معرفی بهترین آثار ژانر بتل رویال در سینما براساس امتیاز IMDB

این فیلم بدون هیچ مقدمه‌ای مخاطبین را وارد یک بازی مرموز توسط سازمانی ناشناخته می‌کند که با ایجاد یک قرعه‌کشی، نامزدین خود را از افراد فقیر و نیازمند جامعه انتخاب کرده تا برای دریافت یک مبلغ هنگفت، به جان یکدیگر افتاده تا کشتاری بی‌رحمانه را رقم بزنند. در حالی که این فیلم از روایتی متفاوت بهره برده و به مانند یک شوی تلویززیونی آخر شبی می‌ماند، حاوی پیام‌هایی اجتماعی و سیاسی بوده و به همین دلیل نیز توجه مخاطبینش را به دست آورده و امتیاز ۶.۵ را در وبسایت IMDB از آن خود کرده است.

این فیلم روایت‌گر افسر سابق نیروهای پلیس می‌باشد که در آینده‌ای بسیار دور، مورد خیانت قرار گرفته و توسط دولت برایش پاپوش دوخته شده و به زندان می‌افتد. با این حال پس از فرار در تله یک مجری خبیث تلویزیونی قرار گرفته و مجبور می‌شود تا برای نجات زندگی خود، وارد یک بازی خطرناک و غیرقابل تصویر بشود که به وقایعی سیاسی و اجتماعی منجر خواهد شد. The Running Man یکی از آثار جذاب، هیجان‌انگیز و در عین حال کمتر شناخته شده ژانر بتل رویال می‌باشد که حاوی پیام‌هایی چالش‌برانگیز بوده و امتیاز ۶.۶ را در وبسایت IMDB دریافت کرده است.

این فیلم روایت‌گر مبارزه سیاسی ۲ گروه مختلف می‌باشد که مسائل مهمی از رقابت آن‌ها در فضای مجازی فاش شده و زندگی و شغلشان در خطر قرار می‌گیرد. این موضوع سبب می‌شود تا این گروه‌های سیاسی فاسد، افرادی را که مسبب فاش شدن اطلاعاتشان می‌باشد را دزدیده و وارد یک مبارزه مرگ و زندگی نمایند؛ مبارزه‌ای که برخلاف تصور کنترل کنندگانش، یک کهنه سرباز ارتش در میان این افراد حضور داشته و وقایعی خلاف تصور آن‌ها را رقم می‌زند. نکته جالب توجه در فیلم The Hunt بهره‌گیری از المان‌های سیاسی و احتماعی دنیای واقعی می‌باشد که سبب شده تا داستانی جذاب را شاهد باشیم. اثری که در وبسایت IMDB امتیاز ۶.۵ را از مخاطبینش دریافت کرده است.

فیلم The Condemned یکی از موفق‌ترین آثار مرتبط با ستاره‌های مشهور کشتی کج در سینما می‌باشد که با واکنش مثبت سینماگران روبرو شده است.

همانطور که پیشتر اشاره کرده بودیم، ژانر بتل رویال قدمتی طولانی در سینما داشته و Death Race 2000 یکی از نمونه‌های بارز آن می‌باشد که در سال ۱۹۷۵ زمینه‌ساز خلق یک فرنچایز سینمایی بوده است.

