معرفی لوله فلکسی و ویژگی های آن

لوله فلکسیبل هوا:

معرفی لوله فلکسی:

به طور کلی لوله فلکسی دارای مزایای بسیاری است؛ که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

  • مقاومت بالایی در برابر کشش و چرخش در جهت های مختلف دارد.
  • مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار دارد و به راحتی دچار آسیب نمی شود.
  • با کمک این لوله می توان تخلیه الکتریسیته به زمین را انجام داد.
  • ماندگاری و طول عمر لوله فلکسی بسیار بالا است و در برابر سرما و گرما بسیار مقاوم است.
  • این لوله ها ضد انفجار هستند و بسیار مناسب مکان های صنعتی و پتروشیمی ها هستند.
لوله های فلکسیبل دارای مقاومت بالایی هستند.
O2


منبع: https://gamefa.com/881798/%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%D9%81%D9%84%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D9%88-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A2%D9%86/

لوله فلکسی لوله ای فلزی و منعطف است؛ که از آن برای پوشش و محافظت کابل های برق استفاده می شود. این لوله ها اغلب در موارد صنعتی و حفاظتی به کار برده می شوند. معمولا از این لوله ها برای پوشش کابل های برق، مخابرات و … استفاده می شوند. معمولا از لوله های فلکسیبل برای محافظت از کابل ها و سیم های برق در محیط و فضا های باز استفاده می شود. اغلب موارد استفاده از لوله های فلکسی در دوربین های مدار بسته می باشد. در واقع این لوله های فلکسی مانند لوله های خرطومی می باشند و انعطاف پذیری آنها سبب می شود؛ که کاربرد های فراوانی داشته باشند. علاوه بر حفاظت کابل و سیم ها توسط لوله های فلکسی، می توان از آنها برای عبور جریان هوا در موارد مختلف استفاده کرد.

لوله فلکسی فلزی، پلاستیکی، برزنتی و … از انواع دیگر این لوله ها می باشند. بهتر است در هنگام انتخاب لوله فلکسی مورد نظر خود، به کاربرد و ویژگی های آن توجه کنید؛ تا بهترین انتخاب را داشته باشید. بهتر است پیش از انتخاب لوله فلکسی مورد نظر؛ اطلاعات لازم را درباره انواع و کاربرد های آن داشته باشید. برای داشتن اطلاعات بیشتر درباره لوله های فلکسیبل می توانید از وب سایت ( استفاده کنید.

لوله فلکسی pvc از آن جهت که بسیار مقاوم و انعطاف پذیر است؛ در صنایع مختلف کاربرد دارد. برای مثال از این لوله ها برای سیستم های تهویه هوا و سیستم های مکش آلاینده های صنعتی استفاده می شود. از مزایای این لوله ها می توان به استحکام بالا و اندازه های متنوع آن اشاره کرد. همچنین این لوله ها قدرت بالایی در برابر حرارت دارند. این لوله های فلکسیبل روکشی از جنس pvc دارند.

در قدم اول برای استفاده صحیح از لوله های فلکسیبل لازم است؛ که اندازه لوله را مطابق نیاز خود انتخاب کنید. لوله های فلکسی در اندازه های متفاوت 100، 75، 63، 52، 48، 11، 9، 6، 4 و … عرضه می شوند. برای محافظت از کابل ها و سیم های مورد نظر توسط لوله های فلکسی، لازم است؛ از سیم های فنری و پلاستیکی استفاده شود. این لوله ها را می توان به صورت روکار و یا توکار استفاده کرد. اما توصیه می شود برای محافظت از این لوله ها و افزایش طول عمر آنها؛ آنها را به صورت توکار استفاده و نصب کنید. نصب توکار این لوله ها سبب می شود؛ که از عوامل بیرونی و فشار های سنگین در امان باشند. برای آنکه کیفیت محافظت در این لوله ها حفظ شود؛ بهتر است در زمان انتخاب به سایز و طول مناسب و استاندارد آنها توجه شود.

نحوه استفاده از لوله ها:

لوله های فلکسیبل عایق، لوله هایی هستند که عایق بندی شده اند. از این لوله ها برای انتقال انرژی و سایر موارد استفاده می شود. این لوله ها از اتلاف انرژی جلوگیری کرده و بسیار مقرون به صرفه هستند.

معرفی انواع لوله فلکسی:


تبلیغات

معرفی مزایای لوله های انعطاف پذیر:

لوله فلکسی دارای انواع مختلفی است. دسته بندی لوله های فلکسی بر اساس موارد مختلفی انجام می شود. هر کدام از نوع این لوله های فلکسی برای منظور و کار خاصی طراحی و تولید شده اند. شما می توانید متناسب با کار مورد نظر خود، مناسب ترین نوع لوله را انتخاب کنید.

از این لوله های فلکسیبل برای انتقال هوا استفاده می شود. اغلب هدف استفاده از این لوله ها، برای کاهش صدا در مراکز و استفاده های صنعتی است. چرا که این لوله ها دارای لایه ای عایق هستند و صداهای اضافی را حذف می کنند. از لوله های فلکسی هوا در برخی از موارد به جای کانال های گالوانیزه استفاده می شود.

لوله فلکسی دارای تنوع مختلفی در ابعاد و طول است.

لوله فلکسیبل عایق:

لوله فلکسیبل pvc: