نقدها و نمرات بازی Sonic Frontiers منتشر شدند

VGC: 8/10

IGN: 7/10

در ادامه می‌توانید تعدادی از نقدها و نمرات بازی Sonic Frontiers را مشاهده و مطالعه کنید:

ممکن است بازی Sonic Frontiers در ابتدا با استقبال متفاوتی روبه‌رو شده باشد، اما شکل نهایی آن یک ماجراجویی فوق‌العاده با طراوت است که به این سری یک تغییر و تحول بسیار لازم را می‌دهد. برخی اشکالات در کنترل و تغییرات دوربین وجود دارد، اما بسیار کمتر از آنچه طرفداران سونیک به آن عادت کرده‌اند، ظاهر می‌شوند و به طور کلی تجربه‌ی بهتری را برای بازیکنان فراهم می‌کند. ما از عرضه‌ی بیشتر این سبک از سری Sonic استقبال می‌کنیم.

Sonic Frontiers با تغییر در گیم‌پلی به یک سبک دنیای آزادتر از به طور کامل به نفع آن عمل می‌کند و به بازی اجازه می دهد تا آزادی و کاوش بیشتری را ارائه دهد. این بازی در بطن خود هنوز هم همان گیم‌پلی سه بعدی اولیه است که این فرنچایز اخیراً به آن روی آورده، اما تغییر دید به نفع آن عمل می‌کند. اعمال هر تغییری خوشایند نیست، اما طرفداران سونیک از تجربه‌ی آن راضی خواهند بود. به راحتی می‌توان متوجه شد که چگونه آزادی بیشتر (و فقدان ترفندهای آزاردهنده) می تواند تفاوت بین ناامیدی و سرگرمی باشد.

بازی Sonic Frontiers در تاریخ 17 آبان (8 نوامبر) در دسترس دارندگان  پلی استیشن 5، پلی‌استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان، نینتندو سوییچ و پلتفرم PC قرار خواهد گرفت.


منبع: https://gamefa.com/884172/%D9%86%D9%82%D8%AF%D9%87%D8%A7-%D9%88-%D9%86%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-sonic-frontiers-%D9%85%D9%86%D8%AA%D8%B4%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%86%D8%AF/

از تعادل کلی بازی گرفته تا انتخاب های مشکوک طراحی، Sonic Frontiers ممکن است به اندازه‌ی بهترین بازی‌های موجود نباشد. با این حال، وقتی نوبت به کشف و حس شگفتی می‌رسد، طراحی جهان آزاد این بازی Sonic در کنار بازی‌های مشهور در بخش جهان باز قرار می‌گیرد. باوجود آن که بسیاری از ماموریت‌های بازی ساده هستند، اما میزان محتوایی که ارائه می‌دهد، خیره‌کننده است. مناطق آزاد وسیع و باس‌های حماسی غول‌پیکر از سرعت سونیک استفاده و تجربه‌ای را ایجاد می‌کنند که هنوز برای این شخصیت احساس می‌شود. اگرچه این بازی ایده‌آل بودن دور به نظر می‌رسد، اما مدت‌هاست که عنوانی از سونیک وجود نداشته است که این حس جالب را القا کند.

GamesHub: 4/10

تبلیغات

بازی Sonic Frontiers یک تکامل تجربی و لذت بخش از بازی‌های Sonic است که بسیاری از ما با آن بزرگ شده‌ایم. مجموعه جزایر جهان آزاد این بازی مملو از تنوع و بخش‌هایی از تاریخچه سونیک است. تجربه‌ی مراحل کلاسیک پلتفرمینگ گرفته و مینی‌گیم‌های عجیب لذت‌بخش است. این برخی موارد جدید را ارائه می‌دهد که می‌توان به جابه‌جایی هوشمند بین چشم‌اندازهای دو بعدی و سه بعدی در جهان آزاد یا مراحل Cyber Space اشاره نمود. از طرف دیگر، این بازی در بخش مبارزات با مشکلاتی مواجه است. با این حال، من تا حد زیادی از تجربه‌ی Frontiers لذت بردم و این باعث می‌شود که احساس کنم که این بازی اولین تلاش امیدوارکننده‌ در دوره‌ای جدید و درخشان برای سونیک باشد.

TrueGaming: 6/10

در آستانه‌ی عرضه‌ی بازی Sonic Frontiers، وب‌سایت‌های مختلف گیمینگ نقدها و نمرات خود را در خصوص این عنوان منتشر کرده‌اند.

Attack of the Fanboy: 9/10

در بازی Sonic Frontiers یک ناهماهنگی کلی وجود دارد. از یک طرف می‌خواهد یک بازی پلتفرمر سرگرم کننده باشد و از طرف دیگر، خود را به عنوان یک اثر معمایی اکتشافی نشان می‌دهد. همچنین از شما می‌خواهد که هنگام رویارویی با باس‌های قدرتمند، احساس قدرت کنید و جهان را از نابودی حتمی نجات دهید. اما در تلاش برای موفقیت در بخش‌های مختلف، به هیچ یک از این اهداف دست نمی‌یابد. در عوض این بازی به عنوان یک اثر پلتفرمر ماجراجویی جهان آزاد جاه‌طلبانه با انتخاب‌های بی ارزش مواجه شده است.

میانگین نمرات بازی در متاکریتیک
میانگین نمرات بازی در Opencritic

IGN Japan: 8/10

Worth Playing: 8/10

بازی Sonic Frontiers درست در جایی که این فرنچایز شروع به تزلزل کرد، لغزش می‌کند؛ اما با این حال هنوز هم در بطن خود یک بازی سونیک به شمار می‌آید و حتی زمانی که به جنبه‌های دیگری که برای این سری ناآشنا هستند وارد می شود، اطمینان حاصل می‌کند که به نام Sonic وفادار بماند.

Sonic Frontiers با برخی از ایده‌های خوب، ویژگی‌های جهان آزاد خود را ارائه داد، اما در نهایت این موارد به خوبی اجرا و پیاده‌سازی نشدند. این بازی بسیاری از اشتباهات گذشته‌ی عناوین قبلی Sonic را تکرار کرد. بازی جدید فرنچایز Sonic تکراری به نظر می‌رسد. داستان آن ضعیف و بی‌الهام است و آن طور که انتظار می‌رفت، پولیش شده نیست.

Gamespot: 7/10

بازی Sonic Frontiers زمانی در بهترین حالت خود قرار دارد که به شما زمان داده شود تا به کاوش بپردازید. موسیقی آن آرام‌بخش است و در مواقعی هم بسیار حماسی می‌شود. مشکلاتی در بازی وجود دارد که مسیر آن را تغییر می‌دهند و این یک انحراف بزرگ از چیزی است که طرفداران سونیک به آن عادت کرده‌اند. با این حال، من کاملاً با مسیر جدید سری Sonic موافق هستم. بازی Sonic Adventure قالب 24 سال گذشته بازی‌های سه بعدی سونیک را ایجادکرد و من امیدوارم که نسخه‌ی Frontiers برای نسل بعدی نیز همین کار را انجام دهد. این بازی ایرادات خود را داشته ولی پتانسیل بالایی را در پیشرفت دارد و باید بالاخره در مسیر درست حرکت نماید.