نقدها و نمرات فیلم M3GAN

«75/100 RogerEbert | منتقد: کتی رایف»

شوخی‌های بی‌مزه و پوچی فیلم‌نامه فیلم «مگان» همگی تصدیقی از عناصر آشنای ژانر ترسناک به شمار می‌روند و به نظر می‌رسد این فیلم نیز همانند فیلم‌های موفقی همچون «بدخیم» و بربر (Barbarian) است.

تبلیغات

منتقدان بر این باور هستند که فیلم «مگان» اثری نادر در ژانر ترسناک به شمار می‌رود که علاوه بر اینکه شما را گاهی اوقات به خنده وا می‌دارد، به همان اندازه ترس و لرز به جان شما می‌اندازد و همین نیز آن را به اثری موفق تبدیل کرده است.

تاکنون در وب سایت راتن تومیتوز برای فیلم «مگان» ۱۶۰ نقد منتشر شده که امتیاز ۹۴ درصد را برای این اثر به همراه داشته است. در وب سایت متاکریتیک نیز امتیاز ۷۲ از صد دیده می‌شود که بر اساس ۴۰ نقد است. در ادامه نظر برخی از منتقدان برتر جهان در مورد این اثر قرار دارد.

نظر منتقدان درباره فیلم M3GAN

  • راتن تومیتوز | ۱۶۰ نقد – امتیاز ۹۴ درصد
  • متاکریتیک | ۴۰ نقد – امتیاز ۷۲ از صد
فیلم مگان (M3GAN)

فیلم بدخیم (Malignant) در سال ۲۰۲۱ میلادی توانست همه را شگفت‌زده کند و حالا فیلم «مگان» نیز می‌تواند همین گونه باشد. این فیلم پیچش خاصی ندارد اما عجیب و دلهره‌آور است. کارگردان جرارد جان‌استون در دومین تجربه کارگردانی خودش توانسته اثری موفق را بسازد که از ترس و وحشت ناشی از پیشرفت تکنولوژی و هوش مصنوعی نشأت می‌گیرد.

عروسک‌ها و ربات‌ها همیشه سوژه‌های جالبی برای فیلم‌های ترسناک به شمار می‌روند و حالا آکلا کوپر با استفاده از همین موارد توانسته داستان فیلم مگان (M3GAN) را قلم بزند. سکان کارگردانی این اثر را نیز جرارد جان‌استون در دست دارد.

«80/100 Polygon | منتقد: آستن گازلین»

فیلم «مگان» نتوانسته به شکلی مناسب مرز میان ترسناک و خنده‌دار بودن را مشخص کند و همین نیز باعث شده تا این فیلم عجیب و غریب به نظر برسد. این در حالی است که شخصیت اصلی فیلم، قرار است ترسناک و تهدیدآمیز به نظر برسد اما در عوض، مصنوعی احساس می‌شود.


منبع: https://gamefa.com/902418/m3gan-critic-reviews/

«70/100 Screen Rant | منتقد: پاتریس ویترسپون»

داستان فیلم «مگان» چندین نقطه ضعف و نقص دارد و رده سنی PG-13 آن نیز باعث شده تا خشونت آن چندان خونین و خشن نباشد. با این حال، درون مایه منسجم آن باعث شده تا این اثر به فیلمی موفق تبدیل شود.

تبلیغات

فیلم «مگان» به جای اینکه ترسناک باشد، اغلب خنده‌دار و سرگرم‌کننده است اما این موضوع به حدی نیست که تنش و هیجان شریرانه آن احمقانه احساس شود. بدون شک، این فیلم می‌تواند پایه‌گذار فرنچایز بزرگی باشد.

«60/100 Screen Daily | منتقد: تیم گریرسون»

«83/100 Entertainment Weekly | منتقد: لیا گرینبلات»

فیلم M3GAN اثری تازه در ژانر ترسناک به شمار می‌رود که توانسته تحسین منتقدان را بدست بیاورد.

به لطف ماهیت جذاب شخصیت اصلی داستان فیلم «مگان» بیننده‎‌ها می‌توانند انتظار اثری ترسناک و مهیج را داشته باشند که قدرت خودش را از جذابیت و بازی درخشان بازیگران اصلی‌ش می‌گیرد.

هر لحظه از فیلم «مگان» به شدت احمقانه و در عین حال تمسخرآمیز احساس می‌شود و همین نیز به آن قدرت بخشیده است.

«80/100 The Hollywood Reporter | منتقد: دیوید رونی»

«91/100 Collider | منتقد: آلیس وکس»