معرفی انیمه Hellsing Ultimate | رستگاری دراکولا

الکساندر اندرسون به عنوان یکی از کشیش‌های قدرتمند پروتست انگلستان شناخته می‌شود که برای نابودی خون‌آشام‌ها حتی حاضر است که سازمان هلیسنگ را نیز زیر پاهایش خرد کند. خداپرستی او باعث شده تا چشمانش در برابر برخی از حقایق بسته شده و تصمیمات عجیب و غریبی بگیرد. رویارویی‌های او با آلوکارد رقم‌زننده صحنه‌های بسیاری جذابی شده است.

در بحث جلوه‌های تصویری نیز به سبب آن که Hellsing Ultimate یک محصول بازنگری شده نسبت به مانگای هلسینگ محسوب می‌شود، از جلوه‌های تصویری بسیار با کیفیت و چشم‌نوازی برخودار می‌باشد که تفاوتی چشم‌گیر با محصول سال 2001 دارد.

در پایان باید گفت که Hellsing Ultimate ثابت می‌کند که مدیوم انیمه شامل آثاری است که نه تنها می‌توان به آن‌ها از دید سرگرمی نگاه کرد، بلکه شامل مفاهیمی عمیق و فکر شده می‌باشند که می‌توانند ذهن مخاطبین خود را به چالش بکشند. مفاهیمی همچون آزادی، انتقام، مرگ، زندگی و نیکی و پلیدی که باعث شده تا انیمه Hellsing Ultimate از ارزش بالایی برخودار باشد. قطعاً تماشای این انیمه 10 قسمتی لحظاتی را برای شما رقم خواهد زد که تا ابد آن‌ها را فراموش نکرده و با تک تک دقایق آن زندگی خواهید کرد.

تبلیغات

اگر که از بینندگان Hellsing Ultimate محسوب می‌شوید، نظر خود را درباره کیفیت این انیمه و تجربه‌ای که برای شما به ارمغان آورده است را با ما درمیان بگذارید.


منبع: https://gamefa.com/888309/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85%D9%87-hellsing-ultimate-%D8%B1%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A7%DA%A9%D9%88%D9%84%D8%A7/

رهبر گروه میلنیوم به عنوان شخصیت شرور اصلی انیمه Hellsing Ultimate محسوب می‌شود که جزو باقی‌مانده‌های ارتش نازی بوده و تنها هدفش انتقام و نابودی جهان می‌باشد. هیولایی وحشتناک که را برای رسیدن به خواسته‌های خود هیچ ارزشی برای اطرافیانش قائل نبوده و دست به کشتار میلیون‌ها انسان می‌زند.

داستان این انیمه علی‌رغم برخوداری از وقایعی حماسی و تاثیرگذار، اما درون‌مایه‌ای کاملاً فلسفی و منحصر به فرد دارد. موضوع نبرد بین خیر و شر بارها در مدیوم‌های مختلف به کار رفته و شاهد داستان‌های به یاد ماندنی‌ای از این مبحث بوده‌ایم. با این حال Hellsing Ultimate نگاهی متفاوت به این موضوع داشته و با قرار دادن شخص دراکولا در جبهه‌ای متفاوت، گذشته او و وقایعی که با بی‌رحمی رقم زده باعث می‌شود تا دونگانگی عجیب ولی جذابی را در شخصیتش شاهد باشیم که می‌تواند احساسات مخاطب را جریحه‌دار نماید.

این مانگا که انتشار آن تا سال 2008 به طول انجامیده است، با الهام از داستان‌های خون‌آشامی و شخصیت دراکولا روایتی تاثیرگذار، حماسی و منحصر به فرد را از این ژانر پدید آورده است. خون‌آشام‌ها همیشه جزو یکی از المان‌های محبوب هر شاخه از سرگرمی بوده‌اند که آثار متفاوتی حول محورشان ساخته شده است. این محبوبیت باعث شد تا انیمه‌ای 13 قسمتی بین سال‌های 2001 تا 2002 حول محور Hellsing ساخته شود.

