نقدها و نمرات فیلم The Little Mermaid

فیلم «پری دریایی کوچولو» یک اثر لایو اکشن و بازسازی شده دیگر است که نسبت به انیمیشن اصلی تاریک‌تر و کمتر قانع‌کننده است. اما به لطف نقش‌آفرینی درخشان ملیسا مک‌کارتی و هلی بیلی و داستان جادویی خودش نجات پیدا کرده است.

هلی بیلی بهترین جنبه فیلم «پری دریایی کوچولو» به شمار می‌رود و با وجود اینکه تیم سازنده این اثر بسیار با استعداد هستند اما این فیلم نتوانسته همانند انیمیشن اصلی جذاب و جادویی باشد.


منبع: https://gamefa.com/940600/the-little-mermaid-2023-critic-reviews/

«۶۰/۱۰۰ Empire | منتقد: هلن اوهارا»

«۷۵/۱۰۰ Collider | منتقد: راس بونیم»

منتقدان بر این باور هستند که فیلم «پری دریایی کوچولو» یکی از لذت‌بخش‌ترین بازسازی‌های لایو اکشن ساخته کمپانی دیزنی به شمار می‌رود که در آن،‌ هلی بیلی توانسته نقش‌آفرینی درخشانی را از خودش ارائه بدهد.

فیلم The Little Mermaid اثری لایو اکشن و اقتباسی از انیمیشنی کلاسیک از دیزنی است که توانسته نمرات متوسطی از منتقدان بگیرد.

«۸۰/۱۰۰ Variety | منتقد: پیتر دبروژ»

راب مارشال توانسته مقدار کافی از جادویی بودن انیمیشن اصلی را درون این فیلم بگنجاند که طرفداران اصلی را سرگرم خواهد کرد. هلی بیلی توانسته به خوبی از پس نقش آریل بربیاید و ملیسا مک‌کارتی نیز فوق‌العاده است. با وجود این نقش‌آفرینی‌ها، فیلم «پری دریایی کوچولو» واقعا لذت‌بخش است.

«۴۰/۱۰۰ The Guardian | منتقد: الن ای جونز»

«۹۱/۱۰۰ Entertainment Weekly | منتقد: مورین لی لنکر»

تاکنون در وب سایت راتن تومیتوز ۱۰۲ نقد برای فیلم «پری دریایی کوچولو» منتشر شده که امتیاز ۷۰ درصد را برای آن به همراه داشته است. در وب سایت متاکریتیک نیز امتیاز ۵۹ از صد دیده می‌شود که بر اساس ۳۳ نقد منتشر شده برای آن است. در ادامه می‌توانید نظر برخی از منتقدان برتر جهانی درباره این اثر را مشاهده کنید.

نظر منتقدان درباره فیلم The Little Mermaid

  • راتن تومیتوز | ۱۰۲ نقد – امتیاز ۷۰ درصد
  • متاکریتیک | ۳۳ نقد – امتیاز ۵۹ از صد
فیلم The Little Mermaid "نقدها و نمرات فیلم The Little Mermaid"
فیلم The Little Mermaid

به لطف نقش‌آفرینی‌های درخشان صورت گرفته در فیلم «پری دریایی کوچولو»، این اثر نسبت به اقتباس‌های لایو اکشن اخیر دیزنی همچون پینوکیو (Pinocchio) بهتر است و توانسته الهام‌بخش بیننده‌های جوان باشد.

«۵۰/۱۰۰ The Hollywood Reporter | منتقد: لوویا گیارکی»

فیلم «پری دریایی کوچولو» شاید آن عظمت انیمیشن اصلی را نداشته باشد اما یک بازسازی نادر محسوب می‌شود که ارزش دیدن دارد.

در فیلم «پری دریایی کوچولو» دنیای انسان‌ها آشفته به نظر می‌رسد اما با حضور هلی بیلی، دنیای زیر آب فوق‌العاده است و بهتر از دیگر لایو اکشن‌هایی است که دیزنی در طی یک دهه اخیر ساخته است.

«۸۰/۱۰۰ Total Film | منتقد: مولی ادواردز»

با وجود پاندورا و دنیای زیر آبی که در فیلم آواتار: راه آب (Avatar: The Way of Water) به تصویر کشیده، دیگر جهان‌های زیر آب چندان جالب به نظر نمی‌رسند اما فیلم «پری دریایی کوچولو» توانسته اوقات دلنشینی را در زیر آب برای بیننده‌ها رقم بزند.

«۷۵/۱۰۰ RogerEbert | منتقد: کریستی لمیر»

«۷۰/۱۰۰ Screen Rant | منتقد: ریچل لابونت»

فیلم پری دریایی کوچولو (The Little Mermaid) به کارگردانی راب مارشال است و نقش شخصیت اصلی آن را هلی بیلی بازی می‌کند. این فیلم جدیدترین اثر از کمپانی دیزنی به شمار می‌رود که بر اساس انیمیشنی کلاسیک به همین نام ساخته شده است.

تبلیغات

فیلم «پری دریایی کوچولو» توانست چرخش جالب‌توجه، درخشان و مسحورکننده‌ای روی داستان اصلی ایجاد کند و این در حالی است که فیلم با نقش‌آفرینی درخشان هلی بیلی همراه شده است.

همانند دیگر لایو اکشن‌های بازسازی شده، فیلم «پری دریایی کوچولو» یک داستان بسته و منظم دارد که سعی در به نمایش در آوردن آن دارد. با اینکه این اثر بیننده را در مدت زمان خودش سرگرم می‌کند اما جز یک حس دژاوو چیزی الهام‌بخش دیگری ندارد.