موسیقی سنتی ایرانی در For HonorFor Honor


به تازگی و طی آپدیت جدید بازی For Honor، ابیاتی از فردوسی به سبک موسیقی سنتی در منوی بازی به گوش می‌رسد که جالب توجه است.

تبلیغات

For Honor از آن دسته بازی‌های بسیار خوب یوبیسافت به شمار می‌آید که کماکان از آن پشتیبانی می‌‌شود و طرفداران خود را در کنار دیگر عناوین آنلاین و محبوب این شرکت مانند سری Division و Tom Clancy’s Rainbow Six حفظ کرده است.

حال طی آپدیت اخیر منتشر شده برای این بازی، تحت نام Shattered Fates که در تاریخ پانزدهم دسامبر امسال منتشر شد، شاهد حال و هوای عربی و همچنین افزوده‌ شدن دسته‌بندی و قوم جدیدی از قهرمانان یعنی مبارزان عرب هستیم. با این وجود، یک نکته‌ی جالب در این آپدیت وجود دارد که کمتر کسی به آن دقت کرده است.

در بخش منو و برخلاف تم کلی بازی، یک موسیقی سنتی ایرانی پخش می‌شود و خواننده مصراع بسیار معروفی از شاهنامه یعنی «ز روز گذر کردن اندیشه کن» را به همراه عبارت فارسی دیگری (دل سنگم) به تحریر می‌خواند و در این میان، موسیقی متنی شنیدنی به گوش می‌رسد.

فارسی بودن این موسیقی اندکی عجیب است؛ چرا که عده‌ای عقیده دارند، به زودی یک کاراکتر ایرانی به جمع قهرمانان بازی اضافه شود و یا شاهد رویداد جدیدی در بازی خواهیم بود. با این وجود، باید صبر کرد و دید که در آینده چه اتفاقی رخ خواهد داد.

نظر شما درباره‌ی این موسیقی متن چیست؟

تبلیغات
Kratos


منبع: https://gamefa.com/902499/%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D8%B3%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-for-honor/