با توجه به محبوبیت Hellsing Ultimate و جذابیت‌های این انیمه تصمیم گرفتیم تا به معرفی کامل آن پرداخته و شما را برای تماشای این شاهکار تکرار نشدنی ترغیب نماییم.

بعدها که دنیا در خطر حمله این موجودات شبگرد قرار می‌گیرد، سازمانی تحت عنوان هلسینگ به وجود می‌آید که وظیفه‌اش مبارزه با خون‌آشام‌ها می‌باشد. سازمانی مخفی که به ملکه انگلستان خدمت کرده و تحت نظر فردی از خاندان هلسینگ کنترل می‌شود. با این حال پس از مرگ وی، بین دخترش اینتگرا و برادرش برای کنترل این سازمان یک درگیری رخ می‌دهد که اینتگرا برای نجات جان خود دست به دامن آلوکارد شده و او را از خوابی ابدی بیدار می‌کند.

در کنار اسامی گفته شده که به عنوان شخصیت‌های اصلی این انیمه محسوب می‌شوند، به مرور شاهد حضور شخصیت‌های فرعی گوناگونی خواهیم بود که هر یک در خدمت داستان بوده و از روایتی منحصر به فرد و جذاب برخوردار می‌باشند. شخصیت‌هایی که هر یک جایگاهی مهم در نبرد خیر و شر داشته و با سرگذشت خود می‌توانند ذهن مخاطب را به چالش بکشند. شخصیت‌های فرعی Hellsing Ultimate نقشی مهم در داستان اصلی داشته و به هیچ عنوان حضورشان مخاطب را خسته و کلافه نخواهد کرد.

طراحی شخصیت‌ها و حالات رفتاری آن‌ها به زیبایی تمام طراحی شده که گل سرسبد آن‌ها شخصیت آلوکارد می‌باشد. هر زمانی که او در صحنه حضور دارد، زیبایی خاصی برای مخاطب به تصویر کشیده می‌شود. صحنه‌های مبارزه و درگیری‌ها نیز به زیبایی ساخته شده و باعث خلق سکانس‌هایی فراموش نشدنی و حماسی می‌باشد. تنها کافی است تا سکانس‌های مبارزه در شهر لندن را تماشا کرده و شیفته صحنه‌های زیبای آن شوید.

یکی از ارکان مهم هر انیمه‌ای، شخصیت‌های آن می‌باشند. مخصوصاً انیمه‌ای که از لحنی جدی و بسیار تاریک برخودار باشد. Hellsing Ultimate را می‌توان به عنوان مثالی بی‌نقص از محصولی خطاب کرد که در کنار داستان حماسی خود از شخصیت‌هایی جذاب و به یاد ماندنی نیز بهره می‌برد.

انیمه سریالی Hellsing Ultimate یکی از جذاب‌ترین و حماسی‌ترین ساخته‌های این مدیوم می‌باشد که تک تک لحظات آن شما را هیجان‌زده خواهد کرد.

قطعاً با شخصیت دراکولا آشنایی دارید؛ خون‌آشامی باستانی و بسیار قدرتمند که در داستان‌های گوناگونی به تصویر کشیده شده است. در انیمه Hellsing Ultimate شاهد حضور دراکو هستیم که تحت عنوان آلوکارد شناخته می‌شود. او به عنوان نخستین خون‌آشام به وجود آمده در تاریخ جهان شناخته می‌شود که صدها سال پیش طی نبردی هولناک با ون هلسینگ شکست خورد و به خوابی ابدی فرو رفت. با این حال او در لحظات پایانی خود قسم خورده بود که از خانواده خود در صورت نیاز محافطت خواهد کرد.

بیدار شدن آلوکارد منجر می‌شود تا اینتگرا به ریاست سازمان هلسینگ دست یافته و این دو با همکاری یکدیگر به نابودی خون‌آشام‌ها در سراسر جهان مشغول می‌شوند. با این حال آن‌ها تنها نبوده و در رقابت با کشیش‌های پروتست قرار می‌گیرند. رقابت آن‌ها پس از پیدا شدن سر و کله یک سازمان مخفی نازی‌ها وارد نبردی هولناک در شهر لندن می‌شود که منجر به کشته شدن میلیون‌ها انسان بی‌گناه می‌شود.

در کنار آلوکارد شاهد حضور اینتگرا هستیم که به عنوان رئیس سازمان هلسینگ شناخته شده و بسیار وطن‌پرست و نترس می‌باشد. او علی‌رغم این که یک انسان عادی است اما در مواجه با خون‌آشام‌ها هیچ ترسی نداشته و با تمام قوا با آن‌ها مبارزه می‌کند. در کنار او شاهد حضور مامور پلیسی به نام سراس ویکتوریا هستیم که در همان قسمت نخست با آلوکارد و اینتگرا روبرو شده و وارد جریان بزرگی می‌شود که حتی تصورش را هم نمی‌کرده است.

این انیمه در اقتباس تمام و کمال از ساخته کوتا هیرانو چندان موفق نبود، اما همچنان از ویژگی‌های مثبتی برخودار بود و از طرفداران خاص خودش بهره می‌برد. با این حال در سال 2006 این مجموعه مورد بازنگری قرار گرفت و مجموعه‌ای جدید و 10 قسمتی تحت عنوان Hellsing Ultimate ساخته شد که نه تنها اقتباسی کامل و وفادارانه از داستان کوتا هیرانو را رقم زده‌ بود، بلکه پدید آورنده صحنه‌هایی بسیار با کیفیت و منحصر به فردی بود که شگفتی طرفداران این مانگا را به همراه داشت.

با این حال به 2 نکته باید توجه داشته باشید. نخست آن که برای لذت بردن از Hellsing Ultimate هیچ نیازی به تماشای انیمه سال 2001 نخواهید داشت و این ساخته سال 2006 بهترین تجربه ممکن را برای شما به ارمغان می‌آورد. نکته دوم نیز به یاد داشته باشید که انیمه 3 قسمتی و بسیار کوتاه تحت عنوان Hellsing: The Dawn ساخته شده که به دوران پیش از ریاست اینتگرا بر سازمان هلیسنگ پرداخته و به نوعی پیش درآمد Hellsing Ultimate محسوب می‌شود. پس از تماشای انیمه اصلی می‌توانید به مشاهده این مجموعه 3 قسمتی کوتاه بپردازید.


برخی از افرادی که تاکنون تجربه تماشای آثار انیمه‌ای را نداشته‌اند، به قضاوت درباره این مدیوم پرداخته و ساخته‌های این مدیوم را کودکانه و فاقد مسائل جدی و بزرگسالانه می‌پندارند. با این حال کوتا هیرانو (Kouta Hirano) در سال 1997 دست به خلق مانگایی تحت عنوان Hellsing زد که داستان و شخصیت‌هایی را پدید آورده که می‌تواند تمامی قضاوت‌های نابجای این مدیوم را در هم بکشند.

شخصیت اصلی این انیمه آلوکارد نام دارد. نخستین خون‌آشام تاریخ بشریت که از قدرتی بی حد و اندازه بهره برده و عملاً هیچ موجود زنده و غیر زنده‌ای نمی‌تواند تهدیدی برای وی ایجاد کند. با این وجود آلوکارد احترام ویژهای برای اینتگرا قائل بوده و گوش به فرمان دستورات وی می‌باشد. او حتی حاضر است تا تمام قدرت‌های خود را در ازای نجات جان اینتگرا فدا نماید. رویارویی‌های آلوکارد با باقی شخصیت‌های Hellsing Ultimate رقم‌زننده برخی از جذاب‌ترین نبردها در تاریخ انیمه می‌باشد.