معرفی فیلم A Man Called Otto | بد اخلاق‌ترین مرد جهان

شاید تنها مکانی که اتو روی واقعی خود را نشان مخاطب می‌دهد، در هنگام ملاقات با قبر همسرش می‌باشد که به مانند کودکی معصوم و بی‌آزار آرزو می‌کند که هرچه زودتر به همسرش پیوسته تا این بار سنگین تنهایی را دیگر بر دوش نکشد. همچنین در فلش‌بک‌هایی که از گذشته اتو مشاهده می‌کنیم ( که کوچکترین فرزند تام هنکس یعنی ترومن هنکس ایفای نقش دوران جوانی اتو را بر عهده دارد) شاهد مردی دوست‌داشتنی و عاشق هستیم که برای گفت و گو با سونیا حتی حاضر است تا قطاری اشتباهی را سوار شده و به بهانه پس دادن یک کتاب، گفت و گو را با او باز نماید.

فیلم A Man Called Otto جزو آن دسته از آثار سینمایی قرار می‌گیرد که در روزهای بد و خسته کننده زندگی می‌توان به تماشای آن نشست و نسبت به وقایع، شخصیت‌ها و پیام‌هایی که القا می‌کند، لبخندی از حال خوب و رضایت را بر صورت بینندگانش قرار می‌دهد. در سالی که به تصرف ابرقهرمانان، جادوگرها، موجودات فضایی و اهریمنی درآمده است، می‌توان از روایت ساده و دوست‌داشتنی و جذاب A Man Called Otto لذت را کافی را برد.

منبع: هالیوود ریپورتر


منبع: https://gamefa.com/901228/a-man-called-otto-review-tom-hanks-in-a-predictable-but-touching-portrait-of-grief-and-resilience/

با این حال زمانی که یک همسایه جدید به خانه کناری وی نقل مکان می‌کند، زندگی جنبه جدیدی از خود را به اتو نشان می‌دهد. همسایه آن‌ها شامل زنی پرانرژی، مهربان و باردار به نام ماریسول و همسر و دو فرزندش می‌باشد که ورودشان به محله، همه چیز را برای همیشه دستخوش تغییر می‌نماید. علی‌رغم این که ماریسول متوجه روحیات اتو شده و بارها سعی می‌کند تا صمیمیتی را با او ایجاد نماید اما اتو هر بار مقاومت کرده تا این که در نهایت گارد دفاعی خود در برابر آن‌ها را کنار زده و طعم جدید زندگی را می‌چشد.

رفتارهای زننده و آزار دهنده اتو با وجود این که می‌تواند در آغاز مخاطب را خسته نماید اما مشخص می‌شود که او تنها یک پیرمرد بد اخلاقی که از روی علاقه به بقیه آزار می‌رساند نبوده و فشار از دست دادن همسر و شغلش به حدی برای او گران تمام شده که حتی بارها سعی داشته تا خودکشی نماید. او هیچ فرزند و دوستی نداشته و شرایط زندگی برایش غیرقابل تحمل شده است؛ پس اتو هیچ خصومتی با همسایه‌ها، حیوانات خانگی آن‌ها و مامورین شهرداری نداشته و تنها فرد تنها و خسته‌ای می‌باشد که نیازمند کمی توجه و علاقه است.

اگر که از دیدن A Man Called Otto لذت کافی را برده‌اید، تماشای آثار زیرا را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 • فیلم Bad Education
 • فیلم St. Vincent
 • فیلم A Man Called Ove
 • فیلم The Cider House Rules
 • فیلم Extremely Loud and Incredibly Close
 • فیلم Delivering Milo

اتو و سونیا پس از ازدواج زندگی خوش و خرمی را می‌گذراندند تا این که سونیا باردار می‌شود و در طی یک تصادف ناگهانی کودکش را از دست می‌دهد؛ مسئله‌ای که سبب می‌شود تا باقی زندگی‌اش را بر روی ویلچر بگذارند. چنین رخدادهای تلخ و سلسه‌واری که برای اتو به وقوع می‌پیوندد، روحش را خسته کرده و دیگر امیدی به زندگی ندارد.

تام هنکس در اقتباسی از این داستان ایفای نقش شخصیتی به نام اتو را بر عهده گرفته که شاید جزو نقش‌آفرینی‌های ماندگار وی محسوب نشود اما قطعاً می‌تواند تا ساعت‌ها شما را جذب داستانی آموزنده و زیبا نماید.