فیلم Battle Royale (بتل رویال) محصول سال ۲۰۰۰

  • امتیاز در وبسایت IMDB: امتیاز ۷.۶

فیلم The Running Man (مرد فراری) محصول سال ۱۹۸۷

  • امتیاز در وبسایت IMDB: امتیاز ۶.۶

این اقتباس سینمایی جذاب و هیجان‌انگیز حول محور گروهی از دانش‌آموزان و بزهکاران جریان دارد که بازیچه دست دولتی فساد شده و به واسطه ارتش، منطقه وسیعی را با گاز و تله‌های مختلف ایجاد می‌کند که این افراد را به آن جا منتقل کرده تا برای رهایی به جان یکدیگر افتاده و وقایعی خونباری را رقم بزنند؛ بازی مرگباری که شرکت‌کنندگان آن می‌توانند هر سلاح و ادوات نظامی که بخواهند را با خود حمل نمایند. همانطور که از نام فیلم Battle Royale مشخص است، ما شاهد مجموعه‌ای از ایده‌ها و المان‌هایی هستیم که بعدها در صنعت بازی‌های ویدیویی مورد استفاده قرار گرفته و زمینه‌ساز خلق فیلم، سریال و بازی‌های مختلفی بوده است که به سبب به تصویر کشیدن خشونتی عریان میان کودکان و دانش‌آموزان، شهرت عظیمی را برای خود دست و پا کرده و میانگین امتیاز ۷.۶ را از سوی مخاطبین به دست آورده که سبب شده تا به عنوان بهترین فیلم در ژانر بتل رویال شناخته بشود.


با وجود آن که در ژانر بتل رویال کسی دنبال داستان نبوده و این المان تنها یک بهانه برای به تصویر کشیدن وقایعی خونین می‌باشد اما The Hunt از روایتی جذاب و درگیر کننده بهرده برده و همین مسئله سبب تمایز آن با آثار نام برده شده می‌باشد.

فیلم Guns Akimbo شبیه‌ترین فیلم سینمایی این مقاله به بازی‌های ویدیویی می‌باشد که می‌تواند حاوی صحنه‌های جذابی برای بازی‌بازها باشد.

با این حال پیش از ساخت اقتباس سینمایی از این مجموعه ما شاهد چندین و چند اثر شناخته شده دیگری نیز بوده‌ایم که با توجه به امتیاز وبسایت IMDB که مرجع قابل اعتمادی در نزد سینماگران شناخته می‌شود، می‌توانیم به سراغ بهترین ساخته‌های بتل رویال برویم.

به نظر شما دلیل محبوبیت و شهرت ژانر بتل رویال در صنعت بازی‌های ویدیویی چه می‌باشد؟ در مقایسه بین سینما و بازی‌های ویدیویی، کدام یک در تعریف ژانر بتل رویال موفق‌تر عمل کرده‌اند؟ فیلم مورد علاقه شما در این ژانر چه نام دارد؟ نظرات و ایده‌های خود را با ما به اشتراک بگذارید.

فیلم The Condemned (محکوم) محصول سال ۲۰۰۷

  • امتیاز در وبسایت IMDB: امتیاز ۶

فیلم The Tournament (تورنومنت) محصول سال ۲۰۰۹

  • امتیاز در وبسایت IMDB: امتیاز ۶

نخستین فیلم از این مجموعه روایت‌گر دنیایی نابود شده پس از جنگی خانمان‌سوز است که ساکنین مناطق مختلف آن مجبور هستند تا هر چند سال یک‌بار، پسر و دختری را از بین خود انتخاب کرده و به مسابقه‌ای مرگ‌بار تحت عنوان “بازی‌های گرسنگی” بفرستند. مسابقه‌ای که توسط دولتی فاسد به رهبری رئیس جمهور اسنو هدایت شده و در این بین دختری به نام کتنیس اوردین پس از ورود به این مسابقه، به نماد آزادگی و رهایی از این حکومت بدل گشته و وقایعی جذاب و هیجان‌انگیز را رقم می‌زند. The Hunger Games با هنرنمایی تماشایی جنیفر لارنس اثر پرطرفدار و محبوبی در صنعت سینما می‌باشد که میانگین امتیاز ۷.۲ را در وبسایت IMDB دریافت کرده است.

این فیلم حول محور گروهی از ثروتمندان جریان دارد که کشتارگاهی زیرزمینی را راه‌اندازی کرده و با به جان هم انداختن مرگبارترین آدمکش‌های جهان، به نوعی یک مسابقه شرط‌بندی را مدیریت می‌کنند که به فرد برنده، مبلغ بسیار هنگفتی تعلق می‌گیرد. در این بین اما شاهد یک فرد مذهبی هستیم که میان کشتار انسان‌ها به دام افتاده و مجبور می‌شود تا برای نجات جان خود، دست به اعمالی غیرقابل تصور بزند. The Tournament با افزودن المان‌هایی شوکه‌کننده و هیجان‌انگیز، روح تازه‌ای بر پیکر ژانر بتل رویال دمید که موفق شده تا امتیاز ۶ را از مخاطبین در وبسایت IMDB دریافت نماید.

