در زندان را می‌گذراند که به صورت اتفاقی آزاد شده و با شخصیت خروس جنگی یک دوستی را رقم می‌زند که حاوی سکانس‌های کمدی و مفرح جذابی می‌باشد.

به همین دلیل نیز تصمیم گرفتیم تا به معرفی این انیمه پرداخته و یکی از شاهکارهای جذاب و تماشایی این مدیوم را برای دوست‌داران آثار سایبرپانک و آینده‌نگرانه تهیه نماییم. پس با ما همراه باشید.

Akudama Drive
 • نام انیمه: Akudama Drive
 • نام انیمه به فارسی: آکوداما درایو
 • ژانر: اکشن، ماجراجویی، سایبرپانک، علمی تخیلی
 • سال انتشار: 2020
 • استودیوهای سازنده: پیرو، توکیو گیمز و کازوتاکا کوداکا
 • خالق مانگا: روکورو اوئوگاکی
 • نویسنده انیمه: نوریمتسو کائیهو
 • کارگردان انیمه: توموهیسا تاگوچی
 • تعداد فصل و قسمت‌: یک فصل و 12 قسمت

جلوه‌های بصری و موسیقی

با توجه به تجربه استودیوهای سازنده انیمه Akudama Drive که در گذشته آثاری همچون Bleach، Tokyo Ghoul و Kingdom را پدید آورده‌اند و از جهتی که این مجموعه در سال 2020 ساخته شده است، شاهد یکی از چشم‌نوازترین ساخته‌های اخیر دنیای انیمه هستیم که به زیبایی دنیای آینده‌نگرانه را به تصویر کشیده است.

توموهیسا تاگوچی نیز که وظیفه کارگردانی این انیمه را بر عهده دارد، تجربه ساخت آثاری همچون Bleach: Thousand Year Blood War و Persona را در کارنامه خود به ثبت رسانده که هر یک از آن‌ها جزو آثار تماشایی دنیای انیمه محسوب می‌شوند. Akudama Drive از کیفیت بصری فراتر از انتظاری بهره برده و نه تنها موفق شده تا محیط سایبرپانکی جذاب و تحسین‌برانگیزی را ه تصویر بکشد، بلکه در طراحی کارکترها و القای حالات چهره‌های آن‌ها نیز ستودنی عمل کرده است.

همانطور که پیشتر نیز اشاره کرده بودیم، داستان و وقایع انیمه Akudama Drive الهامات بسیاری از آثار کوئنتین تارانتینو گرفته که برجسته‌ترین آن فیلم فراموش‌نشدنی او تحت عنوان Reservoir Dogs می‌باشد. این مجموعه سریالی روایت‌گر 6 آکودامای حرفه‌ای و یک دختر جوان ساده و معصومی است که مجبور می‌شوند تا برای هدفی بسیار خطرناک با یکدیگر همکاری کرده و موانع بر سر راهشان را با کمک همدیگر کنار بزنند. مسئله‌ای که در منطقه‌ای بسیار خطرناک به نام کانسای رقم خورده و به نوعی دنیای عاری از نظم و عدالت جهان واقعی ما را به باد انتقاد می‌گیرد.

کانسای منطقه‌ای در جزیره اصلی کشور ژاپن به نام هونشو است که از 7 بخش متفاوت تشکیل شده است. در آینده بسیار دور این منطقه به یک دولت مجزا تبدیل شده و خود را از باقی بخش‌های کشور ژاپن جدا می‌کند که به مکانی برای جنایات و وقایع هولناک تبدیل می‌شود.

در پایان باید گفت که انیمه Akudama Drive ژانر سایبرپانک را با المان‌های اکشن و دزدی به زیبایی ترکیب کرده و در الهام از لحن آثار کوئنتین تارانتینو یک شگفتی را پدید آورده که قطعاً از همان قسمت نخست شما را شگفت‌زده خواهد کرد. این مجموعه سریال 12 قسمتی مملو از شخصیت‌های به یاد ماندنی و وقایع جذاب و تماشایی است که می‌تواند خاطراتی شگفت‌انگیز را برای دوست‌داران این ژانر پدید بیاورد.

شخصیت قاتل را می‌توان به عنوان یکی از مرموزترین و عجیب و غریب‌ترین شخصیت‌های تاریخ دنیای انیمه محسوب کرد که 999 انسان را به کام مرگ فرستاده و شخصیتی که وظیفه اعدام او را بر عهده داشت نیز به هزارمین قربانی او تبدیل می‌شود. علی‌رغم ظاهر خشن و بی‌روحی که او نشان داده است اما باطنی دردمند و قابل ترحم دارد که جزو یکی از ویژگی‌های تماشایی Akudama Drive محسوب می‌شود.

انیمه سریالی Akudama Drive را می‌توان به عنوان یکی از منحصر به فردترین آثار ژانر سایبرپانک خطاب کرد که ویژگی‌های بسیار جذابی را در خود جای داده است

نمونه بارز این مسئله را می‌توان در تازه‌ترین اثر این ژانر تحت عنوان Cyberpunk: Edgerunners مشاهده کرد که به زیبایی هر چه تمام موفق شده تا المان‌های آینده‌نگرانه را با تصویرگری انیمه ترکیب کرده و یک نتیجه بسیار تماشایی و به یاد ماندنی را به ارمغان آورده است. با این حال طرفداران آثار سایبرپانکی که تشنه یک اثر بسیار متفاوت و فراموش‌نشدنی هستند، باید با عنوانی به نام Akudama Drive آشنا شوند.

همانطور که از ظاهر خروس جنگی می‌توان حدس زد، او حکم زور و بازو و قدرت فیزیکی گروه را بر عهده داشته و عاشق زد و خورد و دعوا است. این ویژگی او باعث شده تا سکانس‌های زد و خورد انیمه Akudama Drive از چاشنی اکشن لذت‌بخشی برخوردار باشد.

شخصیت هکر روایت‌گر کلیشه‌های رایجی است که در هر آثاری از آن‌ها شاهد هستیم؛ شخصیتی گوشه‌گیر، ساکت، مرموز ولی همه فن حریف در زمینه رایانه‌ها که وظیفه حمایت گروه در عملیات‌هایشان را بر عهده داشته و از طریق یک پهباد می‌تواند در صورت کوچکترین مشکلی، وارد میدان مبارزه شده و سکانس‌های اکشن تماشایی را به ارمغان بیاورد.