نظرات مدیران Xbox در مورد PS5 فاش شد

لیز همرن همچنین گزارش می‌دهد که پلی استیشن، کنسول خود را برای توان عملیاتی خام بالاتر بهینه‌سازی کرده که با فشرده‌سازی سخت‌افزاری کمی بهتر و بهبود عملکرد مرتبط با آن در مقایسه با کنسول مایکروسافت همراه بوده.

ایمیل‌های داخلی به اشتراک گذاشته شده بین چندین مدیر ایکس باکس، از جمله فیل اسپنسر، نشان می‌دهد که این تیم در سال ۲۰۲۰ چگونه به PS5 و بعداً، به افزایش قیمت آن در سال ۲۰۲۲، واکنش نشان داده است.

ایمیل همرن با مقایسۀ عملکرد ۱۰ ترافلاپس PS5 در مقابل ۱۲ ترافلاپس Xbox ادامه می‌یابد و توضیح می‌دهد که کنسول مایکروسافت «مزیتی واضح در عملکرد» خواهد داشت.

همان‌طور که می‌دانیم، مایکروسافت در ژوئن ۲۰۲۳ قیمت ایکس باکس سری ایکس را در خارج از ایالات متحده افزایش داد.


همرن با تمرکز بر پردازنده گرافیکی PS5 می‌گوید:

در کنار این ایمیل، The Verge یک ایمیل داخلی دیگر را نیز به اشتراک گذاشته که تقریباً دو سال پس از ایمیل بالا ارسال شده است. در ایمیل بعدی، فیل اسپنسر، رئیس بخش گیمینگ مایکروسافت، تیم استوارت (Tim Stuart)، مدیر مالی ایکس باکس، امی هوود (Amy Hood)، مدیر ارشد مالی مایکروسافت و همچنین چند تن دیگر حضور دارند.

[سرنی] فکر می‌کند که ترافلاپس GPU و CPU، معیارهای خوبی برای سنجش عملکرد نیستند.

همانطور که توسط The Verge گزارش شده، اسناد دادگاه مربوط به پرونده FTC علیه مایکروسافت (Microsoft) در اوایل سال جاری، ایمیل‌های داخلی رد و بدل شده بین تعدادی از مدیران ایکس باکس را نشان می‌دهند.

در همین راستا، اسپنسر از تجربۀ خرید PS5 خود در آگوست ۲۰۲۲ سخن می‌گوید:

مارک سرنی (Mark Cerny) در مورد استفاده از SSD و مزایای آن برای توسعه‌دهندگان و مصرف‌کنندگانِ بازی فکر کرده است.

منبع: gamesradar

Lu Buدکتره گیمفا


منبع: https://gamefa.com/978442/heres-what-xbox-really-thought-of-the-ps5-reveal/تبلیغات

نظر شما در این باره چیست؟

چندین مدیر ایکس باکس (Xbox) – از جمله فیل اسپنسر (Phil Spencer) – از طریق ایمیل‌هایی که به تازگی منتشر شده است، در مورد مشخصات PS5 و افزایش قیمت آن صحبت کرده‌اند.

سونی (Sony) مدتی است که Horizon ZD [همان Horizon Forbidden West] را با قیمت ۵۰ دلار به فروش می‌رساند. ۲ هفته پیش PS5 خود را خریدم و تنها گزینۀ موجود برای خرید، باندل Horizon Forbidden West با قیمت ۵۴۹ دلار بود.

اشخاص یاد شده در مورد افزایش قیمت PS5 در سال ۲۰۲۲ – تقریباً بلافاصله پس از اعلام پلی استیشن – صحبت کرده‌اند. استوارت در ایمیل مورد بحث اعلام نموده که مایکروسافت «این موضوع را از قبل پیش‌بینی کرده و اکنون که شاهد تایید آن هستیم، به سرعت به سمت برنامۀ بعدی خود حرکت می‌کنیم».

در یکی از این ایمیل‌ها، لیز همرن (Liz Hamren)، رئیس سابق مهندسی پلتفرم و سخت‌افزار ایکس باکس، در حال مقایسه کنسول PS5 سونی و Xbox Series X مایکروسافت دیده می‌شود. در ایمیل همرن آمده است:

همرن همچنین به چندین عنصر دیگر از کنسول پلی استیشن اشاره می‌کند و می‌گوید سرنی زمان زیادی را صرف نوآوری‌های صوتی کرده است و راه‌حل ذخیره‌سازی PS5 به دلیل حداقل اندازه و سرعت مورد نیاز آن، در واقعیت شبیه به کنسول مایکروسافت است.