واکنش کوئنتین تارانتینو به ساخت فیلمی از مارول یا دی‌سی

تبلیغات

برای حضور در چنین ژانری شما باید یک دست‌نشانده باشید. من نیازمند شغل و جایگاهی نیستم و به هیچ عنوان دست‌نشانده کسی نخواهم بود.

کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino) را می‌توان به عنوان یکی از کارگردانان جریان‌ساز و بسیار مشهور تاریخ سینما خطاب کرد که با ساخت آثار متنوع خود، خاطراتی به یاد ماندنی را برای سینماگران رقم زده است. با این حال به خاطر گسترش ژانر ابرقهرمانی در مدیوم‌های سینما و تلویزیون، این سوال پیش خواهد آمد که این کارگردان چه جایگاهی در این موج بحث‌برانگیز اتخاذ خواهد کرد!

منبع: IGN


منبع: https://gamefa.com/883768/quentin-tarantino-has-no-interest-in-making-a-marvel-or-dc-movie-im-not-a-hired-hand/

او سپس اشاره کرد که ژانر ابرقهرمانی نیز فراز و فرودهای خودش را خواهد داشت و می‌تواند به سرنوشت مشابه ژانر موزیکال در دهه 60 دچار گردد.

کارگردان آثاری همچون Pulp Fiction و Kill Bill در جریان مصاحبه با خبرگزاری لس آنجلس تایمز در کنار اشاره به تازه‌ترین کتابش که Cinema Speculation نام دارد؛ به صحبت درباره ژانر ابرقهرمانی پرداخت و نظر خود را درباره این موج اعلام نمود.

فیلم‌سازان امروزه همان برخوردی را با ژانر ابرقهرمانی دارند که در دهه 60 نسبت به آثار سبک موزیکال نشان می‌دادند. امروزه شاید مسئله پول اولویت پیدا کرده باشد با این حال هنوز نمی‌توان با قطعیت گفت که پایان این مسیر چه زمانی به وقوع خواهد پیوست.

علی‌رغم این که ژانر ابرقهرمانی از سوی استودیوهای دی‌سی و مارول در حال تصاحب سینما می‌باشد، اما هنوز هم کارگردانانی وجود دارند که با این موج هم‌سو نشده و سینما به معنای واقعی را برای طرفداران این مدیوم پدید می‌آوردند. با این حال باید دید که جایگاه ژانر ابرقهرمانی تا چه مدت این گونه خواهد بود و چه سرنوشتی در انتظار امثال دی‌سی و مارول می‌باشد.

کوئنتین تارانتینو در تازه‌ترین صحبت‌های خود به ساخت فیلمی از دنیای سینمایی مارول و دی‌سی اشاره کرده و نظر خود را درباره ژانر ابرقهرمانی اظهار کرده است.