نقدها و نمرات فصل اول سریال Wednesday


سریال Wednesday محصول سرویس آنلاین نتفلیکس توانسته نمرات متوسطی را از منتقدان دریافت کند.

سریال ونزدی (Wednesday) اثر در ژانر کمدی، ترسناک و فراطبیعی به شمار می‌رود که بر اساس کاراکتر ونزدی از خانواده آدامز (The Addams Family) برای پخش از سرویس آنلاین نتفلیکس ساخته شده است.

منتقدان بر این باور هستند که بیننده‌ها لزوما از تماشای سریال «ونزدی» افسوس نخواهند خورد اما باید گفت که این سریال بدون نقش‌آفرینی جنا اورتگا (Jenna Ortega) در نقش اصلی، شبیه به سریال‌های درام شبکه سی دابلیو است.

تاکنون در وب سایت راتن تومیتوز ۲۷ نقد برای فصل اول سریال «ونزدی» منتشر شده که امتیاز ۷۰ درصد را برای آن به همراه داشته است. در وب سایت متاکریتیک نیز امتیاز ۶۳ از صد دیده می‌شود که بر اساس ۱۵ نقد است. در ادامه نظر برخی از منتقدان برتر جهانی در مورد این سریال را مشاهده می‌کنید.

نظر منتقدان درباره فصل اول سریال Wednesday

  • راتن تومیتوز | ۲۷ نقد – امتیاز ۷۰ درصد
  • متاکریتیک | ۱۵ نقد – امتیاز ۶۳ از صد
سریال Wednesday
سریال Wednesday

«91/100 Collider | منتقد: آرزو امین»

سریال «ونزدی» توانسته تمام جنبه‌هایی را حفظ کند که این داستان‌ها و کاراکترها را خاص کرده است و توانسته داستان را از ژانر معمول خود خارج و به چیزی بالغ‌تر و فراطبیعی‌تر تبدیل کند. با این حال، هیچ گاه احساسات، طنز و ترسناکی این داستان را از بین نبرده است.

«80/100 RogerEbert | منتقد: کریستینا اسکوبار»

تبلیغات

سریال «ونزدی» به لطف شخصیت اصلی آشنا و دیگر شخصیت‌های دوست‌داشتنی و ترسناک توانسته به اثری موفق تبدیل شود.

«80/100 The Telegraph | منتقد: اد پاور»

به لطف نقش‌آفرینی درخشان و برجسته جنا اورتگا، فصل اول سریال «ونزدی» ارزش دیدن دارد.

«70/100 The Hollywood Reporter | منتقد: دن فینبرگ»

به لطف نقش‎‌آفرینی سرگرم‌کننده جنا اورتگا و قوس داستانی ظریف شخصیت اصلی و همچنین بیش از توضیح داده نشدن داستان توسط خالقان سریال یعنی آلفرد گاف (Alfred Gough) و مایلز میلار (Miles Millar)، سریال «ونزدی» توانسته مسیر خودش را پیدا کند. جنبه‌های امیدوارکننده بسیاری در فصل اول به چشم می‌خورند که امید می‌رود در فصل دوم بهتر نیز بشوند.

«60/100 Empire | منتقد: دن جولین»

ماجراجویی‌های دبیرستانی ونزدی آدامز با نقش‌آفرینی درخشان جنا اورتگا جالب‌توجه به نظر می‌رسند.

«58/100 TVLine | منتقد: دیو نمتز»

سریال «ونزدی» محصول سرویس آنلاین نتفلیکس از درون‌مایه‌ای وحشتناک و نقش‌آفرینی عالی از سوی بازیگر اصلی خودش بهره می‌برد اما داستان آن در قالب ژانر رازآلود کلیشه‌ای احساس می‌شود.

«58/100 The Playlist | منتقد: برایان تالریکو»

داستان‌سرایی و طرح‌بندی سریال «ونزدی» نوید قوس‌های داستانی امیدوارکننده‌ای را می‌دهد اما این سریال نیز همانند بسیاری از سریال‌های سرویس آنلاین نتفلیکس، شتاب خودش را از دست می‌دهد و احساس می‌شود که در قالب فیلمی سینمایی می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

«50/100 Variety | منتقد: کارولین فرامکی»

با وجود نقش‌آفرینی درخشان جنا اورتگا، سریال «ونزدی» نتوانسته آن طور که باید عجیب و غریب بودن داستان خانواده آدامز را در خودش جای بدهد و بیشتر شبیه به دیگر سریال‌های تینیجری نتفلیکس است. این سریال با استفاده از نام و آوازه این فرنچایز توجه بیننده‌ها را به خودش جلب کرده اما نتوانسته به اثری برجسته تبدیل شود.

فصل اول سریال «ونزدی» در تاریخ ۲۳ نوامبر سال ۲۰۲۲ میلادی (چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱) روی سرویس آنلاین نتفلیکس عرضه می‌شود.

mitia Karamazov


منبع: https://gamefa.com/888107/wednesday-season-1-critic-reviews/