نقش رئیس اسبق پلی استیشن در شرکت تنسنت مشخص شد

رئیس اسبق پلی استیشن یعنی شاون لِیدن (Shawn Layden) که اخیراً به شرکت تنسنت (Tencent) پیوسته بود، مقام مشاور راهبردی این شرکت را بر عهده گرفت.

آخرین مسئولیت شاون لیدن در پلی استیشن، ریاست استودیوهای جهانی آن بوده است. او پیش‌تر نیز ریاست شعبه‌ی آمریکای پلی استیشن را برعهده داشت و از زمان پیوستنش به سونی در سال 1987، دارای مسئولیت‌های مختلفی در این شرکت بود.


منبع: https://gamefa.com/870116/%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%B1%D8%A6%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D8%B3%D8%A8%D9%82-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D8%B1%DA%A9%D8%AA-%D8%AA%D9%86%D8%B3%D9%86%D8%AA-%D9%85/تبلیغات

بیانیه‌ی لیدن به شرح زیر است:

اخیراً در نقش مشاور راهبردی به شرکت تنسنت گیمز (Tencent Games) پیوسته‌ام و از این بابت خوشحالم. در این نقش جدید، امیدوارم که بتوانم به تیم تنسنت در راستای عمق بخشیدن به فعالیت‌ها و مسئولیت‌هایشان در صنعتی که بیش‌تر زندگی کاری‌ام را به آن اختصاص داده‌ام، مشاوره بدهم، کمکشان کنم و از آن‌ها پشتیبانی نمایم. اکنون، در عصری سرنوشت‌ساز برای بازی‌ها و سرگرمی‌های تعاملی به سر می‌بریم. راه‌های زیادی پیش رویمان قرار دارد، اما تنها تعداد کمی از آن‌ها اثرگذار، توسعه‌دهنده، جامع، بهبودبخش، الهام‌بخش و پایدار هستند. برای ادامه‌ی سفر اکتشافی خود هیجان دارم و برای آنکه شرکت تنسنت این فرصت را در اختیارم قرار داده است، از آن‌ها تشکر می‌کنم.

شاون لِیدن

تنسنت که یک شرکت خوشه‌ای چینی است روی بیش از 800 شرکت دیگر سرمایه‌گذاری کرده و از نظر ارزش در بازار، به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان تبدیل شده است. این شرکت علاوه بر رایوت گیمز (Riot Games)، سازنده‌ی League of Legends، چهل درصد از سهام اپیک گیمز (Epic Games) و میزانی از سهام اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، یوبیسافت (Ubisoft)، پلاتینیوم گیمز (PlatinumGames)، مارولس اینکورپوریشن (Marvelous Inc)، شرکت مادر سازندگان بازی PUBG یعنی کرافتون (Krafton) و بسیاری از شرکت‌های دیگر را در اختیار دارد.

لیدن که هنگام جدایی خود از سونی در سال 2019 ریاست استودیوهای جهانی پلی استیشن (Worldwide Studios) را بر عهده داشت، روز گذشته در LinkedIn اعلام کرد که امیدوار است بتواند تنسنت را در عمق بخشیدن به فعالیت‌های این شرکت در صنعت بازی‌های ویدیویی یاری کند.