نقش ونوم در Marvel’s Spider-Man 2 چه خواهد بود؟


در این مقاله تئوری‌های پیرامون چگونگی ایفای نقش وِنوم و حتی مایلز مورالز در خط داستانی Marvel’s Spider-Man 2 صحبت خواهیم کرد. با گیمفا همراه باشید.

اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) یکی از بهترین استودیوهای فرست-پارتی شرکت سونی است که همواره در حال رشد بوده و شاهد توسعه‌‌ی عناوین با کیفیتی از سوی آن بوده‌ایم. بدون هیچ شکی، بزرگترین موفقیت این استودیو را باید Marvel’s Spider-Man بدانیم که در سال 2018 عرضه شد. این بازی یک داستان ابرقهرمانی را به خوبی با گیم‌پلی‌ای فوق‌العاده سرگرم‌کننده و جذاب آمیخته بود و در نهایت به عنوان یکی از بهترین بازی‌های ابرقهرمانی لقب گرفت.

در سال 2020، اینسامنیاک گیمز این جهان را با نسخه‌ی فرعی مایلز مورالز (Miles Morales) گسترش داد که عناصر جدیدی را در بخش گیم‌پلی شامل می‌شد. در نهایت، بازی Marvel’s Spider-Man 2 جهش بزرگ بعدی اینسامنیاک است و انتظارات از این بازی طبیعتاً بسیار بالا خواهد بود.

در حالی که این بازی حداقل تا سال آینده منتشر نمی‌شود، اما این موضوع باعث نشده است تا طرفداران از تئوری‌سازی و حدس و گمان پیرامون داستان و المان‌های احتمالی گیم‌پلی‌اش دست بکشند. در همان زمان انتشار تریلر این بازی، تایید شد که کاراکتر ونوم (Venom) قرار است تا نقش مهمی در روند روایی Marvel’s Spider-Man 2 ایفا کند، اما مشخص نیست که این شخصیت چگونه در دل داستان این بازی حضور خواهد یافت و حضور او چه پیامدهایی برای گیم‌پلی خواهد داشت. ما در این مقاله سعی می‌کنیم تا تئوری‌های خودمان در این زمینه را با شما به اشتراک بگذاریم.

البته، حضور ونوم در بازی Marvel’s Spider-Man 2 حتی پیش‌ از تریلر رونمایی این بازی تایید شده بود. در حقیقت، ما در بازی نخست این مجموعه، شاهد چسبیدن یک ماده‌ی سیاه و سفید (سیمبایوت) به هری آزبورن (Harry Osborn) بودیم و ادامه یافتن آزمایش‌های نورمن آزبورن (Norman Osborn) در بازی فرعی این مجموعه روی هری نیز گواهی بر این موضوع بود. با در نظر گرفتن این موارد، تقریباً می‌توانیم مطمئن باشیم که هری نقش ونوم را برعهده خواهد داشت و بازی جدید این مجموعه دنباله‌ای مستقیم بر داستان Marvel’s Spider-Man 2 خواهد بود. علاوه بر این، پیش‌بینی می‌شود که Kraken the Hunter نیز در این بازی حضور داشته باشد و احتمالاً او پشت نقشه‌های ونوم خواهد بود.

تبلیغات

از آنجایی که هری دوست دوران کودکی پیتر پارکر (Peter Parker) است، به احتمال زیاد این دو با یکدیگر در تماس خواهند بود و حتی سیمبایوت می‌تواند از هری به پیتر منتقل شود. اگر این اتفاق بیفتد و سیمبایوت خودش را به بدن پیتر بچسباند، ما شاهد یک نسخه‌ی تاریک‌تر و بیگانه‌تر از مرد عنکبوتی خواهیم بود، زیرا او حس عدالت خواهی خود را از دست خواهد داد. این موضوع باعث می‌شود که تم کلی بازی تاریک‌تر شود، چیزی که پیش‌تر استودیوی اینسامنیاک گیمز آن را تایید کرده بود.

ناگفته نماند که پیتر پارکر مدت‌ها پیش عمۀ خود را از دست داده است و این نسخه‌ی تاریک از پیتر پارکر می‌تواند چشم‌انداز جالبی داشته باشد. این موضوع علاوه بر جنبه روایی، می‌تواند پیامدهای جالبی را در گیم‌پلی بازی داشته باشد. به لطف قدرت سیمبایوت، مرد عنکبوتی قدرت و چابکی بیشتری خواهد داشت و این موضوع به او اجازه می‌دهد تا با سهولت نسبی دشمنان را از سر راه خود بردارد. همچنین می‌توان توانایی‌ها و قدرت‌های جدیدی را به بازی اضافه کرد؛ همان چیزی که بازی دوم به آن نیاز دارد.

