نقدها و نمرات بازی Chained Echoes منتشر شدند

تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/903456/chained-echoes-reviews-roundup/

بازی Chained Echoes بدون شک بهترین بازی نقش‌آفرینی امسال است. هر چه سریع‌تر آن را تجربه کنید.

Noisy Pixel 9.5/10

بازی Chained Echoes یک ماجراجویی تازه و هوشمندانه است که در عین الهام گرفتن از کلاسیک‌های نقش‌آفرینی ژاپنی ابایی از جلو بردن این ژانر ندارد. این بازی بعضا خنده‌دار، بعضا غم‌انگیز و همیشه لذت‌بخش است.

God is a Geek 10/10

تبلیغات

بازی Chained Echoes در حال حاضر برای ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن 5، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4، نینتندو سوییچ و پلتفرم PC در دسترس است.

بازی Chained Echoes یک نقش‌آفرینی نوبتی به شدت تحسین برانگیز و جاه‌طلبانه است که به جز چند ایراد کوچک در تمام زمینه‌ها موفق می‌شود. از سیستم مبارزات فوق‌العاده و دائما تفکر برانگیز گرفته تا شخصیت‌های قوی و جهانی عمیق، تجربه‌ی این بازی برای تمام طرفداران این ژانر امری ضروری است.

SpazioGames 9.2/10

بازی Chained Echoes اثری است که به تنهایی توسط ماتیاس لیندا (Matthias Linda) و با الهام از آثار نقش‌آفرینی ژاپنی دهه‌ی 90 توسعه یافته است. این بازی بسیاری از المان‌های آن نقش‌آفرینی‌ها از جمله سبک هنری 16-بیتی، سیستم مبارزات نوبتی و روایت چند شخصیتی را به ارث برده است. خود لیندا گفته که او از آثار مختلفی از جمله The Legend of Dragoon ،Secret of Mana ،Breath of Fire ،Terranigma و Xenogears الهام گرفته است. به گفته‌ی لیندا هدف او نه کپی کردن این آثار، بلکه تکرار تجربه‌ی بازی کردن آن‌ها برای نسل جدیدی از بازیکنان بوده است.

Chained Echoes در قاره‌ی خیالی Valandis و در زمان یک جنگ چند نسلی بین سه پادشاهی جریان دارد. برخلاف سایر بازی‌های نقش‌آفرینی، شخصیت‌ها در Chained Echoes ارتقا پیدا نمی‌کنند، بلکه مهارت‌های آن‌ها به صورت خودکار از طریق مبارزات ارتقا پیدا خواهد کرد. به پایان رساندن بازی بین 30 تا 40 ساعت زمان خواهد برد. Chained Echoes توانسته نقدها و نمرات بسیار مثبتی را دریافت کند که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

Screen Rant 10/10

اگر عاشق نقش‌آفرینی‌های کلاسیک دوران 16-بیتی هستید، پس بازی Chained Echoes شدیدا شما را سرگرم خواهد کرد. این بازی تمام المان‌های کهنه‌ی این ژانر را گرفته و آن‌ها را به طرز ماهرانه‌ای آپدیت می‌کند. با گیم‌پلی و داستان عالی، هفت سالی که صرف توسعه‌ی این بازی شده به هدر نرفته است.

Chained Echoes
میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک
میانگین نمرات بازی در وبسایت اپن‌کریتیک

Chained Echoes یک تجربه‌ی نقش‌آفرینی ژاپنی کلاسیک تقریبا بی‌نقص را به ما ارائه می‌دهد که یادآور بهترین‌های دهه‌ی 90 است. مشکلات معمول این ژانر در Chained Echoes حضور ندارند و گیم‌پلی هم به طرز استادانه‌ای تازه و متعادل است.

Hobby Consolas 8.9/10

Chained Echoes یک بازی نقش‌آفرینی با سبک هنری 16-بیتی و مبارزات نوبتی است که توسط تنها یک نفر توسعه یافته و توسط Deck13 منتشر شده است. در ادامه نگاهی به نقدها و نمرات تحسین برانگیز این بازی می‌اندازیم.

در طول سال‌ها بازی‌های تحسین برانگیز زیادی را تجربه کرده‌ام، اما فکر نکنم که تا کنون به اندازه‌ی تجربه‌ام با Chained Echoes تحت تاثیر قرار گرفته باشم. کیفیت و کمیت محتوای بازی حقیقتا برای یک نفر دیوانه‌وار است. چندین باگ ریز در بازی وجود دارند، اما تجربه‌ی فنی هم در مجموع کم‌نقص است. چه به دنبال یک ماجراجویی نوستالژیک باشید و چه یک نقش‌آفرینی مستقل جدید را بخواهید، Chained Echoes جواهری است که نباید از دست بدهید.

PC Games 9/10

بازی Chained Echoes به زبانی ساده یکی از بهترین آثار این ژانر است و شایستگی قرار گرفتن در کنار کلاسیک‌های آن را دارد.

RPG Fan 9/10