نگاهی به پرفروش‌ترین مانگاهای خلق شده طول تاریخ

این مجموعه که تنها به مدت 10 سال به چاپ رسیده است، فروش شگفت‌انگیز 176 میلیون نسخه را به ثبت رسانده که نسبت به رقبا و مدت زمان چاپی که تجربه کرده، اتفاقی تاریخی را رقم زده است. این مجموعه حول محور جراح بدون مجوز باهوش ولی مردمی می‌باشد که با وقایع جذاب خود طرفداران بی‌شماری را در سراسر جهان پیدا کرده و مسبب خلق مجموعه انیمه‌ سریالی و یک انیمه سینمایی در طی سال‌های مختلف شده است.

مانگا به کمیک یا رمان‌های گرافیکی گفته می‌شود که برای نخستین‌بار از کشور ژاپن سر برآورد که در ادامه کشورهای شرقی و سپس تمام جهان را شیفته خود نمود. مانگاهایی که در 5 دسته شونن، سینن، شوجو، جوسی و کودومو دسته‌بندی شده و هر یک از آن‌ها شامل هزاران داستان و روایت مختلف می‌باشد که طرفداران بسیاری را در سراسر جهان به خود جذب کرده است.

این مجموعه که در حال حاضر به عنوان یکی از محبوبترین و شناخته شده‌ترین مانگاهای ورزشی تمام طول تاریخ شناخته می‌شود، تاکنون موفق شده تا 170 میلیون نسخه مانگا را به فروش برساند. موفقیت این مانگا باعث شده تا شاهد ساخت یک انیمه سریالی، 4 انیمیشن سینمایی و چندین و چند بازی ویدیویی مختلف باشیم که حمایت طرفدارنش را به دنبال داشته است. جالب است تا بدانید که سبک روایت وقایع این مانگا و نوع به تصویر کشیدن بازی‌های بستکبال توسط آن، باعث شده تا انجمن رسمی بسکتبال کشور ژاپن خواندن این مانگا را به جوانان اللخصوص بازیکنان این ورزش پرطرفدار توصیه نماید.

این مانگای محبوب ژانر شونن موفق شده تا به فروشی بالغ بر بیش از 300 میلیون نسخه دست پیدا کرده و از محبوبیتی بی‌سابقه برخوردار باشد که جزوی از فرهنگ کشور ژاپن به حساب می‌آید. محبوبیت و عظمت نام Dragon Ball باعث شده تا نه تنها مانگاهای بسیاری با الهام از شخصیت‌ها و رخدادهای آن مورد نگارش قرار بگیرند، بلکه محصولات متنوعی نیز حول محورش ساخته گردد. با وجود این که انیمه اصلی این مجموعه سال‌ها پیش یافته است، اما شاهد ساخت انیمه‌های سریالی، انیمه‌های سینمایی، فیلم سینمایی و بازی‌های ویدیویی بسیاری بوده‌ایم که همچنان ادامه داشته و در سمت مقابل نیز طرفدارنش به هیچ عنوان دست از حمایت از آن برنداشته‌اند.

این مانگا نخستین‌بار در سال 1997 مورد نگارش قرار گرفت و خلق داستان‌های آن تاکنون ادامه داشته است. نویسنده One Piece همچنین اذعان داشته که تا سال 2025 همچنان شاهد خلق اتفاقات جدید از این فرنچایز خواهیم بود. با این حال تا به امروز شاهد فروشی بالغ بر 516.6 میلیون نسخه از این مانگا بوده‌ایم که با اختلافی شدید به عنوان پرفروش‌ترین مانگای تمام تاریخ شناخته می‌شود. One Piece در دنیای انیمه نیز شگفتی‌ساز بوده و با 1041 قسمت، به عنوان طولانی‌ترین انیمه سریالی تمام تاریخ نیز شناخته می‌شود. موفقیت‌های این فرنچایز در پروژه‌های سینمایی و بازی‌های ویدیویی مختلفی جریان داشته و قطعاً تا سال 2025 شاهد ثبت رکوردهای بیشتری از One Piece خواهیم بود.


مانگای Golgo 13

 • خالق: تاکائو سایتو
 • میزان فروش: 300 میلیون نسخه

مانگای Dragon Ball

 • خالق: آکیرا توریاما
 • میزان فروش: 300 میلیون نسخه

کویوهارو گوتوگه (Koyoharu Gotouge) در سال 2016 دست به خلق مجموعه مانگایی تحت عنوان Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba زد که نبرد بین خیر و شر را به شیوه‌ای جدید برای مخاطبین به تصویر کشید.