با این حال شاید برای شما جالب باشد تا بدانید که زیرژانری در سینما تحت عنوان بتل رویال نیز وجود دارد که قدمتی طولانی‌تر از بازی‌های ویدیویی داشته و طی دهه‌های گذشته میزبان ساخت آثار مختلفی بوده که شاید نام مجموعه سینمایی The Hunger Games بیش از باقی آثار این ژانر برای شما شناخته شده باشد.

این فیلم روایت‌گر یک فعال اینترنتی بوده که به صورت ناگهای دزدیده شده و پس از به هوش آمدن، دو سلاح را به صورت قفل شده در دستان خود مشاهده می‌کند. او که در فضای اینترنت به مسخره یک شرکت دولتی پرداخته حال باید به کشتار افرادی به خصوص روی آورده تا بلکه شانسی برای زنده ماندن داشته باشد. Guns Akimbo علی‌رغم این که از داستانی احمقانه و آبکی بهره می‌برد اما به طرز جالبی دیوانه‌وار و بسیار هیجان‌انگیز از آب درآمده و امتیاز ۶.۳ را در وبسایت IMDB دریافت کرده است.

فیلم Series 7: The Contenders (مدعیان سری ۷) محصول سال ۲۰۰۱

  • امتیاز در وبسایت IMDB: امتیاز ۶.۵
تبلیغات

فیلم The Belko Experiment اثری به نویسندگی جیمز گان می‌باشد که جزو فیلم‌های متفاوت این ژانر در سینما محسوب می‌شود.

به همین منوال نیز در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ۱۰ فیلم برتر ژانر بتل رویال در سینما طبق امتیاز وبسایت IMDB پرداخته و شما را با برخی از فیلم‌های هیجان‌انگیز و جذاب این زیرژانر سینمایی آشنا نماییم. پس با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

فیلم Battle Royale محصول سال ۲۰۰۰ اقتباسی از مانگایی پر سر و صدا به همین نام می‌باشد که The Hunger Games الهامات انکارناپذیری از آن گرفته است.

با وجود این که تا پیش از دهه ۲۰۰۰ شاهد ساخته شدن آثار بسیاری حول محور بتل رویال بوده‌ایم اما فیلم The Tournament آغازگر چرخه جدیدی در این ژانر بوده است.

فیلم The Hunger Games (بازی‌های گرسنگی) محصول سال ۲۰۱۲

  • امتیاز در وبسایت IMDB: امتیاز ۷.۲

فیلم Guns Akimbo (اسلحه‌های آکیمبو) محصول سال ۲۰۲۰

  • امتیاز در وبسایت IMDB: امتیاز ۶.۳

اقتباس سینمایی The Running Man از رمان استیون کینگ، یکی از شخصیت‌های ماندگار و جذاب آرنولد شوارتزنگر را در طول تاریخ بازیگری‌اش پدید آورده است.

فیلم Series 7: The Contenders ژانر بتل رویال را از دید یک برنامه تلویززیونی برای مخاطبین خود به تصویر کشیده و تا حدودی از روایت متفاوتی نسبت به باقی آثار این مقاله بهره برده است.

فیلم The Hunt (شکار) محصول سال ۲۰۲۰

  • امتیاز در وبسایت IMDB: امتیاز ۶.۵

فیلم The Belko Experiment (آزمایش بلکو) محصول سال ۲۰۱۶

  • امتیاز در وبسایت IMDB: امتیاز ۶.۱

ژانر بتل رویال پیش از محبوبیت در صنعت بازی‌های ویدیویی، قدمتی چند ده ساله در صنعت سینما داشته است.

