نقدها و نمرات بازی Marvel’s Midnight Suns منتشر شدند


بازی ابرقهرمانی استودیوی Firaxis Games یعنی Marvel’s Midnight Suns دو روز دیگر منتشر می‌شود و به همین سبب قبل از عرضه شاهد انتشار نقدها و نمرات آن هستیم.

Marvel’s Midnight Suns یک بازی نقش‌آفرینی استراتژی است که توسط استودیوی Firaxis Games، سازنده‌ی بازی‌های XCOM، توسعه یافته است. این بازی شامل شخصیت‌هایی از سری کامیک‌های Marvel از جمله Avengers و X-Men می‌شود. در این بازی یکی از دانشمندان Hydra با استفاده از ترکیبی از جادوی سیاه و دانش Lilith, Mother of Demons را از خواب ابدی‌اش بیدار می‌کند. حضور Lilith برای جهان جادو بسیار خطرناک بوده و این به عهده‌ی ابرقهرمان است که جلوی او را بگیرند.

در Marvel’s Midnights Suns شما نقش The Hunter، یک ابرقهرمان قابل شخصی‌سازی و جدید، را بازی می‌کنید. البته سایر شخصیت‌های مشهور جهان Marvel هم در طول مبارزات قابل کنترل هستند. در مجموع 13 قهرمان در این بازی حضور دارند. سیستم مبارزات نوبتی بازی شباهت زیادی به سری XCOM داشته و در میان مبارزات به پایگاه خود خواهید رفت تا با سایر قهرمانان صحبت کرده و توانایی‌های تیم خود را ارتقا دهید. با نگاهی به نمرات بازی می‌توان گفت که Firaxis Games در آوردن فرمول خود به جهانی ابرقهرمانی موفق بوده است. در ادامه این نمرات را بررسی می‌کنیم:

VGC 10/10

بازی Marvel’s Midnights Suns گیم‌پلی استراتژیک اعتیادآور و عمیق خود را با لحظات سرگرم‌کننده و غنی خارج از مبارزات خود ترکیب می‌کند. یک بخش داستانی طولانی‌مدت با ماموریت‌های زیاد یعنی با یکی از عناوین استراتژی کلاسیک عصر مدرن طرف هستیم که یکی از بزرگ‌ترین غافلگیری‌های سال 2022 هم به شمار می‌رود.

TheGamer 9/10

بازی Marvel’s Midnight Suns برای هر کسی نیست. یک بخش داستانی طولانی 60 ساعته که نیمی از آن صحبت کردن با Spider-Man در مورد احساساتش است حتی برخی از بزرگ‌ترین طرفداران Marvel یا MCU را زده می‌کند. سیستم مبارزات آن هم علی رغم داشتن جوانب سینمایی God of War نیست. اما این جذابیت محدود بزرگ‌ترین قدرت آن هم هست. در جهانی که از بازی‌های جهان باز سوم-شخص اشباع شده، Marvel’s Midnights Suns واضحا توسط کسانی ساخته شده که به این شخصیت‌ها و این نوع از گیم‌پلی علاقه‌ی زیادی دارند.

GameSpew 9/10

چه طرفدار جهان Marvel باشید و چه عناوین استراتژی، داشتن Marvel’s Midnight Suns ضروری است. خصوصا اگر طرفدار هر دو مورد مذکور هستید. این یک اثر جاه‌طلبانه با ساعت‌های محتوای درگیرکننده است. Marvel’s Midnight Suns، یکی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی تاریخ، از ابتدا تا انتها شما را با داستان غیر قابل پیش‌بینی و گیم‌پلی عمیقش درگیر می‌کند.

تبلیغات

Wccftech 8.5/10

بازی Marvel’s Midnights Suns یک اثر تاکتیکی نقش‌آفرینی قوی است که به خوبی می‌تواند در کنار آثار MCU جا بگیرد. برخی از المان‌های آن شاید بیش از حد شلوغ باشند، اما در هر صورت با یک بازی قدرتمند طرف هستیم. شخصیت‌های آن درجه‌یک بوده و صداپیشگی و نویسندگی هم عالی هستند. من با این بازی به شدت سرگرم شدم و شکی ندارم که طرفداران این ژانر و Marvel هم اندازه‌ی من از آن لذت خواهند برد.

IGN 8/10

بازی Marvel’s Midnights Suns یک اثر تاکتیکی نقش‌آفرینی گسترده است که از مکانیک‌های کارتی خود به خوبی برای تزریق تنوع و هیجان به سیستم مبارزات فوق‌العاده‌اش استفاده می‌کند.

GameSpot 8/10

موارد دوست‌داشتنی زیادی در Marvel’s Midnights Suns وجود دارند. سیستم مبارزات بازی یک تجربه‌ی لذت‌بخش تاکتیکی را به شما ارائه می‌دهند و سیستم کارتی بازی مطمئن می‌شود المان‌های شانسی بازی نه آزاردهنده، بلکه چالش‌برانگیز باشند. به علاوه تنوع ماموریت‌ها و شخصیت‌های بازی باعث می‌شوند تا مبارزات آن در طول ده‌ها ساعت تازه باقی بمانند. با این حال من بیشتر از المان‌های نقش‌آفرینی بازی و قابلیت صحبت کردن با سایر شخصیت‌ها به عنوان The Hunter لذت بردم.

Eurogamer 6/10

بازی Marvel’s Midnights Suns ترکیبی اریجینال از یک سری المان ظاهرا بی‌ربط است: مبارزات کارتی نوبتی، داستان طولانی و دیالوگ زیاد، توسعه و ارتقا پایگاه و حتی گشت و گذار. به طرز غافلگیرکننده‌ای این مواد اولیه به خوبی با هم ترکیب می‌شوند. فقط حیف که هیچ‌کدام از این المان‌ها به خوبی توسعه نیافته‌اند.

Marvel's Midnight Suns
میانگین نمرات بازی Marvel’s Midnight Suns در وبسایت متاکریتیک
میانگین نمرات بازی Marvel’s Midnights Suns در وبسایت اپن‌کریتیک

بازی Marvel’s Midnights Suns در تاریخ 2 دسامبر 2022 برای پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس، پلی استیشن 4، ایکس باکس وان و پلتفرم PC منتشر خواهد شد.


منبع: https://gamefa.com/890856/marvels-midnight-suns-reviews-roundup/