مانگای KochiKame: Tokyo Beat Cops

 • خالق: اوسامو آکیموتو
 • میزان فروش: 156.5 میلیون نسخه

مانگای Demon Slayer: Kimetsu No Yaiba

 • خالق: کویوهارو گوتوگه
 • میزان فروش: 150 میلیون نسخه
تبلیغات

مانگای Doraemon

 • خالق: فوجیکو فوجیو
 • میزان فروش: 250 میلیون نسخه

این مانگا که به مدت 15 سال تا 2014 داستان‌های آن به نگارش درآمده است، تاکنون موفق شده تا 250 میلیون نسخه فروش داشته و رقمی باورنکردنی را بر جای بگذارد که با توجه به بازه زمانی نام برده شده، استقبال صورت گرفته از آن یک شگفتی محسوب می‌شود. نام Naruto به چنان محبوبیتی در نزد مردم دست یافته که شاهد ساخت ده‌ها بازی ویدیویی، انیمیشن سینمایی و برنامه‌های تلویزیونی مختلف بوده است؛ با این حال شناخته شده‌ترین و محبوب‌ترین محصول ساخته شده از ناروتو، انیمه سریالی آن می‌باشد که جزو یکی از مشهورترین و پربیننده‌ترین نام‌های تاریخ انیمه یاد می‌شود.

مانگای Naruto

 • خالق: ماساشی کیشیموتو
 • میزان فروش: 250 میلیون نسخه

مانگای Black Jack

 • خالق: اوسامو تزوکا
 • میزان فروش: 176 میلیون نسخه

در سال 1999 ماساشی کیشیموتو (Masashi Kishimoto) دست به خلق یکی از شگفتی‌سازترین نام‌ها در تاریخ مانگا و انیمه تحت عنوان Naruto زد که هر کسی با هر سنی حداقل یک‌بار نام آن را شنیده است.

گوشو آئویاما (Gosho Aoyama) در سال 1994 نگارش مانگای شونن Detective Conan را آغاز نمود و با استفاده از المان‌های کارآگاهی، وقایعی جذاب و تماشایی را برای خوانندگان پدید آورد.

این مجموعه داستان که یکی از جدیدترین محصولات تاریخ مدیوم مانگا محسوب می‌شود، علی‌رغم تاکنون تنها 23 جلد از اتفاقات آن به چاپ رسیده است، اما در طی مدت زمانی بسیار کوتاه بیش از 150 میلیون نسخه فروش را به ثبت رسانده است. این میزان از استقبال باعث شد تا به سرعت ساخت انیمه سریالی آن آغاز گردیده تا به محبوبیت این فرنچایز افزوده شود. شاید جالب باشد تا بدانید که پروژه سینمایی Demon Slayer به عنوان پرفروش‌ترین انیمه تمام دوران شناخته می‌شود که رکوردی شگفت‌انگیز را بر جای گذاشته و نشان می‌دهد که این مجموعه از چه محبوبیت بزرگ و بی‌سابقه‌ای برخودار می‌باشد.

با توجه به مانگاهای نام برده شده در این مقاله، شما کدام یک از آن‌ها را مطالعه کرده‌اید؟ مانگای مورد شما چه نام دارد و از چه ژانری برخوردار می‌باشد؟ آیا اقتباس‌های صورت گرفته از این مانگاها در دنیای انیمه از کیفیت کافی برخودار می‌باشند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نام Golgo 13 برای خوانندگان مانگا از اهمیت ویژه‌ای برخودار می‌باشد؛ زیرا در سال 1968 توسط تاکائو سایتو (Takao Saito) این مجموعه آغاز به کار کرده است و علی‌رغم مرگ نویسنده‌اش در سن 84 سالگی و در سال 2021، اما این مجموعه همچنان در مجله بیگ کمیک مورد نگارش قرار گرفته و داستان‌های آن به چاپ می‌رسد.

مانگای شناخته شده و باسابقه Dragon Ball که در سال 1984 توسط آکیرا توریاما (Akira Toriyama) نگارش شده است، تا سال 1995 خلق داستان‌های جدید برای آن ادامه داشته و بیش از 42 جلد از این مجموعه منتشر شده است.

این مانگاها که برای صدها سال به شیوه‌های گوناگون در دسترس مردم قرار گرفتنه‌اند، به مرور توسعه یافته و رنگ و بوی جدیدتر و متفاوتی به خود گرفتند. مسئله‌ای که در 70 سال گذشته جلوه‌ای تازه‌ای به خود گرفت و مسبب خلق آثاری شد که فروشی باورنکردنی را رقم زده‌اند.

پرفروش‌ترین مانگاهای نوشته شده در طول تاریخ را آثاری در ژانرهای مختلف پوشش داده‌اند که هر یک از آن‌ها میلیون‌ها طرفداران در سراسر جهان دارند.

تاکهیکو اینوئه (Takehiko Inoue) در سال 1990 با الهام از ورزش بسکتبال دست به خلق مانگایی تحت عنوان Slam Dunk زد که تا سال 1996 داستان‌های آن ادامه داشت و در مجموعه 31 جلد از آن به چاپ رسید.

مانگای Doraemon خلق شده توسط فوجیکو فوجیو (Fujiko Fujio) یکی از منحصر به فردترین عناوین این مقاله محسوب می‌شود؛ زیرا با وجود این که مختص به رده سنی کودکان خلق شده است، اما تاثیری شگرف بر فرهنگ مردم ژاپن گذاشته است.

