هیدئو کوجیما پیشنهادهای متعدد خرید استودیوی خود را رد کرده است

تصمیم و تمایل کوجیما به مستقل باقی ماندن احتمالاً تحت تأثیر زمان فعالیت او در کونامی است. جایی که پروژه P.T وی لغو شد و نام او از بسته‌بندی بازی Metal Gear Solid 5 حذف گردید.


تبلیغات

ظاهراً صحبت‌های هیدئو کوجیما نشان می‌دهد که او احتمالاً با فیل هریسون (Phil Harrison)، رئیس سابق استیدیا، در خصوص پروژه‌ی دیگری صحبت کرده است. کوجیما همچنین اخیراً در خصوص بازی Abandoned اظهار نظر کرد.

کاکاسنگی


منبع: https://gamefa.com/883178/kojima-rejects-ridiculously-high-acquisition-offers-to-stay-indie/

کوجیما پروداکشنز به عنوان یک استودیوی مستقل می‌تواند با هر شرکتی همکاری نماید. در حالی که گفته می‌شود دنباله‌ی بازی Death Stranding احتمالاً یکی دیگر از عناوین انحصاری پلی استیشن خواهد بود، اما کوجیما در عین حال می‌تواند روی پروژه‌ی جدید خود با ایکس باکس کار کند.

هر روزه پیشنهادهای متعددی از سراسر جهان برای خرید استودیوی ما ارسال می‌شود. برخی از این پیشنهادات قیمت‌های بسیار بالایی دارند اما اینطور نیست که من خواستار پول باشم. من می خواهم آنچه را که دوست دارم، بسازم. به همین دلیل این استودیو را تاسیس کردم. بنابراین تا زمانی که زنده هستم، فکر نمی‌کنم هیچ یک از پیشنهادات خرید را بپذیرم.

اجازه دهید بار دیگر تکرار کنم که استودیوی ما مستقل است و به هیچ شرکت وابستگی نداریم و همچنین هیچکس از ما حمایت نمی‌کند.

این بازی‌ساز مشهور در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت تنها بازی‌های را می‌سازد که به ساخت‌ آن‌ها علاقه‌مند است. کاری که به گفته وی اگر شرکت دیگری مانند سونی یا مایکروسافت همه چیز را در نظر می‌گرفتند، احتمالاً او قادر به انجام آن نخواهد بود.

با توجه به روابط کاری کوجیما با سونی، در یک مقطع شایعاتی در خصوص احتمال تصاحب استودیوی کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) توسط سونی وجود داشت. با این حال، کوجیما در آن زمان اشاره کرد که استودیوی تحت رهبری وی مستقل باقی خواهد ماند. کوجیما می‌گوید که پیشنهادهایی با ارقامی بالا به منظور خرید استودیوی خود دریافت کرده که همه‌ی آن‌ها رد شده است. وی در صحبت‌های خود نام شرکت خاصی را نمی‌برد، اما تایید می‌کند که این شرکت‌ها مشتاق هستند تا کوجیما پروداکشنز را به زیرمجموعه‌ی خود اضافه کنند.

شایعاتی مبنی بر اینکه دنباله‌ی Death Stranding در انحصار گوگل استیدیا خواهد بود، منتشر شده بوندن که بی‌اساس هستند و فیل هریسون در نهایت آن را رد کرد. من هرگز به فیل هریسون در مورد تمایل به ساخت دنباله Death Stranding چیزی نگفته‌ام. نمی‌دانم افراد این نوع اطلاعات را از کجا آورده آورده‌اند.

در مقطعی ادعا شده بود که کوجیما با همکاری گوگل، در حال کار روی ساخت یک بازی انحصاری برای استیدیا است که این پروژه در نهایت لغو شد. اما کوجیما این ادعا را کاملاً نادرست می‌داند و حداقل به گفته‌ی وی، این پروژه ارتباطی با Death Stranding ندارد.

هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) در صحبت‌های جدید خود بار دیگر اعلام کرد که استودیوی کوجیما پروداکشنز مستقل باقی خواهد ماند و در این مسیر، پیشنهاد متعدد خرید را رد کرده است.

هیدئو کوجیما در جدیدترین اپیزود پادکست Brain Structure اظهار داشت: