نقدها و نمرات فصل اول سریال 1899

«60/100 Decider | منتقد: جوئل کلر»

«80/100 The Telegraph | منتقد: اد پاور»

تاکنون در وب سایت راتن تومیتوز ۱۲ نقد برای فصل اول سریال «۱۸۹۹» منتشر شده که امتیاز ۷۵ درصد را برای آن به همراه داشته است. در وب سایت متاکریتیک نیز امتیاز ۶۶ از صد دیده می‌شود که بر اساس ۸ نقد است. در ادامه می‌توانید نظر برخی از منتقدان برتر در مورد این سریال را مشاهده کنید.

نظر منتقدان درباره سریال 1899

  • راتن تومیتوز | ۱۲ نقد – امتیاز ۷۵ درصد
  • متاکریتیک | ۸ نقد – امتیاز ۶۶ از صد
سریال 1899
سریال ۱۸۹۹

سریال 1899 اثری رازآلود و ترسناک از سرویس آنلاین نتفلیکس به شمار می‌رود که توسط خالقان سریال تاریک (Dark) یعنی یانتیه فریزه (Jantje Friese) و باران بو اودار (Baran bo Odar) ساخته شده است.

«76/100 Paste Magazine | منتقد: مایکل فرانک»

جدیدترین اثر از دو خالق سریال «تاریک» آن وضوح کافی را ندارد و همین نیز ممکن است به جای اینکه برای بیننده هیجان‌انگیز به نظر برسد، آزاردهنده باشد. با این وجود، چیزهای بسیار زیادی در این اثر تاریخی و رازآلود وجود دارند که بیننده‌ها می‌توانند از آن لذت ببرند.

سریال «۱۸۹۹» همانند سریال «تاریک» از آشکارسازی‌های شگفت‌انگیز خودش قدرت می‌گیرد. اینکه آیا پنهان کردن اطلاعات کلیدی به نفع این سریال است یا خیر، هنوز مشخص نیست اما بدون شک سبب شده تا بیننده‌ها سریال همانند کاراکترهای داخل داستان، سرگردان و بی‌خبر باشند.

قسمت‌های سریال «۱۸۹۹» خسته‌کننده و گاهی اوقات طاقت‌فرسا هستند و قسمت‌های بعدی به جای آنکه اطلاعات بیشتری را آشکار کنند، به شکلی آزاردهنده از ارائه اطلاعات و پاسخ معماها به بیننده خودداری می‌کنند.


منبع: https://gamefa.com/887423/1899-season-1-critic-reviews/

«80/100 The Daily Beast | منتقد: نیک شاگر»

برای کسانی که تاکنون آثار یانتیه فریزه و باران بو اودار را تماشا نکرده‌اند، سریال «۱۸۹۹» ممکن است نامنظم به نظر برسد و از سوی دیگر، معماهای بی‌پاسخ بسیار زیاد و همچنین دیالوگ‌هایی با زبان‌های غیر انگلیسی ممکن است مخاطب را از این اثر دور کند. اما اگر خود را درون معما و پیچیدگی این داستان رها کنید، مطمئنا شگفت‌زده خواهید شد.

منتقدان نظرات خود درباره فصل اول سریال 1899 محصول سرویس آنلاین نتفلیکس را اعلام کردند.

تبلیغات

«40/100 The Guardian | منتقد: لیلا لطیف»

سرعت داستانی سریال «۱۸۹۹» به اندازه کافی سریع نیست و به خوبی به پس‌زمینه داستانی کاراکترها پرداخته نشده است. از سوی دیگر، بهتر بود به جای نماهای طولانی از کشتی رها شده، بیشتر به توسعه کاراکترها یا پیشرفت داستان پرداخته می‌شد.

«83/100 IndieWire | منتقد: استیو گرین»

سریال «۱۸۹۹» پازلی است که به شکلی ماهرانه ساخته شده و از قسمت چهارم به بعد نیز ذهن بیننده‌ها را به چالش می‌کشد. مطمئنا کسانی که زود حوصله‌شان سر می‌رود و کسانی که به جزئیات دقت ندارند، از تماشای این سریال لذت نخواهند برد. با این حال، کسانی که آثار رازآلود و پیچیده را دوست دارند، از تماشای این سریال احساس رضایت خواهند داشت.

«50/100 Variety | منتقد: مایکل مک‌کاهیل»

سریال «۱۸۹۹» به طور همزمان به چندین داستان مختلف می‌پردازد و بیننده باید سعی کند که هر کدام از آن‌ها را متوجه شود. با وجود اشاره‌های طنزآمیز به موضوعات قرن بیستم، بی‌مزگی غالب در این سریال بعد از مدتی خسته‌کننده به نظر می‌رسد.