مانگای Slam Dunk

 • خالق: تاکهیکو اینوئه
 • میزان فروش: 170 میلیون نسخه

همین‌گونه که هر روزه بر تعداد طرفداران و خوانندگان مانگا افزوده می‌شود، میزان قابل توجهی از فروش در این بین رد و بدل می‌گردد که سودهای باورنکردنی را برای سازندگان به ارمغان آورده است. به همین دلیل نیز در این مقاله بر آن داشتیم تا 10 مانگای پرفروش تمام تاریخ را برای شماله معرفی کرده و میزان دقیق فروش آن‌ها را به شما اطلاع دهیم؛ پس با ما در ادامه همراه باشید.

منبع: CBR


منبع: https://gamefa.com/888025/10-best-selling-manga-of-all-time/

مانگای KochiKame: Tokyo Beat Cops نام مجموعه داستانی کمدی نوشته اوسامو آکیموتو (Osamu Akimoto) می‌باشد که نخستین نسخه آن در سال 1976 به چاپ رسید و تا 40 سال میزبان روایت داستان‌های جدید بوده است.

مانگای One Piece

 • خالق: ائیچیرو اودا
 • میزان فروش: 516.6 میلیون نسخه

مانگای Detective Conan

 • خالق: گوشو آئویاما
 • میزان فروش: 250 میلیون نسخه

اوسامو آکیموتو در طول این 40 سال بیش از 200 جلد از این مانگا را به چاپ رساند که فروشی بالغ بر 156.5 میلیون نسخه را به ثبت رسانده است. این مانگای کمدی و جذاب سبب خلق یک انیمه سریالی، یک برنامه تلویزیونی زنده، 2 فیلم لایو اکشن و 3 انیمیشن سینمایی بوده که میزان محبوبیت و عظمت این فرنچایز را ثابت می‌کند. محبوبیت KochiKame: Tokyo Beat Cops باعث شد تا نویسندگان زیادی برای خلق آثار خود از المان‌های این مجموعه مخصوصاً سبک کمدی آن الهام گرفته و محصولات متنوع و جذابی را رقم بزنند.

اوسامو تزوکا (Osamu Tezuka) در سال 1973 دست به خلق مانگایی تحت عنوان Black Jack زده است که مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه با طراحی‌های جداگانه و مستقل می‌باشد.

این مجموعه که به سبب حقوق کپی‌رایت در آمریکا تحت عنوان Case Closed شناخته می‌شود، در 99 جلد تهیه شده و تاکنون میزان 250 میلیون نسخه را به فروش رسانده است. فروشی سرسام‌آور برای چنین سبکی منجر به ساخت انواع و اقسام محصولات در مدیوم‌های مختلف شده و طرفدارنش را به میزان زیادی افزایش داده است.

طولانی‌ترین مانگا نوشته شده در تمام طول تاریخ که از عنوان بیشترین تعداد جلد در سال 2021 برخودار می‌باشد، موفق شده تا تاکنون به فروش بیش از 300 میلیون نسخه دست پیدا کرده و به نامی جاودانه در تاریخ مانگا بدل گردد. این مانگای سراسر اکشن و پر زد و خورد، هیچ داستان واحدی نداشته و از طرح‌های گوناگون و متفاوتی بهره می‌برد که در تمام نسخه‌های به چاپ رسیده، وقایع هیجان‌انگیز مختلفی را رقم زده است. در کنار ساخت یک انیمه سریالی از Golgo 13، شاهد ساخت انواع و اقسام پروژه‌های سینمایی و بازی‌های ویدویی مختلف بوده‌ایم که به همین سبب نیز از طرفداران بی‌شماری در سراسر جهان برخودار می‌باشد.

این مجموعه که یکی از نمادین‌ترین رخدادهای تاریخ کشور ژاپن محسوب می‌شود، بین سال‌های 1969 تا 1996 به چاپ رسیده و 250 میلیون نسخه را به فروش رسانده است. Doraemon برنده جوایز متعددی در سراسر جهان شده و محبوبیت آن باعث گشته تا در کنار ساخت دو انیمه سریالی، 40 فیلم بلند و کوتاه و آثار مختلفی در انواع و اقسام رسانه‌ها از آن ساخته بشود. این موفقیت ثابت می‌کند که مانگا هیچ محدودیت سنی نداشته و حتی اثری که برای قشر کودکان ساخته شده است نیز می‌تواند یک شگفتی تاریخی را رقم بزند و از محبوبیتی بی‌سابقه برخودار باشد.

مانگای One Piece نوشته شده توسط ائیچیرو اودا (Eiichiro Oda) علی‌رغم این که نسبت به باقی همتایان بسیار جدیدتر محسوب می‌شود، اما رکوردهای عجیب و غریبی را از خود بر جای گذاشته که می‌تواند هر کسی را شگفت‌زده نماید.