واکنش رامین جوادی به انتقادات از موسیقی متن سریال House of the Dragon

منبع: کولایدر

@AntiKuros


منبع: https://gamefa.com/886758/house-of-the-dragon-ramin-djawadi-on-why-the-show-uses-the-game-of-thrones-theme-song/

رامین جوادی همچنین از مفهوم داستان House of the Dragon برای خلق موسیقی این مجموعه گفت و این که او برای برجسته کردن لحظات مهم و کلیدی این سریال از موسیقی‌هایی بهره گرفته تا بتواند بیانگر حس درونی تک تک شخصیت‌ها باشد. این مسئله را خیلی واضح می‌توان در لحظه پایانی فصل نخست و زمانی که رینیرا غرق در خشم و کینه می‌باشد را تجربه کرد؛ جایی که رقق اژدهایان سرانجام آغاز شده و موسیقی بیانگر این موضوع می‌باشد.

هدف از ساخت این موسیقی استفاده برای کل فرنچایز بوده است. مگر نه؟ این آهنگ برای نمایش کل این فرنچایز در نظر گرفته شده است. زمانی که ما چیز مهمی را خلق می‌کنیم و از آن رضایت داریم، می‌توانیم در باقی مسائل و موضوعات نیز از آن بهره بگیریم.

زمانی که نخستین قسمت از سریال مورد انتظار House of the Dragon به روی آنتن رفت، از هیچ تیتراژ آغازینی برخودار نبود و بینندگان را نگران کرد. زیرا یکی از مسائلی که جذابیت سریال Game of Thrones را افزایش داده بود؛ تیتراژ آغازین آن و موسیقی متن گوش‌نوازشی بود که طرفداران را هیجان‌زده می‌کرد. با این پخش دومین قسمت از سریال خاندان اژدها از تیتراژی جدید برخودار بود که در کمال تعجب تشابه بسیاری با موسیقی متن سریال بازی تاج و تخت داشت و انتقاد برخی از طرفداران را برانگیخت.

طرفداران داستان‌های جرج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) می‌توانند فصل نخست سریال House of the Dragon را به صورت کامل از طریق سرویس استریم HBO Max با همراهی موسیقی حماسی و گوش‌نواز رامین جوادی مشاهده نمایند.

یکی از انتقاداتی که به House of the Dragon وارد شده است، تشابه موسیقی متن تیتراژ آغازین این سریال با Game of Thrones می‌باشد.

بنا به گفته‌های رامین جوادی، زمانی که او مشغول ساخت آهنگ اصلی سریال بازی تاج و تخت بوده است، در نظر داشته تا موسیقی‌ای را طراحی کند که تمامی مکان‌ها و شخصیت‌های این فرنچایز را در بر گرفته و به نوعی نمایانگر حالت کلی سریال باشد. به همین منظور نیز او از ویولن‌سل به عنوان ساز اصلی را برای استفاده در این موسیقی ترجیح داده است.

تبلیغات

رامین جوادی (Ramin Djawadi) که به عنوان آهنگساز این دو مجموعه شناخته می‌شود، با حضور در پادکست Game of Thrones به این مسئله واکنش نشان داد و از اهمیت استفاده این موسیقی در سریال House of the Dragon گفت.

او در ادامه اعلام نموده که: