معرفی انیمیشن Harley Quinn | دیوانه‌وار ولی دوست‌داشتنی

هارلی کوئین یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های دنیای دی‌سی می‌باشد که به لطف انیمیشن Harley Quinn می‌توانیم شاهد زندگی دیوانه‌وار ولی دوست‌داشتنی وی باشیم.

دنیای دی‌سی مملو از شخصیت‌های متنوع و عجیب و غریبی می‌باشد که می‌تواند تمامی طیف‌ها و علایق را پوشش دهد. با این حال یکی از مشهورترین شخصیت‌های دی‌سی و تاریخ کمیک، جوکر نام دارد که به عنوان شاهزاده شرارت شناخته شده و حضوری پررنگ در سینما و تلویزیون را از خود بر جای گذاشته است.

شخصیت دیوانه، بی‌رحم و شرور جوکر به دلیل خباثت‌ها و اعمال اهریمنی‌اش همیشه به دنبال نابودی گاتهام و محافظ آن یعنی شوالیه تاریکی بوده است. این مسئله سبب شده تا هارلی کوئین که دیوانه‌وار عاشق او بوده همیشه به حاشیه رانده شده و احساسات و عواطف او که با وجود عجیب و غریب بودنش اما حسی معصومانه دارد، توسط جوکر سرکوب گردد.

انیمیشن Harley Quinn یکی از حرفه‌ای ‌ترین و گوش‌نوازترین تیم صداپیشگی یک دهه اخیر سریال‌های انیمیشنی را در خود جای داده است که تمامی شخصیت‌ها به نحو احسنت به تصویر کشیده شده و صداپیشگان توانمند آن‌ها موفق شده‌اند تا همان رفتارها، خصلت‌ها و جنبه‌های خاص شخصیت‌های دی‌سی در دنیای کمیک را در یک اثر تلویزیونی به ارمغان بیاورند.

با این حال انیمیشن Harley Quinn سرانجام در خلاف مسیر همیشگی حرکت کرده و روایت‌گر هارلی کوئینی است که از رفتارهای جوکر خسته شده و از او فاصله می‌گیرد تا زندگی مستقل خود را آغاز نماید. زندگی مستقلی که همچنان زیر سایه جوکر بوده و هارلی را با دشواری‌های بسیاری برای کنترل روزمره خود مواجه می‌کند.

علی‌رغم حضور پررنگ و تحسین شده جوکر که وقایع به یاد ماندنی‌ای حول محور او رقم زده شده است اما حضور هارلی کوئین در سینما چندان موفق نبوده و تمام محبوبیت و جذابیت او به دلیل بازیگر آن یعنی مارگو رابی رقم خورده است. با وجود تمام کم و کاستی‌های در سینما و ناکامی‌های دنیای سینمایی پیشین دی‌سی اما در حوزه تلویزیون و انیمیشن شاهد ساخته شدن اثری به نام Harley Quinn بوده‌ایم که نه تنها بهترین اقتباس ساخته شده از شخصیت هارلی شناخته می‌شود، بلکه یکی از زیباترین و هیجان‌انگیزترین سریال‌های الهام گرفته از دنیای کمیک نیز لقب گرفته است.

در نهایت باید گفت با وجود تمامی ناکامی‌هایی که دی‌سی در سینما و در طی ک دهه گذشته تجربه کرده اما سریال Harley Quinn به مانند هدیه‌ای ارزشمند و گران‌ها برای طرفداران دی‌سی می‌باشد که تک تک قسمت‌های آن می‌تواند به طرز عجیبی شما را با خود همراه نماید.

جاستین هالپرن و دین لوری ژانر کمدی سیاه را به عنوان یک بهانه مد نظر قرار داده‌اند تا مشکلات اجتماعی و روانی بسیاری از انسان‌های امروز را مورد نقد و برسی قرار دهند. شخصیت هارلی کوئین، پویزن ایوی، سلینا کایل، بین، دیک گریسون، کینگ شارک و حتی خود جوکر همگی نماد شخصیت‌هایی هستند که امروزه در حال سر و کله زدن با آن‌ها هستیم. مسئله‌ای که در کنار سرگرم نمودن مخاطبین، جنبه‌ای روان‌شناسانه نیز از خود بر جای گذاشه است.

اگر که به دنبال تجربه‌ای خاص و فراموش نشدنی هستید که در عین سرگرم نمودن و خنداندن شما، مفاهیمی جالب توجه و فکر شده را به ارمغان بیاورد، سریال انیمیشنی Harley Quinn اثری خواهد بود که تا مدت‌ها ذهنتان را به چالش کشیده و تجربه‌ای جذاب و به یاد ماندنی را رقم خواهد زد.

