واکنش سازندگان به انتقادات پیرامون گرافیک GTA 6 در مراحل ابتدایی ساخت


در پاسخ به انتقادات و باورهای غلطی که دربارۀ لیک‌های اخیر GTA 6 ایجاد شده بود، استودیوهای مختلف ساکت نماندند و تلاش کردند تا از راکستار (Rockstar) حمایت کنند.

نقدهای عجولانه و بی‌پایه و اساسی که از بازی GTA 6 بر اساس افشاسازی گستردۀ اخیر شده بود، ناراحتی بسیاری از توسعه‌دهندگان این صنعت را برانگیخته است. یکی از این نقد‌های برجسته از طرف کاربری در توییتر بود که می‌گفت: «از آن جهت که گرافیک اولین موردی است که در بازی‌ها تکمیل می‌شود، GTA 6 دقیقاً به همان شکلی که در لیک‌ها ظاهر شده است، خواهد بود.»

بدیهی است که این کاربر با چنین اظهار نظری، در گذشته هیچ عنوانی از راکستار را بازی نکرده است، اما اهمیت چندانی ندارد، چراکه جمع کثیری از توسعه‌دهندگان تصمیم گرفته‌اند با مثال‌هایی بسیار قانع‌کننده این نظرات را اصلاح کنند.

یکی از این مثال‌ها که شاید حتی قانع‌کننده‌ترین آن‌ها نیز باشد، مربوط به استودیوی رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment) است. این تیم که بسیار از این کامنت‌های غلط خسته شده بود، با توییت زیر و مثالی بسیار قانع کننده از بازی خارق‌العاده‌شان، یعنی Control، منظور خود را رساند:

از آن جهت که گرافیک اولین موردی است که در بازی‌ها تکمیل می‌شود و بازی Control چندین جایزه به دلیل گرافیک عالی خود کسب کرده است، ویدیویی از مراحل ابتدایی توسعۀ آن را برای شما مهیا کردیم.

تبلیغات

– رمدی اینترتینمنت

در ادامه می‌توانید این ویدیوی منتشر شده از مراحل ابتدایی توسعۀ بازی Control را دانلود یا تماشا کنید:

همانطور که در ویدیوی بالا مشاهده می‌کنید، این بازی در مراحل اولیه نه‌تنها از لحاظ گرافیکی حتی نزدیک به محصول نهایی نبوده است، بلکه با توجه به سیستم‌های گیم‌پلی و تکامل ویژگی‌های دیگر غیر گرافیکی در این مرحله، کاملاً جملۀ «گرافیک اولین موردی در بازی‌ها است که تکمیل می‌شود» را نقض می‌کند.

استودیوی ترتل راک (Turtle Rock) نیز دست روی دست نگذاشت و ویدیویی از بیلد اولیۀ بازی Back 4 Blood منتشر کرد:

موارد خیلی بیشتری از سوی سازندگان مختلف منتشر شده است، اما هدف کلی همۀ این مثال‌ها این است که نظر دادن دربارۀ کار توسعه‌دهندگان در صورتی که هیچ دانشی دربارۀ ساخت بازی‌ها ندارید، اصلاً ایدۀ خوبی نیست، خصوصاً در فضای مجازی که احتمال دارد به‌شدت از اظهار نظر خود پشیمان شوید.

MmfbAminPS


منبع: https://gamefa.com/871235/gta-6-graphics-criticism-response-large-number-of-studios/