مقایسه فنی Dead Space Remake روی سه پلتفرم؛ کدام یک بهترین خروجی را می‌دهد؟

تبلیغات

به طور کلی، تمامی نسخه‌های ریمیک Dead Space عملکرد فنی بسیار خوبی دارند، در حالی که در نسخۀ PC بازی می‌توانید بهترین تنظیمات گرافیکی ممکن را تجربه کنید. در کنسول‌ها، در حالت Quality، نسخۀ Xbox Series X نسبت‌به PS5 در بحث سایه‌زنی متغیر یا همان VRS اندکی عملکرد ضعیف‌تری دارد، اما زمان بارگزاری آن به همان اندازه سریع‌تر است.


منبع: https://gamefa.com/908376/%D9%88%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D9%85%D9%82%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D9%87-%D9%81%D9%86%DB%8C-dead-space-remake-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%B3%D9%87-%D9%BE%D9%84%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%85%D8%9B-%DA%A9%D8%AF%D8%A7/

ریمیک Dead Space هم‌اکنون برای Xbox Series X/S، PS5 و PC در دسترس قرار دارد و اخیراً ویدیویی از مقایسۀ گرافیک نسخه‌های مختلف این عنوان منتشر شده است.

بازی روی پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس شامل دو حالت گرافیکی، Quality و Performance، خواهد بود. در بالاترین تنظیمات گرافیکی نسخۀ رایانه‌های شخصی Dead Space، شاهد تکسچرها (TextureAnisotropic Filtering، سایه‌ها و افکت‌های Volumetric بهتری نسبت‌به پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری ایکس هستیم. نسخۀ کنسولی بازی را می‌توان برابر با نسخۀ رایانه‌های شخصی در تنظیمات High در نظر گرفت.

ریمیک ساخته‌شده توسط استودیوی موتیو (EA MotiveDead Space، در حال حاضر برای کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد و در ادامه قرار است نگاهی به مقایسۀ این اثر در سه پلتفرم مختلف داشته باشیم.

در ادامه شما را به تماشای ویدیوی مقایسۀ فنی Dead Space دعوت می‌کنیم:

در بحث نرخ فریم، هر دو کنسول PS5 و Xbox Series X در حالت Quality و Performance بازی را به‌ترتیب با نرخ فریم 30 و 60 اجرا می‌کنند. هرچند که نسخۀ Xbox Series S تنها می‌تواند بازی را در حالت 30fps اجرا کند. در بررسی زمان بارگزاری (Load Time)، شاهد اندکی کندی در پلی استیشن 5 نسبت‌به نسخه‌های ایکس باکس سری ایکس/اس هستیم، اما سیستم “Monorail” در هر سه کنسول به یک میزان طول می‌کشد.

در حالت Performance، در هر دو کنسول ایکس باکس سری ایکس و پلی استیشن 5، بازی در رزولوشن 2048x1080p اجرا می‌شود و خبری از VRS و Ray Tracing نیست. نسخۀ ایکس باکس سری اس تنها شامل یک حالت گرافیکی یعنی رزولوشن پویای 1440p می‌شود و علاوه بر غیرفعال‌بودن VRS و Ray Tracing، شاهد کاستی‌هایی در نورپردازی، تکسچرها و سایه‌ها هستیم.

هم در PS5 و هم در Xbox Series X، حالت Quality با رزولوشن 1440p اجرا می‌شود و نسبت‌به حالت Performance نورپردازی Volumetric، سایه‌ها، Ambient Occlusion و کمی افکت‌های Post-Processing بهتری دارد؛ همچنین، با ترکیب رهگیری پرتو (Ray Tracing) شاهد عملکرد بهتر Ambient Occlusion هستیم. اگرچه، در هیچ‌کدام از پلتفرم‌ها، Ray-Tracing برای سایه‌ها و انعکاس وجود ندارد. سایه‌زنی متغیر (Variable Rate Shading) در هر دو کنسول مشاهده می‌شود، اما نسخۀ پلی استیشن 5 با توجه به اجرای نرم‌افزاری بهتری که دارد، در این مورد برتری جزئی‌ای از خود نشان می‌دهد.