در کنار جلوه‌های صوتی، شاهد اثری رنگارنگ و چشم‌نواز در بحث جلوه‌های بصری نیز هستیم که هر یک از قسمت‌های آن میزبان جلوه‌هایی زیبا و تماشایی برای مخاطبین خود هستند. طراحی شخصیت‌ها نیز در عین وفادارای به کمیک‌ها، از جزئیاتی ستودنی برخوردار بوده و شخصیت‌ هارلی کوئین به حدی دقیق و جذاب به تصویر کشیده شده که تمامی رفتارها و اعمالش می‌تواند مخاطبین را به وجد بیاورد.

منبع: گیمفا


منبع: https://gamefa.com/919268/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%86-harley-quinn-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%87%D9%88%D8%A7%D8%B1-%D9%88%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA/

مجموعه Harley Quinn به عنوان یک کمدی سیاه شناخته می‌شود که هر واقعه یا اتفاقی را بهانه قرار داده تا در عین این که ذهن مخاطب را به چالش می‌کشد، خنده‌ای را بر لبان وی بنشاند. موضوعی قابل تحسین که نشان از خلاقیت سازندگانش در دور و زمانه‌ای دارد که از یک طرف با آثار پوچ و مبتذل مارول تحت‌الشعاع قرار گرفته و از طرف دیگر در حوزه فیلم و سینما شاهد نابودی پتانسیل شخصیت‌های دی‌سی به دست کمپانی برادران وارنر بوده‌ایم.

سریال انیمیشنی Harley Quinn بر روی شخصیتی تمرکز دارد که قصد دارد تا از شهرت و وحشت جوکر فاصله گرفته تا بر روی پاهای خود ایستاده و به نوعی زندگی تبهکارانه مستقلش را پایه‌ریزی نماید. موضوعی که سبب شده تا شاهد شخصیت‌های متنوعی از دنیای دی‌سی باشیم که تمامی آن‌ها از روایتی جذاب و هیجان‌انگیز بهره برده‌اند.

قطعاً کسی که به عنوان شاهزاده خوانده می‌شود، یک پرنسس زیبا را نیز در کنار خود خواهد داشت. شاهزاده شرارت و دیوانگی با وجود تمام محبوبیت و شهرتش اما هارلی کوئینی را در کنار خود دارد که نه تنها یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های خلق شده در تاریخ کمیک لقب گرفته، بلکه از شخصیت‌پردازی چالش‌برانگیز و بعضاً دردناکی نیز بهره برده است.

هارلی کوئین در مسیری قدم می‌گذارد که مملو از سختی‌ها و اتفاقات دیوانه‌وار مختلفی بوده که در گذشته همیشه جوکر را به عنوان حامی و محافظ خود داشته است. حال که او تنها شده، باید به صورت مستقل با تمامی آن‌ها مواجه شده و از پسشان بربیاید. مسیر سختی که دشمنان و دوست‌های جدید و قدیمی بسیاری را برسر راهش قرار داده و به اتفاقاتی جذاب و هیجان‌انگیز منجر می‌شود.

تبلیغات

تمامی وقایع و شخصیت‌های به تصویر کشیده شده در این سریال انگار که از دل کمیک زاده شده و به حدی جذاب و تماشایی هستند که امکان ندارد ذوق طرفداران دی‌سی را در پی نداشته باشد. گل سرسبد این مسئله خود شخصیت هارلی کوئین می‌باشد. با وجود احترامی که برای مارگو رابی قائل هستیم ولی شخصیت هارلی کوئین او در سینما هیچ قوس شخصیتی خاصی را تجربه نکرده و عملاً بود و نبودش تنها به سبب جذابیت ظاهری و هنرنمایی ستودنی بازیگرش ختم شده است.

به همین سبب در معرفی انیمیشن این هفته به سراغ سریال جذاب Harley Quinn رفته و قصد داریم تا در کنار یکدیگر، معرفی کوتاهی از این اثر دوست‌داشتنی داشته باشیم. اگر که تاکنون به مشاهده Harley Quinn نپرداخته‌اید، پس از مطالعه این مقاله حتما به سراغ آن رفته تا سریالی ناب و فراموش‌نشدنی را تجربه نمایید.

  • نام سریال: Harley Quinn
  • نام سریال به فارسی: هارلی کوئین
  • ژانر: کمدی سیاه
  • سال پخش: ۲۰۱۹
  • خالقین: جاستین هالپرن و دین لوری
  • صداپیشگان: کیلی کوئوکو، لیک بل، آلن تودیک، تونی هیل و جیسون الکساندر
  • تعداد فصل و قسمت: ۳ فصل و ۳۷ قسمت

کیلی کوئوکو که صداپیشگی شخصیت هارلی کوئین را بر عهده دارد، به زیبایی موفق شده تا زندگی پر فراز و نشیب این شخصیت منحصر به فرد را در نزد مخاطب به تصویر کشیده و بارها احساسات مخاطب را به چالش بکشد. هارلی کوئین با وجود تمامی دیوانگی‌ها و شرارت‌هایش اما دختر دردمندی است که احساساتش توسط جوکر به بازی گرفته شده و از او یک انسان وابسته و نیازمند ساخته است.