هر داستان ابرقهرمانی خوب، با فرستادن قهرمان خود به قلمروی تاریکی، به یک چشمه‌ی نور رستگاری نیاز دارد و این همان جایی است که مایلز مورالز به احتمال زیاد ظاهر خواهد شد. شایعات در مورد کو-آپ بودن Marvel’s Spider-Man 2 به محض انتشار تریلر آن شروع شد، اما اینسامنیاک گیمز قلم رد به این شایعه زد و اعلام کرد که این بازی کاملاً تک نفره خواهد بود.

اما با این وجود، گیمرها به طور قطع می‌خواهند در برخی از مراحل بازی شخصیت مایلز را کنترل کنند و این باعث می‌شود که او بهترین گزینه برای رهایی پیتر از شر ونوم و سپس سرنگونی Kraken The Hunter باشد. بازی Spider-Man: Miles Morales گواه این است که مایلز قادر به مدیریت موقعیت‌های سخت است و می‌تواند عامل رهایی پیتر از سیمبایوت باشد. اگر این موضوع تحقق یابد، می‌توانیم انتظار بخش‌های گیم‌پلی جالبی مانند مبارزه‌ی بین مایلز و پیتر باشیم.

اما اگر اینسامنیاک گیمز این ساختار روایی را برای Marvel’s Spider-Man 2 در نظر بگیرد، این خطر که داستان بازی بیش از اندازه به داستان فیلم Spider-man 3، ساخته‌ی سم ریمی (Sam Raimi)، شبیه شود نیز وجود دارد. مطمئناً، برخی تفاوت‌ها و بازآرایی نقش‌های شخصیت‌ها بین این دو محصول وجود خواهد داشت، اما تا حد زیادی شاهد همان روایت سابق خواهیم بود. البته، این موضوع لزوماً بد نیست، زیرا فرصت‌های زیادی را برای خلق ایستراگ‌ها خلق می‌کند و لبخند را بر لب علاقه‌مندان مرد عنکبوتی می‌نشاند.

یک احتمال کوچک دیگر در رابطه با نحوه‌ی طراحی داستان این بازی وجود دارد و آن هم آلوده شدن مایلز مورالز به سیمبایوت است. در چنین حالتی، پیتر احتمالاً به او کمک می‌کند تا به حالت عادی بازگردد. این ایده در حالی که جذاب به نظر می‌رسد احتمالاً به دو دلیل رد خواهد شد: یک این که چگونه او با هری آزبورن که حامل سیمبایوت است ارتباط برقرار می‌کند، چرا که این دو هیچ ارتباطی با هم ندارند و دوم این که مایلز از پیش دارای قدرت‌های ونوم است و ممکن است در برابر سیمبایوت مصون باشد.

در هر صورت، کم و بیش می‌توان نتیجه گرفت که سیمبایوت ونوم به احتمال زیاد نقش مهمی در روایت Marvel’s Spider-Man 2 ایفا می‌کند و همچنین می‌تواند خود را به یکی از دو مرد عنکبوتی متصل کند. برای این دنباله اما، سوال دیگری مطرح می‌شود که ارزش پرسیدن دارد: نقش گرین گابلین (Green Goblin) چه خواهد بود؟

ما می‌دانیم که گرین گابلین احتمالاً در این بازی جدید ایفای نقش خواهد کرد، چرا که مری جین (Mary Jane) ماسک و نارنجک‌های گابلین را در آپارتمان آزبورن پیدا کرده بود و مایع سبز رنگی که هری را احاطه کرده است، مستقیماً به این شرور ارتباط دارد. اما اگر قرار باشد هری با سیمبایوت به ونوم تبدیل شود، چه کسی قرار است نقش گرین گابلین را برعهده بگیرد؟

تنها جواب برای این سوال نورمن آزبورن است، زیرا او تنها شخصیت باقی مانده در این داستان است که می‌تواند نقش گابلین را ایفا کند. اگر این موضوع تحقق یابد، نورمن ماسک گابلین را به صورت می‌زند و به همراه ونوم خرابی به بار می‌آورد. اما سایر تئوری‌های طرفداران این بازی نشان می‌دهند که نسخه‌ی هری از ونوم می‌تواند به لطف اثر ترکیبی سیمبایوت و مایع گابلین قدرت و توانایی‌های بیشتری داشته باشد که البته تحقق یافتن این ایده بسیار بعید است.

البته باید گفت که همه این موارد گمانه‌زنی‌ها و نظریه‌هایی هستند که ما از دانش محدود موجود در مورد Marvel’s Spider-Man 2 استخراج کرده‌ایم. طبیعتاً چیزهای زیادی وجود دارد که ما هنوز نمی‌دانیم و به احتمال زیاد اینسامنیاک گیمز چیزی خلق خواهد کرد که باعث تعجب ما شود. دنیای مرد عنکبوتی بسیار بزرگ است و شخصیت‌ها و داستان‌های زیادی برای گفتن دارد و ما مطمئن هستیم که اینسامنیاک داستانی را ارائه می‌کند که ارزش جانشینی برای داستان‌های قبلی را داشته باشد.


منبع: https://gamefa.com/876960/marvels-spider-man-2-how-could-venom-play-out/