نقدها و نمرات فیلم A Man Called Otto

فیلم «مردی به نام اتو» لحظات خنده‌دار و همچنین احساسی خودش را دارد و به لطف نقش‌آفرینی برجسته بازیگرانش توانسته فراتر از حد خودش باشد. تلاش کارگردان برای خلق اثری متفاوت با منبع اصلی سبب شده تا انسجام کمتری در این اثر به چشم بخورد.

فیلم «مردی به نام اتو» از راهکارهای داستانی آشکاری بهره می‌برد و نمی‌تواند فراتر از این موارد برود اما کارگردان مارک فورستر توانسته رویکردی ظریف و محدود را در این فیلم به اجرا در بیاورد. نتیجه این کار نیز فیلمی شده که شما را به خود جذب می‌کند و احساسات شما را بر می‌انگیزد.

«70/100 Slashfilm | منتقد: جف ایوینگ»

تبلیغات

به ندرت پیش می‌آید که دو فیلم بر اساس یک رمان ساخته شوند و هر دوی آن‌ها جذاب باشند اما فیلم «مردی به نام اتو» به لطف کمدی دلنشین و نقش‌آفرینی‌های درخشان بازیگران خودش توانسته جزو بازسازی‌های ارزشمند قرار بگیرد.

«50/100 Variety | منتقد: اوون گیلبرمن»

فیلم «مردی به نام اتو» تلاش بسیاری می‌کند تا تحسین و رضایت مخاطبان را کسب کند و برای این کار نیز طنز و احساسات را به شکلی عجیب با یکدیگر ترکیب کرده که بعید است نتیجه رضایت‌بخشی داشته باشد. در نهایت نیز باید گفت که این فیلم در حد و اندازه تام هنکس نیست.

تاکنون در وب سایت راتن تومیتوز ۴۵ نقد برای فیلم «مردی به نام اتو» منتشر شده که امتیاز ۶۷ درصد را برای آن به همراه داشته است. در وب سایت متاکریتیک نیز امتیاز ۴۸ از صد دیده می‌شود که بر اساس ۱۴ نقد است. در ادامه نظر برخی از منتقدان برتر جهانی در مورد این فیلم قرار گرفته است.

نظر منتقدان درباره فیلم A Man Called Otto

  • راتن تومیتوز | ۴۵ نقد – امتیاز ۶۷ درصد
  • متاکریتیک | ۱۴ نقد – امتیاز ۴۸ از صد
فیلم مردی به نام اتو (A Man Called Otto)

فیلم A Man Called Otto اثری کمدی و درام با نقش‌آفرینی تام هنکس در نقش اصلی نمرات متوسطی از منتقدان گرفته است.

«50/100 Screen Daily | منتقد: تیم گریرسون»

کارگردان مارک فورستر با سبک کمدی و درام دلنشین خودش سعی کرده تا این فیلم باب میل همه افراد باشد اما این اثر اصلا عمیق نیست، به خصوص به هنگامی که به مسائل تلخ‌تری می‌پردازد. مطمئنا این فیلم برای کسانی که به دنبال سرگرم شدن به مدت یک و نیم ساعت هستند می‌تواند جالب باشد اما داستان این اثر با نقش‌آفرینی درخشان تام هنکس برابری نمی‌کند.

مارک فورستر کارگردانی فیلم مردی به نام اتو (A Man Called Otto) را برعهده داشته و فیلم‌نامه آن را دیوید مگی قلم زده است. این فیلم کمدی و درام اقتباسی از رمانی به نام A Man Called Ove به شمار می‌رود، رمانی که قبلا فیلمی سوئدی بر اساس آن ساخته شده است. در این فیلم تازه، تام هنکس نقش اصلی را بازی می‌کند.

فیلم «مردی به نام اتو» به قدری بی‌تاثیر و فاقد قدرت است که باعث شده تا شخصیت اصلی آن طور که باید با بیننده‌ها ارتباط برقرار نکند.

mitia Karamazov


منبع: https://gamefa.com/900493/a-man-called-otto-critic-reviews/تبلیغات

«38/100 Slant Magazine | منتقد: کیت واتسون»

«58/100 IndieWire | منتقد: جود درای»

فیلم «مردی به نام اتو» در مقایسه با فیلم اصلی محصول سال ۲۰۱۵ میلادی، اثری بی‎‌هدف به شمار می‌رود که در آن، کاراکترها کارتونی به نظر می‌رسند و موسیقی ضعیف است و احساسات داستان به خوبی به بیننده‌ها منتقل نمی‌شوند. با وجود همه این موارد نیز داستان دوستی میان اتو و ماریسول بسیار زیبا و دلنشین احساس می‌شود.

«75/100 The Playlist | منتقد: لکس بریسکیوسو»

«58/100 Collider | منتقد: راس بونیم»

مطمئنا برای کسانی که فیلم اصلی را ندیده‌اند، فیلم «مردی به نام اتو» جالب‌توجه به نظر می‌رسد اما این اثر نمی‌تواند توجه بیننده‌های فیلم اصلی را به خودش جلب کند و اثری بهتر را برای آن‌ها به نمایش بگذارد.

«70/100 The Hollywood Reporter | منتقد: فرانک شک»