 • نام فیلم: A Man Called Otto
 • نام فیلم به فارسی: مردی به نام اتو
 • ژانر: کمدی و درام
 • سال پخش: 2022
 • کارگردان: مارک فورستر
 • نویسنده: دیوید مگی
 • بازیگران: تام هنکس، ماریانا تروینو، ریچل کلر، مانوئل گارسیا-رولفو و کمرون بریتون
 • مدت زمان: 126 دقیقه
تبلیغات

فیلم A Man Called Otto با هنرنمایی تام هنکس یکی از آثار دوست‌داشتنی و سرگرم کننده سینمای امسال است.

زندگی هر یک از ما انسان‌ها میزبان فراز و فرودهای بسیاری است که در این میان ممکن تا در کمال تاسف برخی از عزیزترین افراد زندگی‌مان را از دست بدهیم. اتفاقی که شاید پس از آن دیگر اشتیاقی برای گذراندن روزهای باقی مانده از عمرمان نداشته باشیم و در دام افسردگی شدیدی گرفتار شویم.

رفتارها و بد خلقی‌های او حتی بر تمام محله نیز تاثیر گذاشته و عملاً همسایه‌های او برای کوچکترین اتفاقی توسط اتو مورد مواخذه قرار گرفته و با رفتارهای تند و زننده این مرد مسن سر و کله می‌زنند. او که همسر دوست‌داشتنی و مهربان خود سونیا را به سبب سرطان از دست داده است، حتی به حیوانات خانگی همسایه‌ها نیز رحم نکرده و اگر که وارد ملک شخصیا او شوند، خشمی جهنمی بر سر حیوان بی‌گناه و صاحبش سرازیر می‌شود. او حتی سر پارک نادرست یکی از کامیون‌ها به دولت و ماموران آن‌ها گله‌کذاری کرده و یا حتی حاضر نیست تا از 33 سنت پول خود در هنگام خرید صرف نظر کند.

فیلم A Man Called Ove که اقتباسی از داستانی به همین نام و به قلم فردریک بکمن می‌باشد، آن‌چنان به محبوبیت رسید که هالیوود نیز تصمیم گرفت تا اقتباسی جدید از آن را تحت عنوان A Man Called Otto با هنرنمایی تام هنکس برای مخاطبین به ارمغان بیاورد. اثری که شاید تازگی ساخته هانس هولم در سال 2015 را نداشته باشد اما باز هم وقایعی جذاب را حول محور بد اخلاق‌ترین مرد آمریکا روایت می‌کند.

تبلیغات

در سمت مقابل نیز ماریانا تروینو به مانند فرشته‌ای می‌باشد که با حضورش، نور امید را به یک مرد مسن تزریق نموده و جنبه‌های جدیدی از زندگی را در مقابل وی قرار می‌دهد. آرامش، شادابی و امیدی که در چهره ماریانا تروینو وجود دارد شاید مسئله‌ای باشد که بسیاری از ما انسان‌ها در دنیای واقعی به آن نیاز خواهیم داشت.

اتو اندرسون آرام آرام با این خانواده و مخصوصاً ماریسول صمیمی شده و عملاً به عضوی از خانواده آن‌ها تبدیل می‌شود که به ماریسول رانندگی یاد داده، از فرزندانش مراقبت کرده و رفت و آمد‌های بسیاری را به خانه آن‌ها انجام می‌دهد. این همسایه جدید امید از دست رفته اتو به زندگی را بازگردانده و وقایعی جدید و هیجان‌انگیز را در زندگی او رقم می‌زنند.

فردریک بکمن نویسنده آثاری ماندگار همچون “و من دوستت دارم” و “سباستین و ترول” در کتابی تحت عنوان مردی به نام اوه زندگی مرد مسنی را به تصویر کشیده که پس از مرگ همسرش، تمامی امید و آرزوهای خود را از دست داده و به پیرمردی گوشه‌گیر، بد اخلاق و غیرقابل تحمل بدل می‌گردد.

علی‌رغم این که اقتباس جدید از داستان فردریک بکمن چیز جدیدی برای ارائه نداشته است اما هنرنمایی بازیگران آن بزرگترین نقطه قوتش می‌باشد. تام هنکس به سبب سبک بازیگری آرام ولی پراحساس خود موفق می‌شود تا زندگی مردی ناامید و خسته از زندگی را به زیباترین شکل ممکن به تصویر بکشد.

داستان این فیلم حول محور مرد مسنی به نام اتو اندرسون می‌باشد که به تازگی همسر خود را از دست داده و از شغل مهندسی نیز برکنار شده است. او این مشکلات زندگی را با غر زدن به بقیه و امر و نهی کردن و بد خلقی بر سر آن‌ها تلافی می‌کند گویی که انگار تنها آدم بدبخت و تنها در جهان فقط و فقط او می‌باشد.