نقد و بررسی بازی Overwatch 2؛ دستگاه چاپ پول

تعداد پلیر‌های هر تیم در گیم‌مود اصلی بازی، از 6 به 5 نفر کاهش پیدا کرده و این موضوع باعث افزایش سرعت گیم‌پلی شده است. تغییر قابلیت برخی از کاراکتر‌ها مانند Bastion و Mei، به این افزایش سرعت کمک شایانی کرده‌اند، اما این قضیه ممکن است برای پلیر‌هایی که نسخه‌ی اول را تجربه کرده‌اند کمی آزاردهنده باشد.

خبر خوب آن است که نسخه‌ی دوم نیز در حال حاضر که این نقد و بررسی را می‌نویسم، دچار محدودیت خاصی چون تحریم و فیلتر نشده و صرفا خود سرور‌های بازی هستند که مشکلات زیادی دارند و طبیعتا از آن جایی که بازی در حالت دسترسی زودهنگام است، به زودی پایدارتر خواهند شد.

خب، حالا که حسابی از شیطنت بلیزارد گفتم، سری به گیم‌پلی بازی بزنیم. Overwatch 2 همان نسخه‌ی اول است که این بار با نقشه‌ها و حالت‌های جدید بازگشته تا روح و جان تازه‌ای به سری بدهد. گیم‌پلی کلی بازی (به جز تغییراتی که در این مقاله ذکر کردم)، تغییر چندانی نداشته است و گیم مود‌های جدید، به خودی خود جذاب هستند.

Overwatch 2، در قالب یک آپدیت 22.8 گیگابایتی برای نسخه‌ی اول عرضه شده و اگر از کسانی باشید که نسخه‌ی بتا را تجربه کرده‌اند، صرفا قرار است با دانلود حدود 4.5 گیگابایت آپدیت، به تجربه‌ی بازی بپردازید.

مهم‌ترین گیم‌مود جدیدی که به بازی اضافه شده، حالت Push نام دارد که اتفاقا بسیار جذاب و هیجان انگیز است و نیاز به همکاری بین اعضای تیم در این بخش به خوبی احساس می‌شود. توجه داشته باشید که Overwatch 2 یک بازی تیمی بوده و برای پیروزی، باید تا حد امکان با دوستانتان به تجربه‌ی بازی بپردازید و برای هر نقشه یا گیم‌مود به خصوص، نقشه و استراتژی مشخصی داشته باشید.

تبلیغات
امیدوارم که بلیزارد در آینده‌ فکری به حال سرور‌های بازی و پرداخت درون‌برنامه‌ای بازی بکند و با ارائه‌ی یک بخش داستانی جذاب، کاری کند تا کاربران جدید Overwatch نیز بتوانند آن طور که باید و شاید از تجربه‌ی این اثر لذت ببرند.