مواجه با مشکلات روحی و جسمی فراوان کیانو ریوز برای ایفای نقش جان ویک


به نظر می‌رسد که ایده مرگ جان ویک در پایان فیلم چهارم توسط خود شخص کیانو ریوز مطرح شده است.

تبلیغات

در دوره و زمانی که ژانر اکشن به تکرار و کلیشه دچار شده بود و فرنچایزهای جدید یا حرفی برای گفتن نداشتند و یا توسط مخاطبین تحویل گرفته نمی‌شدند، کیانو ریوز با فیلم John Wick (جان ویک) در سال ۲۰۱۴ وارد میدان شد و نه تنها یکی از جذاب‌ترین قهرمانان بزن بهادر سینما را به تصویر کشید، بلکه زمینه‌ساز خلق فرنچایز جدیدی در ژانر اکشن که با ۴ فیلم طی یک دهه گذشته تمامی توجهات سینماگران را به سمت خود معطوف کرده است.

فرنچایزی که امسال با John Wick: Chapter 4 به کشتارهای جان ویک پایان داد و در سکانسی تاثیرگذار و به یاد ماندنی شاهد مرگ این قهرمان غیرقابل توقف بودیم. مرگی که البته شک و شبهات بسیاری حول محور آن وجود داشته و بعید نیست که در آینده نه چدان دور شاهد بازگشت جان ویک از سایه‌ها باشیم. با این حال شاید جالب باشد تا بدانید که خود شخص کیانو ریوز خواهان کشته شدن جان ویک در فیلم چهارم بوده است.

از سال ۲۰۱۴ با آغاز فرنچایز جان ویک شاهد کشت و کشتارهای شلوغ و پرتعدادی بودیم که قهرمان داستان تا مرز کشته شدن پیش رفته و هر بار به شیوه‌های مختلفی از مرگی حتمی نجات پیدا می‌کرد. در حالی که به تصویر کشیدن چنین سکانس‌هایی باعث به وجد آمدن مخاطبین شده بود اما تیم پشت صحنه و شخص کیانو ریوز برای خلق این زد و خوردها با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده تا حدی که این بازیگر ۵۹ ساله با مشکلات روحی و جسمی متعددی روبرو شده بود.

تهیه‌کننده فرنچایز John Wick یعنی باسیل ایوانیک در جریان مصاحبه جدید خود اعلام نموده که:

پس از پایان فیلم‌برداری پروژه نخست و از زمان آغاز تولید دنباله‌های دوم، سوم و چهارم، شرایط برای ساخت این مجموعه بیش از پیش سخت و طاقت‌فرسا شده بود تا حدی که کیانو ریوز از لحاظ جسمی و روحی تا مرز فروپاشی پیش رفته بود. او در نهایت اعلام کرد که بیش از این نمی‌تواند به کار خود ادامه دهد و کاراکتر جان ویک باید در فیلم چهارم کشته شود. ما نیز با او موافق کرده و سکانس پایانی را خلق نمودیم.

قطعاً ادامه این فرنچایز اکشن بدون حضور کیانو ریوز ممکن نبوده و با خشم طرفداران مواجه خواهد شد.در حالی که هنوز تکلیف ساخت فیلم پنجم جان ویک در هاله‌ای از ابهام قرار دارد، طرفداران کیانو ریوز می‌توانند شاهد اسپین‌آف Ballerina (بالرین) با هنرنمایی آنا د آرماس در نقش اصلی باشند که جان ویک نیز حضوری افتخاری در این پروژه خواهد داشت.

منبع: کامیک‌بوک


منبع: https://gamefa.com/978651/john-wick-keanu-reeves-wanted-to-be-definitively-killed-in-chapter-4/