صنعت بازی‌های ویدیویی در طی چند سال گذشته میزبان سبک جدیدی تحت عنوان بتل رویال بوده که در آن تعداد گسترده‌ای از بازیکنان در یک مپ عظیم به حال خود رها شده و باید تا سر حد مرگ با یکدیگر به مبارزه بپردازند تا تنها یک نفر یا یک گروه از این مهلکه جان سالم به در ببرد. سبکی جذاب و هیجان‌انگیز که به سرعت همه‌گیر شده و در فرنچایزهای بزرگ و محبوب جا خوش کرده است.

این فیلم در آینده‌ای بسیار دور جریان دارد، جایی که بروز جنگ جهانی سوم مسبب نابودی اقتصاد جهانی شده و دولت‌های فاسد مجبور شده‌اند تا برای باقی ماندن، دست به ایجاد مسابقاتی مرگبار تحت عنوان “مسابقه مرگ” بزنند تا در خفا به اعمال شرورانه و کثیف خود ادامه دهند. در این مسابقه شاهد مجموعه‌ای از خودروهای پیشرفته و کشنده‌ای هستیم که مجهز به سلاح‌هایی هولناک بوده و رانندگان آن‌ها باید در طی یک مسیر طولانی، دست به کشتار یکدیگر بزنند تا تنها یک نفر زنده باقی بماند. Death Race 2000 با بهره‌گیری از ایده‌ای جذاب در بستر داستانی سیاسی، یکی از آثار جذاب ژانر بتل رویال را پدید آورده که امتیاز ۶.۲ را در وبسایت IMDB دریافت کرده است.

این فیلم روایت‌گر گروهی از زندانیان محکوم به مرگی می‌باشد که توسط یک فرد ثروتمند به جزیره‌ای مرموز برده شده و این شانس به آن‌ها داده می‌شود تا در ازای مبارزه تا سر حد مرگ و کشتن یکدیگر، شانس آزادی برای همیشه را پیدا نمایند. زندانیان این فیلم که راه دیگری برای زندگی ندارند، وارد بازی مرگ و زندگی خطرناکی می‌شوند که به عنوان یک مسابقه مخفیانه ولی سرگرم‌کننده برای مردم شناخته شده تا با سلاخی کردن یکدیگر، شانس رهایی از مرگی حتمی را پیدا نمایند. The Condemned حرف جدیدی در ژانر بتل رویال برای گفتن نداشته و تنها مجموعه‌ای از سکانس‌های اکشن و خونین هیجان‌انگیزی می‌باشد که می‌تواند مخاطبینش را برای مدت کمی سرگرم نماید. مسئله‌ای که گویا در آن موفق بوده و امتیاز ۶ را از مخاطبین وبسایت IMDB دریافت کرده است.

این فیلم نگاهی متفاوت به این ژانر داشته و روایت‌گر گروهی از کارکنان یک شرکت دولتی می‌باشد که به صورت کاملاً مرموزانه، تمامی کارکنان را درون ساختمان حبس کرده و یک زمان کوتاه را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد که به کشتار یکدیگر روی بیاورند. این مسئله زمینه‌ساز جنگی هولناک و بی‌رحمانه میان همکاران از خدا بی‌خبری می‌شود که مجبور هستند تا به کشتار دوستان خود روی آورده تا شانس رهایی داشته باشند. The Belko Experiment یکی از جذاب‌ترین و هیجان‌انگیزترین ساخته‌های ژانر بتل رویال می‌باشد که از قدرت نویسندگی جیمز گان بهره برده و قطعاً سزاوار توجه و جایگاه به مراتب بهتری می‌باشد؛ با این حال کاربران وبسایت IMDB در نظر داشته‌اند تا میانگین امتیاز ۶.۱ را برای این اثر در نظر بگیرند.

فرنچایز سینمایی The Hunger Games که اقتباسی از رمان‌های سوزان کالینز می‌باشد، شاید که شناخته شده‌ترین و مشهورترین اثر این مقاله لقب گرفته باشد که در سال ۲۰۱۲ کار خود را آغاز کرده است.

فیلم Death Race 2000 (مسابقه مرگ ۲۰۰۰) محصول سال ۱۹۷۵

  • امتیاز در وبسایت IMDB: امتیاز ۶.۲

منبع: CBR


منبع: https://gamefa.com/920563/10-best-battle-royale-films-ranked-on-imdb/