نسخه PC بازی The Callisto Protocol به شدت از مشکل Stuttering رنج می‌برد

متاسفانه بازی The Callisto Protocol روی PC در زمان عرضه به شدت عملکرد ضعیفی را برجای گذاشته است. مشکلات زیادی در مورد این بازی بر روی رایانه شخصی وجود دارد، اما مهم‌ترین مسئله این است که این بازی در PC یک اثر ساخته شده با موتور Unreal Engine 4 است که سایه‌زنی‌های (Shader) خود را از قبل کامپایل نمی‌کند. این بدان معناست که بازی مذکور روی رایانه‌های شخصی به شدت از مشکل توقف ناگهانی صفحه در کامپایل Shader رنج می‌برد. هر کاری که در بازی جدید انجام یا برای اولین بار نمایش داده می‌شود، مشکل Stuttering یا تیک لحظه‌ای را ایجاد می‌کند. شروع بازی به شدت با وقفه در کامپایل Shader همراه بود. به طور خلاصه، وقفه‌ی کامپایل Shader کاملاً تجربه بازی در PC را خراب می‌کند و هر تلاشی که بازی برای ایجاد روحیه یا غرق کردن شما در داستان خود دارد، از بین می‌رود. مهم است که به این نکته اشاره کنیم که CPU‌های رده‌پایین‌تر از مشکل توقف لحظه‌ای طولانی‌تری خواهند داشت. برای مثال، یک وقفه عظیم 400 میلی‌ثانیه در پردازنده Core i9 12900k، در Ryzen 5 3600 به وقفه‌ای 750 میلی‌ثانیه‌ای تبدیل شد.

این تنها مشکل بازی The Callisto Protocol در PC نیست. به گفته‌ی دیجیتال فاندری، این بازی از مشکل محدودیت CPU رنج می‌برد.

به نظر می‌رسد در حال حاضر جدیدترین اثر استودیوی Striking Distance، یعنی بازی وحشت بقای The Callisto Protocol، روی رایانه‌های شخصی با مشکلات فنی متعددی روبه‌رو است.

دیجیتال فاندری (Digital Foundry) در تحلیل فنی خود از نسخه‌ی PC بازی The Callisto Protocol که به‌تازگی منتشر شده است، می‌گوید این بازی به شدت از مشکل وقفه‌ی لحظه‌ای یا اصطلاحاً Stuttering رنج می‌برد.

انتظار می‌رود مشکلات بازی The Callisto Protocol به مرور با انتشار به‌روزرسانی‌های مختلف از سوی تیم سازنده برطرف شود. از طرف دیگر، پس از انتشار نقدها و نمرات اثر مذکور و عرضه‌ی این بازی، سهام شرکت کره‌ای کرفتون (Krafton) با افتی شدید مواجه شد. این بازی در حال حاضر روی پلتفرم‌های پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان و PC در دسترس است.


منبع: https://gamefa.com/891766/the-callisto-protocol-pc-stuttering-is-unbelievably-bad-says-digital-foundry/تبلیغات

اگر به هر نحوی موفق به رفع مشکل وقفه‌ی لحظه‌ای شوید، با مشکلات دیگری مواجه خواهید شد. بازی The Callisto Protocol مشکل محدودیت CPU دارد که از این نظر شبیه به Gotham Knights، یکی از دیگر از عناوین ساخته شده با Unreal Engine 4 است.

الکساندر باتاگلیا (Alexander Battaglia) از دیجیتال فاندری در این باره می‌گوید: