نقدها و نمرات بازی Somerville منتشر شدند

Somerville یک ماجرای علمی-تخیلی عالی است که پازل‌های گاها آزاردهنده‌ی آن به اتمسفر کلی‌اش ضربه نمی‌زنند. زمان چهار ساعته‌ی بازی هم آن را به یک اثر عالی برای جلسه‌ای عصرانه تبدیل می‌کنند.

PC Invasion 7.5/10

تبلیغات

VGC 8/10

دینو پتی (Dino Patti) پیش از تاسیس استودیوی جامپ‌شیپ (Jumpship)، یکی از موسسان استودیوی پلی‌دد (Playdead) بود. پلی‌دد بیشتر به خاطر ساخت بازی‌های Limbo و Inside شناخته می‌شود و بازی جدید جامپ‌شیپ یعنی Sommervile هم شباهت زیادی به آثار مذکور دارد. پتی پس از عرضه‌ی Inside پلی‌دد را ترک کرد و گفت که فکر می‌کند آن استودیو را به جایی رسانده که بتواند به صورت مستقل فعالیت کند.

Somerville مسیر خاص خود را در ژانر پازل-ماجرایی پیش می‌گیرد. این مسیر همیشه صاف و سرراست نیست و گاها مشکلات فنی مثل ریگی در کشف شما می‌شوند. داستان بازی هم بیشتر صرفا به خاطر عجیب بودند عجیب است و نه به خاطر ارائه‌ی روایتی تفکر برانگیز. با این حال به لطف داستان‌گویی تصویری قوی در همان لحظات ابتدایی، این انگیزه در شما به وجود می‌آید تا به دنبال خانواده‌ی این مرد بگردید. تمام لحظات تاثیرگذار این بازی هم بدون یک خط دیالوگ ارائه شده‌اند.

GameSpew 7/10

Somerville یکی از بزرگ‌ترین غافلگیری‌های امسال است و هنوز از ناشناخته بودن آن شوکه شده‌ام. نحوه‌ی به تصویر کشیدن یک حمله‌ی بیگانه به مناطق روستایی بریتانیا در این بازی به شدت تاثیرگذار است. بی‌اندازه منتشر این هستم که بازیکنان باهوش‌تر از من دشوارترین پازل‌های آن را حل کرده و به بسیاری از پاسخ‌های پرسش‌های من برسند.

Press Start Australia 8.5/10

همانند Limbo و Inside در Somerville هم با یک اثر ماجرایی با المان‌های پلتفرمینگ طرف هستیم که در آن خبری از روایت یا دیالوگ نیست و در عوض داستان بازی از طریق محیط آن روایت می‌شود. در این بازی شما کنترل پدر یک خانواده‌ی معمولی را به دست می‌گیرید که باید پس از حمله‌ی بیگانگان به زمین، باید به دنبال خانواده‌اش بگردد و آن‌ها را به جای امنی برساند. در میانه‌ی راه با موجودات و ماشین‌های بیگانه‌ی زیادی مواجه خواهید شد.

TheGamer 9/10

Somerville یک بازی مستقل ماجرایی علمی-تخیلی است که به تازگی به صورت انحصاری برای پلتفرم‌های مایکروسافت منتشر شده است. در ادامه قصد داریم نگاهی به نقدها و نمرات این بازی بیندازیم.

Somerville اثری زیبا، خلاقانه و پر تنش است که ماجرایی بسیار درگیرکننده را ارائه می‌دهد. با این حال مکانیک‌های پرداخته نشده، لحظات آزاردهنده و پایانی ناامیدکننده به تجربه‌ی نهایی بازی ضربه می‌زنند.

IGN 7/10

Somerville یک دنباله‌ی معنوی قدرتمند برای Inside و Limbo است. این بازی شما را به یک ماجرای علمی-تخیلی هیجان‌انگیز می‌برد که از تک‌تک لحظاتش استفاده می‌کند.

GamesRadar 8/10

جامپ‌شیپ با انتقال این ژانر معمولا دو-بعدی به فضایی سه-بعدی کار جسورانه‌ای انجام داده است، اما راستش را بخواهید فکر کنم بهتر می‌شد اگر Somerville یک اثر دو-بعدی باقی می‌ماند. این بعد اضافه در نهایت بازی را پایین می‌آورد. در نهایت ارزش هنری Somerville و مشکلات فنی آن با یکدیگر ترکیب شده‌اند. این دو جنبه‌ی بازی از هم جدا شدنی نیستند.

Somerville
میانگین نمرات بازی در وبسایت متاکریتیک
میانگین نمرات بازی در وبسایت اپن‌کریتیک
پلنگ پیرهن صورتی


منبع: https://gamefa.com/886484/somerville-reviews-roundup/

کوتاهی‌های فنی Somerville آن را عقب نگه می‌دارند، اما این بازی پر از لحظات تحسین برانگیز است که باید با چراغ‌های خاموش و هدفون‌های روشن تجربه کنید. ماجرای پدر داستان پس از پایان بازی در ذهن من باقی ماند. تحمل مشکلات فنی بازی برای غرق شدن در این جهان درگیرکننده کاملا ممکن است.

بازی اول جامپ‌شیپ یک داستان علمی-تخیلی فوق‌العاده با اتمسفری پر تنش و روایتی به شدت تاثیرگذار است. حتی اگر برخی از پازل‌ها و لحظات آن آزاردهنده باشند.

Game Informer 8/10

بازی کردن Somerville همیشه لذت‌بخش ترین تجربه‌ی ممکن نیست. حتی با وجودی اینکه پازل‌های آن چیز ویژه‌ای نیستند، کنترل‌های دشوار منجر به لحظات آزاردهنده‌ای می‌شوند. با این حال این روایت و طراحی هنری Somerville است که آن را به اثری ویژه تبدیل می‌کند. موسیقی متن بازی هم عالی است. داستان Somerville ارزش تجربه کردن را دارد، فقط گیم‌پلی آن ناامیدکننده است.

DualShockers 6.7/10