نقدها و نمرات فیلم Black Panther: Wakanda Forever

منتقدان بر این باور هستند که فیلم «پلنگ سیاه ۲» در عین ادای احترامی تلخ، این فرنچایز را رو به جلو حرکت می‌دهد و پیروزی جاه‌طلبانه و احساسی‌ای را برای دنیای سینمایی مارول رقم می‌زند.

«80/100 The Hollywood Reporter | منتقد: دیوید رونی»

«80/100 Screen Rant | منتقد: ریچل لابونته»

«83/100 Collider | منتقد: راس بونیم»

منتقدان نظرات خود درباره فیلم Black Panther: Wakanda Forever را اعلام کردند و نمرات نسبتا خوبی به این اثر داده‌اند.

همانند فیلم قبلی، فیلم «پلنگ سیاه ۲» نیز سرشار از نمایش‌های جسوارنه و تماشایی است و بازیگران فیلم نیز توانستند نقش‌آفرینی خوبی از خود ارائه بدهند و هیجان داستان را دو چندان کنند.

فیلم «پلنگ سیاه ۲» از احساسات و ایده‌ها قدرت می‌گیرد و در نهایت نیز با استفاده از احساسات، روح، قدرت و احساس اضطرار به موفقیت می‌رسد.

«58/100 The Film Stage | منتقد: ایثن وستبی»

کارگردان فیلم «پلنگ سیاه ۲» یعنی رایان کوگلر به کرات از شرایط غم‌انگیز این فیلم برای ارائه نمایشی احساسی و مهیج بهره می‌برد و در عین حال، به بررسی مسائلی همچون بیگانه‌هراسی و جنگ‌های بی‌پایان بر سر منابع طبیعی می‌پردازد. بازیگران مکمل این فرنچایز در این اثر فرصت حضور در مرکز نمایش را بدست آوردند و نقش‌آفرینی خوبی ارائه دادند.

لحظاتی در فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تاابد» وجود دارند که احساس می‌شود فیلم تحت فشار بسیار سنگینی از انتظارات از این اثر و همچنین فقدان ستاره اصلی خود قرار دارد. با این حال، این اثر نه تنها موفق شده همانند اثر اصلی محصول سال ۲۰۱۸ میلادی خلاقانه و پر شور باشد بلکه توانسته داستان موفقیت‌آمیز خودش را نیز بازگو کند.

«60/100 Screen Daily | منتقد: تیم گریرسون»

با اینکه فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تاابد» نسبت به فیلم قبلی گاهی اوقات جاه‌طلبانه‌تر به نظر می‌رسد اما روایت آن روندی کند و طاقت‌فرسا دارد و نسبت به فیلم اصلی، بدون ظرافت و غیر استادانه احساس می‌شود.

Chris redfieldامیر


منبع: https://gamefa.com/885118/black-panther-wakanda-forever-critic-reviews/

فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تاابد (Black Panther: Wakanda Forever) جدیدترین اثر از دنیای سینمایی مارول به شمار می‌رود که توانسته نظرات نسبتا خوبی از منتقدان بدست بیاورد و دنباله‌ای موفق برای فیلم اول باشد.

«60/100 The Guardian | منتقد: پیتر بردشاو»

فیلم «پلنگ سیاه ۲» توانسته فراتر از سبک فیلمسازی همیشگی مارول باشد و ادای احترامی پر شور برای چادویک بوزمن به شمار می‌رود.

با اینکه فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تاابد» گاهی اوقات آشفته احساس می‌شود اما همچنان بررسی تاثیرگذاری از غم و اندوه به شمار می‌رود که با شخصیت‌پردازی عالی و اکشن‌های مهیج همراه شده است.

مطمئنا فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تاابد» بدون حضور چادویک بوزمن (Chadwick Boseman) اصلا شبیه به خواسته سازندگان و بازیگران نیست اما اثری که آن‌ها ساخته‌اند به شکلی غیر عادی ظریف و عمیق است و ادای احترام به ستاره‌ای است که زودتر از انتظار رفت.

«80/100 Polygon | منتقد: توسنت ایگن»

تبلیغات

در وب سایت راتن تومیتوز تاکنون ۱۷۶ نقد منتشر شده که امتیاز ۸۶ درصد را برای فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تاابد» به همراه داشته است. در وب سایت متاکریتیک نیز امتیاز ۶۷ از صد دیده می‌شود که بر اساس ۵۶ نقد است. در ادامه نظر برخی از منتقدان برتر جهان در مورد این فیلم را مشاهده می‌کنید.

نظر منتقدان درباره فیلم Black Panther: Wakanda Forever

فیلم Black Panther: Wakanda Forever
فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تاابد»

«83/100 The Playlist | منتقد: رودریگو پرز»

«83/100 Entertainment Weekly | منتقد: لیا گرینبلات»

فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تاابد» کامل نیست اما قادر بوده تا به مسئله فقدان و مرگ بپردازد و در عین حال، به عنوان یک اثر ابرقهرمانی بزرگتر، یکی از احساسی‌ترین و تامل‌برانگیزترین آثار مارول تا به امروز باشد. این اثر یکی از بهترین فیلم‌های فاز چهارم این دنیای سینمایی محسوب می‌شود.

غیر ممکن است که فیلم «پلنگ سیاه ۲» بتواند تاثیر خیره‌کننده و موفقیت‌آمیز فیلم اول را تکرار کند اما از نظر ادامه دادن داستان این فرنچایز و هموار کردن راه برای فیلم‌های آینده، کاملا راضی‌کننده بوده است.

«80/100 Empire | منتقد: کمبوله کمپبل»